Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek! Milyen Budapesten...

Budapestiek! Milyen Budapesten lakni? Érdemes felköltözni?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérem!:)

2013. aug. 2. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok itt lakni, de egész életemben itt laktam, úgyhogy kevés viszonyítási alapom van. Annyit tudok, hogy bárhol a fővároson kívül nagyon unatkozom mindig, akár faluról akár vidéki városról van szó.
2013. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tíz éve költöztem fel vidékről és imádom. Biztos, hogy nem költözöm soha többé kisvárosba, maximum az agglomerációba.

De például az unokatestvérem is feljött, és neki nem tetszik, úgyhogy azt tervezi, hogy amint befejezi a sulit, hazaköltözik.


Szóval beállítottságtól is függ a dolog. Ha vonz a nagyvárosi élet, akkor érdemes tenni egy próbát. Végül is legrosszabb esetben visszaköltözöl :)

2013. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 éves koromban költöztem fel, de még gyakran jártam vissza Nyíregyházára. Akárhova mentem a nagyvilágban, Budapest mindig visszavonzott - imádom a pezsgést, az épületeket, a programokat, az embereket... Persze, akinek ez túl hangos, akinek ez túl koszos, büdös, aki sokkal közvetlenebb emberekhez szokott, annak a város sem fog feltétlenül tetszeni.
2013. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Jobbak a munka- és továbbtanulási lehetőségek, az éjszakai élet, az üzletek, a látnivalók, a tömegközlekedés, az emberek hozzáállása.


Ezzel szemben zajos, (vidékhez képest) rossz a levegő, nincs igazán nyugalom.


Közbiztonsági szempontból nincs különbség.

2013. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Budapesten is vannak csöndesebb és pörgősebb kerületek, én nem a belvárosban lakom, hanem a város egyik szélső kerületén, zöldövezet...stb.

Így jó, mert 15 percre vagyunk a nyüzsitől( autóval), ha akarunk, minden közel van, kultúra, szórakozás, oktatás, de pihenni is tudunk, és nem kell kerülgetni a csöviket. Hogy érdemes-e felköltözni?

Attól függ, miért szeretnél felköltözni, hány éves vagy...stb, milyen személyiség vagy.

Embere válogatja

2013. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) de írhattok még ha szeretnétek:) pl: munka, lakás, stb:)
2013. aug. 2. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 18 évig egy kis faluban éltem, aztán 2 évet Pécsen, majd 3 éve már Budapesten. Pécset nem szerettem, Pestet viszont nagyon, sose unatkozom. Azt csinálsz, amihez kedved van. Én sem kimondottan a belvárosban lakom, de metró közelében, így mindenhol nagyon hamar ott vagyok, mégis szép zöld a környék, és közel a Duna, a Margitsziget :) Haza (faluba) kéthetente megyek, de bőven elég 3-4 nap, utána már mennék vissza pestre. Igaz, hogy Pest zajos, de pl egy falut sem mondanék csendesnek, reggel 7kor már a traktorok mennek, füvet nyírnak, fűrészelnek, a kutya egész éjszaka ugat... Aki csendet akar, költözzön tanyára :)
2013. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Munkát találni könnyebb Pesten, ez tény. És nagy előny.

Viszont hátrány, hogy az élet drágább. Például a közlekedésért biztos, hogy fizetned kell. Ha bkv, akkor bérletet veszel, ha autó, akkor ugye a benzin, plusz rengeteget szívsz a parkolással (no és persze mindenhol fizetsz). Pesten - ha élni akarsz a város lehetőségeivel - nem igazán opció a gyaloglás, még a bicikli esetleg, mert 20-30 kilométereket úgy teszel meg, hogy fel se tűnik, épp csak elmentél melóba, aztán beugrottál valahova egy sörre egy haveroddal, meg hazamentél. Ennyi.

A lakhatás is drágább, néha el vagyok képedve, mennyire olcsók vidéken az albérletek. Hát itt nem.


Szerintem vidékkel szemben a legnagyobb előnye az, hogy rengeteg szolgáltatást vehetsz igénybe, plusz nem vagy szinte semmivel időhöz kötve. Egy időben a fogarasi úti tesco mellett laktam. Ez non-stop nyitva van. Jó, ilyet vidéken is találsz. De az üzletsoron a posta is non-stop. Meg a parkoló mellett egy tök jó kifőzde. Rendszeresen azt csináltuk, hogy éjfélkor indultunk el bevásárolni, és vittük a csekkeket is, sose kellett sorban állni. Bár ezt a legjobban a valamelyik évi adóbevalláskor értékeltem, amikor délután négykor mondta be a gépem az unalmast, hatkor elvágtattam az apehhez nyomtatványért, este tizenegykor postán volt. Jó, nem kell az utolsó napra hagyni, de a lényeg, hogy így se volt para. Vidéken hol csinálsz meg ilyet?

Meg persze a sokszínű programok. Valami mindig van valahol. Csak el kell indulni és nyitottnak lenni :)

2013. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

naja, a fogarasi teszkó egy áldás adóbevallás idején :)

nekem is az tetszik a legjobban a fővárosban h még éjjel is el tudsz menni bárhová, találsz olyat helyet ami nyitva lesz, nem is egyet. értem ez alatt a szórakozóhelyet, étkezdét, kocsmát, boltot.

mivel itt születtem és nőttem fel, így én is csak annyit tudok mondani, h néha jó buli más városban eltölteni pár napot, de óhatatlanul visszahúz a szívem :)


lakhelyként biztonságos környéket kell választani, és akkor nem beleznek ki. ha máshol jársz légy óvatos, ki lehet azt is tapasztalni.


a bkv tűrhető, de néha kocsival kényelmesebb, mert az adott hely légvonalban közel van, de a buszok és az átszállás miatt utazhatsz egy órát is. bérletet nem veszek, a fizumnak jobb helye is van, inkább gyűjtőjeggyel járok, és ha jön a smasszer, akkor lyukasztok :) sportnak is megteszi, csak kell hozzá némi gyakorlat :D

2013. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én vidéken laktam 23 évet 1 évet Pesten

Pest jó is volt meg nem is teli van kéregető,zsivány,zsebes emberekkel és ebből már nagyon elegem lett könnyebb munkát találni de fizetés kb ugyan annyi nagyon tré Pesten is kevés a barát viszont tényleg sok program közül lehet válogatni

2013. aug. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!