Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudok csökkenteni a...

Hogyan tudok csökkenteni a szobám hőmérsékletén kánikula idején? 15/L

Figyelt kérdés
Nincs ventillátorom sem pedig bármilyen eszközöm ><"

2015. júl. 19. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Asztali ventilátort már lehet kapni 3-5 ezer forintért. Éjjel tárva nyitva az összes ablak és lehetőleg kereszthuzat hogy lehűljön a levegő, és legkorábban reggel 7 kor mindent becsukni, redőnyt, sötétítőt behúzni és akkor egy fokkal jobb lesz az idő.


Én is ezt csinálom igaz a nap végére igen beáll a levegő amikor itthon vagyok este 6 körül már nyitok mindent de én így hűtöm a szobát. Meg én holnap kapom kölcsön haver mobil klímáját mert 1 hétre elutazik, igaz nem bírom a klímát, de nagyon még napra sem mehetek nem hogy strandra mert bőrproblémáim vannak, munkahelyemen aránylag ki lehet bírni de ott sem lehetek egész, pedig maradhatnék, és inkább figyelném monitoron a gyártást meg 30 percenként teszek 10 perc kört a gépek körül és esetleg kiszolgálom vagy kimosom a szűrőket mint hogy a meleg szobába dögöljek.

2015. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első jól mondta , este ( lehetőleg 22 órától érdemes ) kora reggelig ajtók ablakok kitárása . . A 18 óra korai még 20 órakor se hűl még a levegő . Vihar idején is így teszek , múlt héten 20 fok volt az eső után .
2015. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A venti egyébként NEM csökkenti a hőmérsékletet, csak mivel a mozgó levegőt az ember hidegebbnek érzi, ezért a levegő fújásával éri el az alacsonyabb hőérzetet. De egy hőmérővel le lehet mérni, akármilyen ventid van, egy tized fokkal sem lesz alacsonyabb a hőmérséklet. Sőt, még csekély mennyiségű hőt is termel a venti. :)

De persze ettől a hőérzet csökkentésére remek eszköz.


Én azt mondom, este nyisd ki az ablakodat, és reggel olyan 8-ig maradjon is nyitva! Persze, ez akkor járható út, ha van szúnyogháló. Reggel 6-7 körül van a leghidegebb, olyankor ha lehet, egy kereszthuzatot csinálj, ezzel jópár fokkal le tudod csökkenteni a hőmérsékletet.

Nap közben pedig sötétíts be, és a hőt termelő eszközökből lehetőleg cska a legszükségesebbek legyenek bekapcsolva.

2015. júl. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gomzoli ***** válasza:
Ha járólap (kő) a padló, akkor az esti hideg vizes felmosás is segít kicsit, utána éjjelre tárva hagyni az ablakokat, de még hajnalban visszazárni őket.
2015. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Csinálj huzatot.

5 perc alatt szerintem kellően lehűl a szobád! :D

2015. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
enged ki a buz.ikat a szobábol
2015. júl. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A ventillátor elé tegyél egy jégakkut, vagy bármit amit a fagyasztóban találsz, csak vigyázz, idejében tedd vissza meg ne romoljon (ha olyan).
2015. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!