Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyszobás lakást tervezek...

Egyszobás lakást tervezek venni. Gázfütéseset vagy távfűtéseset vegyek? És érdemes-e kiegészíteni infrrapanellel (ágy fölött)?

Figyelt kérdés
Távhős lakást már találtam egy 4 emeletes lakásban a harmadikon.Állitólag havonta 8 ezer, bár azt nem tudom van-e hőmennyiség mérő beépítve.pluszba még azon gondolkoztam hogy vlamelyik verziónál(gázosnál?) jó enne pl. ágy fölé infrapanelt beépíteni. Elvileg az a tárgyakat fűti. Abból elég lehet 200-400w-os?

2015. szept. 29. 18:57
 1/3 A kérdező kommentje:

még egy kérdés:


Mivel érdemes a lakást belül szigetelni? és ez mennyiből jön ki? én lambériára gondoltam, szüleimnél is az van 1-2 szobában de az fafűtés, szóval más tászta.


Nem biztos hogy ott laknék állandóan, viszont a távfűtéses közel van a legközelebbi város buszmegállójához.

2015. szept. 29. 19:01
 2/3 A kérdező kommentje:

Na meg a másik, ha olyat találnék ahol ki van péitve cserépkályha csatlakozás ott rengeteget tudnék spórolni, márt csak azért is mert vaterom tudna néha egy kevés fát adni.


Milyen érdekes, egy családi házat arányaiban könnyebb kifűteni mint a panelt stb.


szüleimnél tehát nálunk 100-110 EFt egy teljes fűtése szezon, úgy hogy 24-26 fok is lehet a szobákban.

2015. szept. 29. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Én most vettem egy távfűtéses panelprogramost, másfél szobásat. Tehát új nyílászárók, új radiátorok, egyedi mérős, egyedileg szabályozható. Az előző tulaj szerin 8500 Ft körül van a havi távhő, meleg rendben van. Sose fogod a családi házat olcsóbban kifűteni, mint a panelt. Máskülönben fogod cipelni a harmadikra kosárban a fát? Kétlem. Eleve egy 28-30 nm-es lakásban nem is lenne hova raknod.
2015. szept. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!