Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tégla ház miben jobb mint...

A tégla ház miben jobb mint pl a panel?

Figyelt kérdés
Ok, hőszigetelés, ez ok. De még miben?
2010. márc. 10. 13:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
Hangszigetelés. Régi panelokban még azt is hallani, ha köhint egyet a szomszéd...
2010. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tucc' verni szöget. Hangszigetelés: nem kong. Könnyebb áthelyezni a mellékfelekat, ajtókat, csöveket.

Jobb kisugárzás, szebb felület.

Nincs benne vasrács, aki hisz az energiák hatásában a bennélőkre.

Nincs vasrács- így nem rozsdál el. Itt vannak 800 éses téglaházak is. A beton nem bír száz évet sem.


Mindenben.

2010. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
akkor szerencsés vagyok :D Most költöztünk egy tégla építésű társasházba, és a szomszédban van panel, és ezen gondolkoztam, hogy ott milyen az élet:)
2010. márc. 10. 13:31
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 25 évig téglaházban laktam, és miután panelba költöztünk azt volt a legnehezebb megszokni, hogy ne kiabálva beszéljek egyik szobából a másikba, meg ha zenét hallgatok legalább a szobaajtót csukjam be. Ugyanis minden ki/áthallatszik a szomszédba. Elég rossz volt, úgy éreztem, nincs is magánéletem.
2010. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jézus... itt elég csöndes minden. Kisgyerekes család lakik mellettünk, de semmi hang. Se alulról, se oldalról, sehonnan
2010. márc. 10. 13:40
 6/14 anonim válasza:

Téglaházból költöztünk panelbe 2 éve. Nincs zaj, sőt még az unalmas körfolyosótól is megszabadultam:-) Nincs 4m belmagasság:-) Világos van nagyon!! Jó hőszigetelés, sose fáztam még!! Sose mennék vissza.

Egy újonnan épített társasház még szóba jöhetne, ha a barátnőm új lakása nem vált volna lakhatatlanná a kispórolt anyag miatt. Szóval lehet, hogy a panel száz évet sem él, de többet mint a most épített vackok.:-)

2010. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Izlések és házak :D Nagynéném panelben él, és mikor átmegyünk hozzá, tényleg elég gázos, hogy azt is hallani, hogy lehúzzák felette a WC-t, és a kaksi kopog a csőben XD
2010. márc. 10. 14:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Hallgathatsz zenét hangosan, a barátnödnek nem kell visszafognia magát, stb
2010. márc. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

laktam tégla társasházban, ott is ugyanúgy hallottam, ha a szomszéd hajnal kettőkor épp lakberendezett.

itt is hallok pár dolgot persze, de sokkal melegebb van, és normálisabbak a szomszédok.

valamint: ez a ház nem a klasszikus panel (szobányi méretű falak, stb), hanem vmi érdekes eljárással készített beton, ami 50cm vastag, szóval a szigetelés is jó.

2010. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát a barátnőm felőlem sikoltozhat, de nem vagyok meleg :D
2010. márc. 11. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!