Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok otthon, a...

Ha nem vagyok otthon, a postás köteles bedobni a postaládába az ajánlott levélküldeményt, vagy el kell caklatnom a postára felvenni?

Figyelt kérdés

#posta #postás #ajánlott levélküldemény
2015. júl. 8. 21:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem a reklámból kell tájékozódni, ami általánosságokat ír, hanem az Üzletszabályzatból! Tessék! "Ajánlott különszolgáltatással feladott küldemény levélszekrény

útján akkor kézbesíthető, ha a címzettnek, illetve a címzett meghatalmazottjának vagy helyettes átvevőjének történő személyes kézbesítési kísérlet eredménytelen volt és a címhelyen az 7.2. 1)–3) pontokban rögzített feltételeknek megfelelő levélszekrény található. Az e bekezdésben foglaltak csak a belföldi ajánlott küldeményre vonatkoznak, nemzetközi ajánlott levél nem kézbesíthető levélszekrény útján."

2015. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Előző! Nem tudom, hogy hány éves Üzletszabályzat ez, de én nem reklámból tájékozódom. Postás vagyok és 1000% hogy szabályzat szerint ajánlott levélküldeményt már nem lehet levélszekrénybe kézbesíteni. Hidd el.
2015. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%
Nem gondolod, hogy a honlapon nem az érvényes üzletszabályzat van! De mi sem egyszerűbb, én most szépen írok a Postának egy levelet, te privátban megírod nekem a nvedet és a telephelyedet, és megkérdezem, kinek van igaza, neked, vagy az üzletszabályzatnak. Várom a nevet, névtelen adatforrásra nem lehet hivatkozni.
2015. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nem az üzletszabályzatból másoltál.

Ha a hatályos üzletszabályzatra vagy kíváncsi, innen töltheted le: [link]

A 28-33-as oldalakon részletesen leírja, hogy a könyvelt postai küldeményeket aláírás ellenében adják át (címzett, helyettes átvevő, meghatalmazott)

Itt részletesen írtak róla, amikor megszüntették az ajánlott levél levélszekrénybe történő kézbesítését:

"a tavaly nyáron életbe lépett jogszabályi változások szerint a Magyar Posta már csak a közönséges küldeményeket kézbesítheti levélszekrény útján, a regisztrált, azonosítószámmal rendelkező, úgynevezett könyvelt küldemények kézbesítése kötelezően személyes átadáshoz kötött. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a hivatalos levelek mellett az ajánlott, a tértivevényes küldeményeket, illetve a fizetést követő kézbesítéssel érkező küldeményeket is a címzett vagy a meghatalmazottja kezébe kell átadni.


– A Magyar Posta előírásai szerint a kézbesítőnek a címhelyen meg kell kísérelnie a személyes kézbesítést. Amennyiben a kaputelefon vagy a lakáscsengő jelzésére az ügyfél nem reagál, akkor a levélszekrénybe helyezett értesítővel kell tájékoztatni a küldemény érkezéséről – írta lapunk megkeresésére a Magyar Posta Zrt. sajtóosztálya. A posta szabályzata szerint, ha a címzett vagy egyéb jogosult átvevő a kézbesítéskor nem tartózkodik a címen, akkor a hátrahagyott értesítőben szereplő kézbesítési ponton lehet ezeket a küldeményeket átvenni.

Ezt a címzett a kézbesítési kísérlet napját követő 10 munkanapon belül teheti meg. Ha ezen határidőn belül valaki nem jelentkezik a küldeményéért a megadott kézbesítőhelyen, akkor levelét nem kereste jelzéssel visszaküldik a feladónak"

[link]

És ez a gyakorlatban is így van. Pont ezért csináltunk állandó meghatalmazást a szüleimnek, mert régebben bedobta a postás az ajánlott levelet, de több, mint egy éve már nem teheti. Mi viszont a posta nyitvatartási idejében nem vagyunk az adott településen, így a postán sem tudnánk átvenni a küldeményt. Ilyenkor elvisszük hozzájuk az értesítőt, ők pedig másnap bemennek a levélért a postára.

Mellesleg ahhoz, hogy ezt megkérdezd a postától, nincs szükséged a ma 17:29-es válaszoló nevére és telephelyére. Nem kell név szerint hivatkoznod senkire.

Mint ahogy a válaszodban te sem linkelted a forrásod, tehát az is "névtelen adatforrás"

2015. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
Innen való az idézet: [link]
2015. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megnyitja a link a PDF-et, ott van jobb oldalt:

"KUSZ teljes 2013 05 01 2013 06 30.pdf"

A PDF első lapján pedig:

"Hatályos 2013. május 1-jétől"

Tehát ez, amit linkeltél, 2013 május 1-től 2013 június 30-ig volt érvényben; már 2 éve lejárt.


Olvasd el a most hatályos ÁSZF-et, amit fentebb linkeltem.


Itt azt is meglátod, hogy 2013.07.01-től nem Üzletszabályzat, hanem ÁSZF néven fut és eléggé gyakran, évente többször is változik:

[link]


Mint ahogy most július 13-tól is változni fog, már megtalálod a honlapon:

[link]


De azért írjál csak a postának és kérdezd meg tőlük.

2015. júl. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Megírtam a 13-nak ha már ennyire köti az ebet a karóhoz. De én nem bizonygatom az állításomat. Nem lehet bedobni és kész azzal már nem tudok mit csinálni, hogy ő ezt képtelen felfogni.
2015. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
11%
Hát, elég baj, hogy évente többször változik, és már nem is üzletszabályzatnak hívják. És hogy ha az ember rákeres, akkor ezt találja.
2015. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
84%
Ezt akkor bocsánatkérésnek veszem. Elfogadva.
2015. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!