Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ezüstre milyen jó trükköt...

Az ezüstre milyen jó trükköt ismertek, hogy ne legyen fekete, mivel tisztítsam. Esetleg ismertek olyan könyvet amiben ilyesféle trükkök vannak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 10. 20:35
 1/8 anonim válasza:
100%
Áztasd ecetbe. Afémet nem bántja csak az oxidréteget. Amikor kifehéredett, mosd le vizzel.
2008. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogkrém ugye közismert, még ezeket találtam:


Ezüst tisztításához tegyünk egy edény aljára alufóliát, és egy marék mosószódát. Helyezzük a tárgyakat az edénybe, és öntsük rá annyi vizet, hogy ellepje. Ezután öblítsük le őket forró vízzel, és szárítsuk meg.


Ezüst tisztítását, illetve fényezését liszttel is megoldhatjuk. Nincs más dolgunk, mint lisztezett kendővel dörzsöljük be az elszíneződött felületet, majd egy másik tiszta ruhával fényesítsük ki.


Ezüst tisztítása: Egy edénybe tegyünk egy maréknyi mosószódát és fél ökölnyi összegyűrt alufóliát. Tegyük közé a tisztítandó ezüstöt és öntsük fel annyi vízzel, hogy ellepje az ezüsttárgyakat. A szennyeződés kicsapódik és az alufóliára rakódik le.

2008. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló az előzőkhöz:egy edénybe só,összegyűrt alufólia,és szénsavas ásványvíz!Hajrá:)
2008. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én citromlével szoktam, az is hatásos!
2008. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szi-ti lefolyótisztító, garantált. Háztartási- és vegyiboltokban találsz!
2008. szept. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A legegyszerűbb a régi fogkefe és a szódabikarbóna.A nagyim mindig így súrolta az ezüstöt.
2008. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szidol. Ezüst tisztító.

Mi mindig ezzel tisztítottuk az ezüstöt otthon. Régen háztartási boltban, most DM vagy bármi hasonló boltban, megtalálod.

2008. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ejnye emberek! Én egy kultúrcikk kereskedő vagyok, de annál jobb tanácsot senki sem adhat, mint aki a mai napig is ezzel foglalkozik. Tehát: kérdezz meg pár ékszerészt, vagy nézdd meg ezt a honlapot: [link]
2008. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!