Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha másik városba költözök,...

Ha másik városba költözök, hova menjek háziorvoshoz/fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Megyeszékhelyről költöznék Budapestre, albérletbe. Nem tudom hogy megy ez, de valószínűleg nem lennék oda bejelentve. Ha háziorvoshoz vagy fogorvoshoz kell mennem akkor Budapesten nem lesz ingyenes az ellátás? Itt a jelenlegi városban ezeken kívül van a rendelőintézet is, ahol pl. a szemészet, nőgyógyászat, bőrgyógyászat, stb. van, és ugyebár ingyen ellátnak. Nekem nem telik magánorvosra. Ha nem vagyok Budapesten bejelentve, tehát a lakcímem szerint nem oda tartozok, akkor hova menjek, ha beteg leszek, hogy ingyen ellássanak? Ugye nem kell visszajönnöm a jelenlegi városomba??

2015. jún. 28. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

mivel nem leszel bejelentve, így nem lesz ingyenes.

vész esetére ha mentőt hívsz, azok ingyen ellátnak, valamint a kórház sürgősségi osztályán.de náthával ide nem mehetsz be.vagy bemész egy ügyeletre, hogy itt nyaralsz...., akkor talán mákod lesz.

de jobb volna bejelentkezni, mert egészen másképp bánnak veled.

2015. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
TAJ kártya alapján bárhol ellátnak ingyenesen, szabad orvosválasztás van.
2015. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
csak a szabad orvosválasztás és az, hogy bemegyek valahol egy dokihoz, az nem ugyanaz. ellátnak, de nem szívesen. jobb ha hazamész.
2015. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az orvosi ellátás még TB-re se szívesség, az OEP fizet érte.
2015. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most nézegettem a betegéletúton, 2005-ben a fogorvosom 6900 Ft-ot kapott az OEP-től egy gyökértömésért, és még behazudott egy fogröntgent is. Azóta már biztos a háromszorosa az összeg, ezt nem nevezném szívességnek.
2015. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!