Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok már megy a fűtés?

Nálatok már megy a fűtés?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos rosszul szigetelt a ház, amiben a lakás van. Szerencsére nem központi fűtés van, hanem egyéni, így bármikor elindíthatjuk és szabályozhatjuk.
2015. okt. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Erősen gondolkodom rajta. A padló hideg (csempe van), úgy hogy már lassan szükséges bekapcsolni a padlófűtést. Amúgy van egy erős hősugárzónk, pár napja már használjuk. Lehet még tüzet kellene rakni a kandallóba és ez a kettő elég is lenne egyenlőre.
2015. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem, még melegebb van, mint télen szokott lenni, nagyon lassan hűl a ház. Tegnap amúgyis sütőtököt sütöttünk, bő 2 órán át :D Jól szigetelt házban ez akkor is jelent valamit, ha a fal úgyis beszippantja (persze később visszaadja egy részét, ha kell).


Inkább a párával van gond, szellőztetéssel tud 70% lenni az alsó szinten. Már gondolkodunk a párátlanító gépen, ami egyben fűtőegység is (mint minden elektromos eszköz, de a párátlanító sokat megy és viszonylag sokat fogyaszt. ha rendesen eleresztjük, mert most kell, akkor annyit fűt, mint a szinte egész nap melegítő testünk és számítógépeink).

2015. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak mert itt nagyon hideg, gondolkodtam rajta, hogy bizony én bekapcsolom a konvektort...
2015. okt. 10. 18:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Téglaházban lakunk, nálunk már megy. Nem folyamatosan persze, de pl. ma be kellett gyújtani.
2015. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3. voltam, hozzáteszem, nem vagyunk fázósak. Igazán jól szigetelt a házunk (nem ilyen 10 centi kőzetgyapotra s 1.0-s ablakokra kell gondolni), de így sincs benne kifejezetten meleg, mi is pulóvert veszünk fel néha. Van, aki 25 Celsius fok alatt fázik, na annyi itt csak kánikulában van, szerencsére.

Most már igazán nem csodálom, hogy sok helyen fűtenek, egyesek már sok hete azt teszik... Egész jól szigetelt panelekben is fűtenek már egy ideje, pedig ott a lakások elhelyezkedése miatt (jobbra, balra, fent, lent is lakás van többnyire) különösen nehezen hűl ki a lakás... De vannak fázósak, hát beindították a fűtést.


Mi általában megpróbáljuk novemberben kezdeni a fűtést s március elejéig fűteni, persze az időjárás néha beleszól, tavaly is fűtöttünk már október 27-én. Tavalyelőtt november 8-án kezdtük, fázni azért nem hagyjuk magunkat, volt benne részünk eleget, amikor kegyetlenül rosszul szigetelt házban laktunk és egyszerűen nem tudtunk eleget fűteni fával.

2015. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én csak olyan -10 fok környékén szoktam bekapcsolni:D A körülöttem lévő lakások addig elég meleget adnak:D
2015. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hőszigetelt házunk van, de már hetek óta be-be kapcsol a fűtés. Én nem fűtök, azért van a termosztát. Ha alacsonyabb a hőmérséklet a lakásban mint a beállított érték (hétköznap napközben és éjjelente 20°C, hétköznaponként este és hétvégén napközben 22°C), akkor bekapcsol. Még csak naponta egyszer-kétszer kapcsol be, mert még nem igazán ugrott meg a fogyasztás (havonta beküldöm). Nem szeretünk fagyoskodni, igaz a túlfűtött lakást sem szeretjük. Nekünk a 20-22°C a kellemes. Nekünk ennyit megér a kényelmünk, hiszen a gáz pedig még olcsóbb, mint a gyógyszer 4 főre.
2015. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Aki maga szabályozza, hány fok van a lakásban, amikor bekapcsolja?

Nem a kinti hőmérséklet érdekel.


Nálam most 18 fok van, és gondolkozom rajta, hogy bekapcsoljam. Még nem fázok igazán csak a lábam hideg.

De spórolni akarok, mert télen-nyáron 30 ezret fizetek, és ha októberben már fűteni kell, meg még áprilisban is, az azt jelenti, hogy 6 hónap a fűtési szezon? :O

Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy leolvasásnál 100-200 ezres számlát kapjak, mert nem tudom kifizetni.

Meg szigetelésre sincs 1 millióm.

Szóval hány fok van bent, amikor már bekapcsoljátok, hogy az egészségetek se menjen rá?

2015. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 18 fok volt, mikor begyújtottunk. Én akkor már fázok :D Amúgy 21-22 fokhoz vagyunk szokva.


5. voltam

2015. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!