Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes lenne puffertartály...

Dávidoff91 kérdése:

Érdemes lenne puffertartály beszerzése? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy öntvény kazánom amit szeretnék puffertartállyal kombinálni.Azt hallottam,hogy sokat lehet spórolni,és a kazánnak is jobb,ha nem pislákol benne a tűz és nem rakódik rá a kátrány.Ugyancsak öntvények a radiatorok.

A ház 100nm.

A kazánhoz nincs keringető,gravitációsan van megoldva.

Sokan mondták hogy a keringetőtől kilyukad a kazán,ezért valamiféle hőcserélős megoldásra gondolok.

Várom a hozzáértő kommenteket.



2015. okt. 4. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. A leírásod alapján a puffertertály az utolsó dolog, amiben gondolkodnod kell.

2. A kerigető szivattyú még egy kazánt sem tett tönkre.


Üdv.

2015. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor szigeteljem le a házat? Vagy mivel lehetne korszerűbbé tenni a fűtést?
2015. okt. 4. 17:39
 3/15 anonim ***** válasza:
először jó volna szigetelni. ezzel tudsz a legtöbbet spórolni a fűtésen. így lenne értelme a puffernek is, mert elegebb volna egy alacsonyabb vízhőfok is már a radiátorokba, mert kevés lesz a hőveszteséged, ergo, kevesebb energiával kell fűtened.
2015. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha egyébként is ramaty állapotban van a külső homlokzatod, akkor érdemes rászánni a pénzt a szigetelésre.

De ha semmi baja nincs, akkor nem érdemes belevágni.

A szigeteléssel megspórolsz évi 40 E Ft-ot, azaz 25-30 év, mire nullára kijössz a projekttel, akkorra meg esetleg már megint lehet újravakolni a házat. Vagy régen nem is ott laksz már.

Mondjuk, a puffertartály se sokkal hamarabb hozza be az árát, de ott a kényelmi faktor is lényeges. Nem kell egész nap a kazánt figyelni, hanem - megfelelő puffer esetén - elég minden második délután tüzelni, onnantól a puffer majd intézi a dolgot. Ehhez persze megfelelő érzékelők meg szivattyúk kellenek, az is jópár százezres tétel.

2015. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem, kedves utolsó, nem elég másnaponként tüzelni. Öntöttvas radiátorokról beszélünk, itt az előremenő min.55 fok. Ilyen hőmérsékletnél pedig a puffer hővesztesége elég jelentős. Mindenesetre jelentős megtakarítást eredményezhet a beiktatása.
2015. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A külső hőszigetelés kérdéséhez nem ártana tudni, milyen falazattal épült a ház. Mert pl egy 32-es tömör téglafal esetén mindenképpen célszerű költeni rá.
2015. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A fal úgy tudom szilikát. Ilyen kékes-szürke szerű.Nem tudom azt érdemes e szigetelni.A külső homlokzat jó állapotban van,viszont a nyílászárók régiek.
2015. okt. 9. 19:46
 8/15 anonim ***** válasza:
A szilikát viszonylag jó hőszigetelő. Ha elég vastagok a külső falak, nem bajlódnék a szigeteléssel.
2015. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is pont ezen a véleményen vagyok.Ajánlották a lap radiátort még ha a csöveket nem is cserélem le.

Akárkit kérdeztem,azt mondta jobb a lap mint az öntvény.

Nem tudom. Lehet a felújításból egy puffer lesz es szigetelt ablakok. :)

2015. okt. 10. 21:03
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedben, ha elég vastagok a falak, elgondolkodnék a falfűtés lehetőségén is. A radiátorok költségét megtakaríthatod a saját munkáddal, és sokkal komfortosabb fűtési módot kapsz végeredményül. Persze, ahhoz valóban kell puffer, mégpedig legalább 4 köbös, de cserébe tényleg elég 2 naponta begyújtani.
2015. okt. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!