Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Inverteres split klíma fűtés...

Inverteres split klíma fűtés vagy gáz cirkó fűtés. Melyik lehet a gazdaságosabb Őszi és tavaszi időszakban?

Figyelt kérdés
2015. okt. 24. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a gáz picit olcsóbb. Meg a gázfűtési rendszernek meg se kottyan, a klíma azért dolgozik (méretéhez képest). Persze gázkazán és gázkazán között és klíma és klíma között is van legalább akkora különbség mint a gáz és áram között lehet. Illetve, hogy van-e H tarifa a klímára.
2015. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen átmeneti időszakokban a klíma. Általában 0 fok felett gazdaságosabb a klíma, még normál tarifával is, mint a gáz. Típustól is függ, van amelyikkel még -5--10°C-ig gazdaságosabban tudsz fűteni.
2015. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

H tarifa nincs. Nagyon sokba kerülne a bekötées. (Új mérőhely kialakítása). A klíma 7Kw-os. Nagyon hamar fűt. Azon gondolkozom, hogy a klíma a levegőt fűti fel. A gáz pedig a radiátort. Tehát a klíma mintha hamarabb meleghet adna, míg a raditáor átmelegszik és átadja a hőt az sok idő.

A klíma elég modern hisz inverteres ami talán kevesebbet fogyaszt.

2015. okt. 25. 07:03
 4/10 Bandi bácsi ***** válasza:
A 7kW NEM elektromos teljesítmény, hanem hűtőteljesítmény. Becslésem szerint egy ilyen split klíma 1 kWóránál kevesebb elektromos energiát zabál meg.(óránként) Nézd meg a helyi tarifát, így meg tudod becsülni az áramfogyasztás költségét. Átmeneti időszakban ezt jó megoldásnak találom, főleg, ha csak 1 helyiséget akarsz felfűteni (nálunk bevált)
2015. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így ahogy írod Bandi bácsi. Nekem 3,7 kw -os van, 1kw -ot nem nagyon vesz fel.
2015. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Végeztem egy mérést:

7kw-os inverteres klíma eredménye fűtésnél:1kw-ot 16perc alatt evett meg.

2.5kw-os on/off klíma eredménye fűtésnél:1kw-ot 45perc alatt evett meg.

28kw-os fali gázkazánom nem kondenzációs:1m3 gázt 20perc alatt evett meg.

Ezeket a gázóra/villanyóra mellett stopperrel mértem. A hőfokokat felvettem a termosztátoknál a nagy teljesítmény végett. A klíma fűtéseknél ezek idő alatt izzadni lehetett. A gáznál épp átmelegedtek a radiátorok.

, ami persze késöbb tartja még a meleget.

így ezek alapján mi a véleményetek?

2015. okt. 31. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ezekből is látszik, hogy ilyen időben olcsóbb a klíma. Egyébként az inverteres csak kezdeti időszakban vesz fel ennyit, később ahogy eléri a beállított hőfokot visszaszabályoz alacsonyabb teljesítményre. Ma pl. szép idő volt, ilyenkor nem kell sokat fűteni, ez a legjobb idő fűteni klímával, mert minél hidegebb van annál jobban romlik a hatásfoka. Gyakran emlegetett ökölszabály, hogy száraz időben (párás, ködös időben a leolvasztások miatt romlik a hatásfok) inverteres klímával 0- +5 fokig, on/off-fal 5-7 fokig gazdaságosabb fűteni, mint gázzal. (Néhány fűtésre optimalizált inverteressel akár -15 fokig gazdaságos). Milyen típus/márkájú a gép, mekkora területet hűtesz/fűtesz vele?
2015. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az inverteres az Vortex márkáju és 7Kw-os. kb 45m2-t fűtök vele.
2015. nov. 1. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom ez a típus lehet az: [link] itt azt írja, hogy -7 fokig képes fűteni, azaz -7 fok alatt jelentősen romlik a hatásfoka és lehet hogy le is kapcsol. Mínusz fokban már nem javasolnám fűtésre használni, akkor már a gázt érdemes bekapcsolni. Még valami: jövő hétre ködös időt és reggelre gyenge fagyokat jósolnak, ilyen időben már jegesedhet a kültéri, ha ilyenkor furcsa hangokat hallasz a kültériből és rövid időre leáll a fűtés, akkor a klíma éppen leolvaszt, ha ezek a leolvasztások sűrűvé válnak , akkor a klímának sokat kell dolgoznia, és ilynkor már szintén érdemesebb bekapcsolni a kazánt.
2015. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen ez a klíma az.

Köszönöm

2015. nov. 1. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!