Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megoldható-e panel fürdőszobáb...

Megoldható-e panel fürdőszobában az, hogy kád, zuhanytálca nélkül a padló süllyesztésével legyen zuhanyzó?

Figyelt kérdés
Az újabb építésű kollégiumokban, szállodákban lehet találkozni vele, hogy a zuhanyzó rész úgy van kialakítva, hogy a lefolyó felé lejt a padlózat. Meg lehet-e ezt úgy oldani panel fürdőszobában (alap kocka panel-fürdő: 2,5 X 2,5 X 2,5 m), hogy a szükséges részeken emeljük a padló magasságát?
2010. márc. 7. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze az megoldható, hogy a padlót megemeled, esztrich-hel lehet néhány cm-t emelni, így a lejtés nem probléma.

Én itt látom a gondot, hogy a lefolyót és a lefolyócsövet bele kell süllyeszteni a meglévő padló szintje alá. Vagy pedig jó 8-10cm betonnal kell megemelni az egész padlót, hogy a cső elférjen alatta. Ez elég hülyén nézne ki szerintem, hogy egy lépcsőn kell föllépni a fürdőszobába.

A cső süllyesztéses megoldásánál pedig azért egy panelfödém elég vékony. Nem tudom, hogy egy 40-es PVC cső helyigényének kivésést károsodás (repedés) nélkül kibírná-e.

Én mindenképpen hozzáértő szakember, esetleg statikus véleményét kikérném a dologról.

Ha azt mondja, hogy mehet, az alattad lakóknak ne felejts el füldugót ajándékozni! :) Még az is elég elviselhetetlen, ha feletted 10 emelettel egy ütvefúróval egy tiplit befúrnak. Nem ám, hogy közvetlenül fölötted a födémet véssék. Remegni fog a környéketeken az összes fal az biztos!

2010. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nos, nekem épített zuhanykabinom van, a már említett 8-10cm aljzatbeton alatta. lejt is, pont amennyire kell.


kicsit fel kell lépni, amikor bemegyek, de nem zavaró.

2010. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel kivitelező vagyok pont a multhéten csináltam ilyet. 10cm-rel lett megemelve egy 1,5X1 m-es rész a közepére egy szuezszifon lett beépítve éa a szélén lett egy 7 cm X 10cm-es padka kialakítva, a burkolat alá külőn szigetelőanyag lett kenve
2010. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2,5x2,5m-es helységben 10cm vastagságban az kb egy tonna beton. Fölhordani is szép munka lesz!
2010. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!