Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sparheltbe mikkel lehet fűteni?

Sparheltbe mikkel lehet fűteni?

Figyelt kérdés
Milyen háztartási hulladékot lehet benne eltüzelni ami nem káros sem a környezetre sem a kályhára? Néhány példa, ami van itthon, de nem tudom, hogy mehet-e bele: frissen levágott faágak, molyos dió és mogyoró, textil hulladékok, rongyok

2015. okt. 13. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Frissen levagott ag, meg rongyok? Te mondd, eletedben nem lattal meg tuzet, hogy ilyen okosat kerdezel? Olyan fust lesz, hogy megfulladsz benne, ertem en hogy olcson akarod meguszni, na de ne minden aron...
2015. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Száraz gallyakkal lehet benne tüzelni.
2015. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
dióbol csak keveset szabad egyszerre mert nagyon ég
2015. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Láttam tüzet, eddig is cserépkályhával fűtöttem, de az más...nekem többen is azt mondták, hogy a sparheltbe "minden szemetet el lehet égetni". Hát ez így nekem elég gyanús volt, azért kérdeztem meg.
2015. okt. 13. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehetni éppen lehet minden éghető anyagot. Legfeljebb nem jó ötlet.

Mondjuk, nedves gallyaktól hosszabb idő alatt kátrányosodik a kémény, textiltől meg nagyon büdös lesz a környéken, tudtommal jogszabály is tiltja bizonyos anyagok elégetését.

2015. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahol régebben laktam, egy család raklapokkal tüzelt. Iszonyatos büdös füst terjedt a környéken évekig, aztán elköltöztek, mert az asszony rákos lett. A raklapokat átitatják vegyszerekkel a tűz ellen. Komoly büntetés jár légszennyezésért.
2015. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!