Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ideiglenes lakcím bejelentésén...

Ideiglenes lakcím bejelentésénél ha a lakásnak két tulajdonosa van, akkor elég az egyik aláírása?

Figyelt kérdés
Párom lakásába szeretnénk bejelenteni az ideiglenes tartózkodásomat. A lakás 50%-ban a párom és 50%-ban az édesapja tulajdonában van. Ilyenkor a bejelentéskor elég csak a páromnak a beleegyezése, vagy az édesapjának is alá kell írnia a papírt?
2015. aug. 27. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabály nem tisztázza, hogy több tulajdonos esetén kinek a hozzájárulása szükséges. Sehol sem szerepel, hogy mindegyüké, vagy a többségi tulajdonosé szükséges lenne.

Találtam egy állásfoglalást, eszerint bármelyik résztulajdonos hozzájárulása elegendő a lakcím bejelentéshez.

[link]


Ez így is működik, gyermekemnek 1/4, nekem 3/4 tulajdoni hányadom van. Házastársa, hozzánk, állandó lakcímmel való bejelentkezését a gyermekem aláírása alapján intézték. (Megbeszéltük, egyetértettem, de jogilag ennek semmilyen jelentősége nincs.)


Kérelmezhető a lakóhely szerint illetékes jegyzőnél, illetve a lakóhely szerint illetékes járási hivatalnál.


Hogy hol és hogyan intézhető, milyen iratok szükségesek, tudnivalók a [link] lapon találhatók.


Baloldalon, a piros betűs „ÜGYINTÉZÉS” címszó alatti „Okmánykiállítás”-ra kell kattintani, majd a „Lakcímigazolvány”-ra.

Tartózkodási hely ("ideiglenes") esetén a harmadikra kell kattintani.


Fontos, hogy a tartózkodási hely bejelentését ötévente meg kell ismételni, mert öt év elteltével automatikusan megszűnik az érvényessége.

2015. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, az első link valamiért csonkult. Így jó (remélem): [link]
2015. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!