Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek! Melyek a jó...

Budapestiek! Melyek a jó környékek?

Figyelt kérdés

Jelenleg Dunaújvárosban lakunk,de költözni szeretnénk,mivel a bejárás katasztrófa.

Leírnám a szempontokat.

Olyan kerületet/városrészt keresünk,ami viszonylag közel van a belvároshoz,de nem a belváros,hanem inkább a széle.

Oktatási intézmények se legyenek túl messze,legyenek a közelben boltok,orvosi rendelő stb.

Nem családi házban mennénk,de nem is panelba,hanem inkább társasházba.

Remélem érthető milyen környéket keresek:D

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. nov. 1. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:

8. kerületben a Tisztviselőtelep pont ilyen, amit leírtál, mi itt lakunk, olcsó is viszonylag mivel még a 8. kerület, de egyáltalán nem dzsumbuj ez itt, hiába gondolják sokan, hogy az egész 8ker olyan. Ez itt a "8. kerület Rózsadombja", ahogy sokan nevezik.

Én inkább élek itt tök normálisan, 50+rezsiért egy 40 nm-es berendezett lakásban, minthogy menjek Budára ugyanilyen lakásért 90-100+ rezsikért.

2015. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na de vennétek vagy bérelnétek?

Mekkora keretetek van rá?

2015. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Egész Buda. Pest összes kerülete kivéve: 8.kerület,4.kerület,14.kerület,Csepel (ezek területek sz*rok és prolik + még a 13 kerület "vízafogó" és "népsziget" nevezetű része is sz*r.)


Üdv!

2015. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
11. kerület, 9. kerület egyes részei (Ferenc tér, Kerekerdő park). Nyilván van még egy csomó, csak én ezekben vagyok ismerős.
2015. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Tisztviselőtelepet nem hasonlítanám semmilyen budai részhez :D

Nem tudok olyan telepet Budán, amit mind a 4 oldalról cigány- és drogos környékek vesznek körbe.

Értem én, hogy egy szép "sziget", de amint 1 sarokkal tovább mész pofánbasz a közbiztonság.

Amit leírtál (oktatás, rendelő, boltok egyhelyen, nem belváros) ez leginkább lakótelepi jellemző. Érdemes lenne lakótelepek szomszédságában keresni kisebb társasházakat. Csak ugye ahol maga a lakótelep nem gázos környék, ott a panel is horror áron van, nemhogy a mellette levő kisebb házakban árult lakások.

Lásd 11. kerület Bikás park, vagy Őrmező. III. kerület Pók u. telep.

11. ker. Gazdagrét igazából a "burzsuj" hegyvidék alja, a hegyoldalban, rettentő fos közlekedéssel, mégis az a legdrágább telep.

Másik lehetőség valami közlekedési csomópont közlében, nyugis kisutcában, de kevés "jó" környék van ilyen, azok baromi drágák (Móricz, Széll Kálmán tér)

Ha olcsóbban akarsz venni, válassz 1 vagy 2 dolgot ezekből az alábbiakból:

- cigányok

- mindentől messze van

- nagyon lepukkant épület

- "kocsivaljárós" (nagyon rossz tömegközlekedés)

2015. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11. kerület ideális, jó a közlekedés, közel van a belvároshoz, mégiscsak Buda, minden szolgáltatás megvan. Pestre én semmiképp nem mennék, mondjuk ott is vannak kellemes részek azért, pl. Zugló jobb részei.
2015. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pesten Zugló, esetleg a 6. és 7. kerület külső részei (Városligetnél). 13. kerület belső része (Dózsa György útig) és a 16. kerület, de ez már kinn van. Budán szinte bárhol a belső részeken. Nagyon függ az anyagi lehetőségeitektől.
2015. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:


Elfelejtettem ,hogy a 13.kerületben a Dózsa György út is sz*r és borzasztó!

2015. nov. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem írtam olyat, hogy a Tisztviselőtelep olyan , mint Buda egyes részei.

Azt írtam, hogy inkább lakok itt egy szép lakásban olcsón, mint hogy egy ugyanolyan lakásért dupla annyit fizessek Budán pl.

Nyilván akinek a pénz mindegy, az jobb környékre megy, de aki gyűjteni akar pl annak jobb választás lehet. És nincsen gettó közel, minimum 20 perc séta tőlünk a rosszabb részek. Közlekedés pedig jó, M3 metró, busz, villamos.

2015. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Római lakótelepen, négy szintes házban! III. kerület, jól megközelíthető a Megyeri- és az Árpád-híd felől is, nem napon barnult sem sok van. Kertvárosias környék, közelben van a Duna és a Rómaifürdő. Van iskola, óvoda, orvosiu rendelő, boltok, jó a tömegközlekedés. (Buszok, HÉV).
2015. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!