Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik vidékről Budapestre...

Akik vidékről Budapestre költöztek azoktól kérdezném?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kellett, hogy megismerjétek a várost közlekedés, tájékozódás szempontjából? Mennyi idő volt míg megszoktatok egy ekkora várost?
2015. okt. 18. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedés kiismerése emberfüggő. A lényegesebb járatokat pár hónap alatt kiismertem, de például van olyan tősgyökeres pesti ismerősöm, aki ha új helyre megy, akkor rögtön térképpel felszerelkezve indul el. Nem mondom, még mindig vannak olyan részei a városnak, amit nem ismerek, de azért többnyire igen. 3 és fél éve voltam fent, amikor elkezdtem autózni, autóval is úgy fél év kellett mire kiismertem a közlekedést.


Azt megszokni, hogy ekkora a város és minden ezzel járó dolgot...hát megszoktam úgy másfél év alatt, de megszeretni nem sikerült.

2015. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
honnan költöztél?
2015. okt. 18. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én leginkább csak a lakóhelyem (Csepel) és az egyetem (Petőfi híd budai hídfője) között jártam. 3 megálló hév + 1 megálló villamos. Azt hamar megszoktam, mert ahonnan költöztem (Pécs) többet és messzebbre tömegközlekedtem gimnáziumba.

A metróvonalakat, körutat, főbb útvonalat is pár hét, egy-két hónap alatt megszoktam.

De még most is 14 év elteltével, ha a város túlsó végébe kell eljutnom tömegközlekedéssel, akkor megnézem előtte a térképen, útvonaltervezővel megterveztettem. De pl Pécsen se ismerem a város összes utcáját, ott is ezt tenném.

Szerintem a budapestiek között is nagyon kevés olyan van, aki kapásból vágja az összes busz, villamos, stb vonalat, annak minden megállóját.

2015. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is Pécsről (1-es voltam)
2015. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én sem szeretek ott lenni.

Eredetileg úgy volt hogy azt az 5 évet, amíg egyetemre járok kibírom ott.

De zatán Pécsen vegyészként 3 év alatt nulla álláslehetőségem volt, így ha valaha is azt szeretném dolgozni, amit tanultam, muszáj Pestre járnom.

(Én meg a 3-as voltam.:))

2015. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kapcsolatok hogy alakultak, az ismerősök, haverok?
2015. okt. 18. 18:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Nyilván pár utcát, buszt, miegymást megismertem, de ennyi. Ha kellett valahova mennem, ott volt a térkép.

8 évig laktam ott és végig túl nagy volt nekem a város, bár a végén a budai zöldövezet nem volt rossz.


Most 2 falu közt lakom s nekem jó itt, pedig mindig minimum több tízezres településeken laktam.

Ez emberfüggő. Ami az embertől idegen, azt könnyen lehet, hogy sosem szokja meg.

2015. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kapcsolatokbol kb1-masfel ev alatt lett annyi, hog jol erezzem magam, de ha nem egyetemistakent kerulok ide lehet mashogy alakul
2015. okt. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!