Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Narancseper fűtőértéke?

Narancseper fűtőértéke?

Figyelt kérdés

Néztem már neten de nem találom. Amerikai oldalakon is de azokat nem nagyon értem. BTU-ként írták de ott nagyon összezavarodtam.

Azt tudom hogy nagyon jó a fűtőértéke és az akácot is lepipálja.

Istenigazából a körishez és az akáchoz szeretném összehasonlítani

Én főleg MJ/kg adatot próbáltam nézni



2015. okt. 13. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

"Narancseper fűtőértéke?"


Elnézést a kérdésért, de én ezt úgy értelmezem, hogy egy nedves gyümölccsel akarsz fűteni? Jobb nála a brikett, de a száraz fa is, nem is beszélve róla, hogy bármilyen epernek kilója 400-1200,-Ft évszaktól függően. Nem beszélve arról, hogy a nedves eper az hogy fűtene? Szóval nem világos a kérdés. Legfeljebb ha megeszed.


Közben ránéztem, hogy aez a kérdés nem véletlenül a humor kategóriában lett feltéve.., de nem úgy látom, viszont nem logikus a kérdés, legalább is szerintem, vagy csak én nem érteném, hogy miért kell egy bizonyos eperfajtát fűtésre használni, amikor vannak olcsóbb és jóval hatékonyabb erre való dolgok is?

2015. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon félreértetted, természetesen itt nem a terméséről van szó, hiszen az emberi fogyasztásra alkalmatlan.


Ha össze akarod hasonlítani a fűtőértékét, akkor át kell számolni.



[link]


Ez alapján 30MBTU a fűtőértéke 4.845 font fának.


30MBTU az 31.65MJ, 4.845 font pedig durván 2.2kg, vagyis durván 14.4Mj/kg a fűtőértéke.

2015. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Természetesen a fájára gondoltam.

Viszont nem várt értéket kaptam. Én ugy tudtam hogy jobb is tüzelő szempontból mint a minálunk kapható keményfák, de ezek szerint nem. Több embertől is hallottam hogy "isteniti" hogy mennyire jó tüzelő, meg az hogy jobb az akácnál stb.

[link]


Ezt meg tegnap találtam ami érdekesnek tűnt nekem

[link]


A bálványfa mint tüzelő.... hát nem lettem volna jó véleménnyel tüzelőként. Bár igaz pillekönnyű a fája és emiatt jöhetett ki ez a szám. Bár még ahogy írják sok előnye is van (gyorsan nő, igénytelen stb) Így szerintem sem rossz gondolat tüzelőként gondolni rá

2015. okt. 14. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:

A linkelt táblázatot használtam a számításaimnál

Való igaz, hogy ha a súlyához képest nézzük, rosszabb tüzelő még az akácnál is. Viszont térfogathoz képest a legjobb.


3.6 köbméter (1 cord) narancseperfa elégetése 31651 MJ energiát termel, szemben a tölgy 25532 MJ értékével. Vagyis a táblázat adatai alapján jobb tüzelő, mint a tölgy.


A kérdés az, hogy miben vásárolják a fát. Mert ha én súlyra venném, akkor biztos inkább a tölgyet választanám, ha meg térfogatra, akkor a narancseper fát.

2015. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam délután rajta és ahogy te is írod a térfogat alapján jó. Ezért mondhatják jónak mert ha a kazánba X térfogat fér be 2 különböző fánál akkor a sűrűbb/nehezebb fa a nyerő, hiába kevesebb picivel a fűtőérték súlyra levetítva

Köszönöm hogy időd szántál rám!

Szép estét!

2015. okt. 14. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Közben megtaláltam mi az a narancseper, már néha előfordult, hogy láttam azt a gömbölyű zöld gyümölcsöt egyes fák környékén néha előfordulni, de soha nem tudtam milyen fa az és mi ez a termés. Narancsra tényleg hasonlít, de az meg sem fordult a fejemben, hogy az eperhez van valami köze, ha másban nem legalább a nevében, gondolom a faeper kapcsén. Már értem, szóval ennek a fájáról van szó. köszönöm. Legalább ennek az eddig számomra ismeretlen termést növő fának a nevével gazdagabb lettem.
2015. okt. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Így igaz rokonságban áll pl.: a fehér eperrel.(eperfafélék családjába tartoznak) Ezért is írtam így a nevét mert tudtommal ez a "hivatalos"

Felénk éppen vadnarancsnak hívják amúgy

2015. okt. 15. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!