Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek! Milyen Budapesten...

Budapestiek! Milyen Budapesten lakni? Érdemes felköltözni?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd a jövőben Budapestre költözni. Valaki aki Budapesten lakik letudná írni részletesebben milyen ott lakni hanyadik kerületben lakik stb.stb. ?!:) Mitől jó és mitől rossz?:)

2013. júl. 27. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Én itt születtem Bp-en, szeretek itt lakni (Bp., XII. kerület)...

Egy ideig megpróbáltam vidéken élni, de számomra kínszenvedést jelentett a vidéki élet, nem tudtam megszokni 20 év alatt sem, életem legszebb pillanata volt, mikor visszaköltözhettem Bp-re!


A férjem vidéken született, ő meg ott szeret élni, ő meg a Bp-i életet nem tudja megszokni!... :-((


Én imádom, hogy itt Bp-en félóra alatt mindent meg tudok venni, válogathatok a boltok árai között...

A lakásom 10 perces körzetében 4 általános iskola, 3 óvoda, 3 gimnázium van, 3 percre könyvtár, 5 percre piac, 7 percre a metró, 10 perc alatt a Belvárosban lehetek vagy 10 percre a Normafánál kirándulhatok...


Kórház, orvosi rendelők itt vannak a "számban", 5 percre a lakásomtól akár 4 patika is van...


Hiába éltem egy nagyon szép Bp-környéki kertvárosban, azért ott csak EGYETLEN élelmiszerbolt volt (csekély választékkal), 1 iskola, 1 óvoda, nincs válogatás...

Vidéken nem könnyű lebonyolítani egy bútor vételt, vagy hűtőszekrény (mosógép) cserét...

Bp-en ingyenes a szállítás, vidékre vagy ki sem szállítanak, vagy egy vagyon a szállítás...


Vidéken a helyi posta délután 4-ig van nyitva (Mindent a Dolgozókért!), Bp-en akár este 7-8-ig mehetek a küldeményeimért (vagy akár szombaton is)...


Ha vidéken élsz, nem egyszerű megoldani egy mozizást, színházlátogatást... Bp-en (nekem legalábbis) 5 percre a mozi, gondolunk egyet és már nézhetjük is a kinézett filmet!... :-))


A legjobban a vidéki életben a sok pletykás falusi embert utáltam, ahogy gátlástalanul befurakodnak egymás életébe és (unalmukban) hozzák-viszik a híreket, muszáj mindenről tudniuk... Na, ez Bp-en nincs, a legtöbb esetben az emberek tiszteletben tartják a másik magánéletét...


Utáltam a vidéki életben, hogy ott este 6 óra után kihal a falu, az utcán alig járkál valaki, semmi élet nincs, mindenki behúzódik a házába, kertjébe...


Ja, és az sem igaz, hogy vidéken "milyen isteni a csönd"... Jelentem, az én Bp-i lakásom sokkal csendesebb, mint a vidéki házunk volt!...

Vidéken már hajnalban rákezdi valamelyik szomszéd a fűnyírást, sövényvágást, avarseprőzést, késő estig meg lehet bolondulni a víjjogó gépek hangjától...

Itt a budai lakásomban egy békés, gyönyörű hársfákkal beültetett belső udvarra nyílik a lakásom minden ablaka, madárcsicsergésre ébredünk!... :-))


Millió dolgot tudnék még felsorolni, miért is utáltam vidéken lakni és miért jobb itt Bp-en, de szerintem elsősorban mindenki ott szeret lakni, ahol született és ahol felnőtt!...

2013. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! valaki más még tudna segíteni?:)
2013. júl. 27. 17:38
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Én eredetileg pécsi vagyok, de Budapestre jártam egyetemre és munkát is csak itt kaptam. Így már 12 éve ingázok a két város között.

Csak muszájból vagyok ott, nem azért mert annyira szeretném.


Az első válaszoló érveit nem nagyon értem...

Amiket felsorolt, boltok, iskolák, piac, stb az van Pécsen is. Sőt bútort is lehet kapni és színház is van, még Zsolnay Kulturális Negyed, stb is. A posta se zár be 4-kor és nincsenek pletykás falusi emberek.


Nekem pont az tetszik, hogy tömegközlekedve is fél óra alatt bent vagyok a belvárosban. Ellenben Budapesten ha valahova el akarok jutni, órák kérdése. Többszöri átszállás lepukkant mocskos járműveken, közben pedig kénytelen vagyok a csöveseket szagolni. Sokszor a rosszullét kerüldöz közben.

A budapesti külvárosi részeken pedig elképesztő putrikban nyomorognak az emberek. Rengeteg a "színes".

Pécsen valahogy sokkal igényesebbek az emberek a környezetükre. A közterületek is sokkal rendezettebbek. Jó persze itt is vannak nyomornegyedek, de nem olyan elképesztő mértékben, mint Budapesten.


Egyébként a XXI. kerület elején, a Boráros tértől 10 percnyire van a lakásom. Panel így esélyem nincs megszabadulni tőle. Minden héten van a házban valami balhé. Általában hetente kint vannak a rendőrök, mentők, tűzoltók. A folyosó és a lift összehányva, az újságtartó felgyújtva. Az utcán tele van minden kutyapiszokkal és alkoholistákkal.

A XI. kerületbe jártam egyetemre (ELTE TTK), az egy árnyalattal jobb környék.

Most a XVIII. kerület elején dolgozom. Közben a XX. kerületen kell átutaznom. Elképesztő állapotok vannak arra is.

Hasonló helyzet a X. kerületben a Hűs utcában van és a IX.-ben az Illatos út környékén. Bár azt már bontják. A VIII. kerületi gettóról, Szigony utca és környéke már ne is beszéljünk...


Nem értem hogy szerethet valaki ott élni... Jó, mondjuk egy kis faluba az isten háta mögött én se szívesen költöznék.

2013. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Kedves első! Ez kicsit durva általánosítás. Budapesten kívül nem csak néhány száz lelkes falvak vannak, hanem több tízezer, illetve százezer lakosú városok is. Ott ugyanazokat szolgáltatásokat megkapod, amiket Budapesten.
2013. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

azért az, h gettónak írja le valaki Bp-et már egyenesen sértés. igen, van Hős utca, meg Szigony, meg az Illatos út, de egy halom kellemes, nyugis, csendes, kulturált környék van még ezeken kívül.

a 11. kerületben élek, nem kell hetente rendőrt hívnom, szép a ház, normálisak a szomszédaim. sok bolt, piac, orvosi rendelő, szórakozási lehetőség van a környéken, és még éjjel is nyugodtan sétálhatok hazafelé.

persze vannak részek ahova egy lottó ötösért sem tenném be a lábam, de szerencsére nem is muszáj, szóval kerülöm.


a budai részek teljesen rendben vannak, és léteznek itt is megfizethető árú lakások.


ha majd megvénülök és ennél is nagyobb nyugira vágyom, akkor költözök. errefelé reggel a madarak csicseregnek, este pedig a tücskök muzsikálnak :)

2013. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Én a magam részéről utálom a (fő-)várost. Szerintem ott csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Én meg nem lakni jöttem erre a földre. Azt el kell ismernem, hogy amíg a gyerekek felnőnek, jobb a város, ahol közel van minden, de amint kirepültek, azonnal vidékre költöztem. Most erdőm van, állataim, és nem cserélnék senkivel.
2013. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
68%

Szintén Pécsről és szintén nem szeretem. Szerintem élhetetlenül nagy. Lehet, hogy van minden, de egy fél nap, amíg eljutok vhová. Pécsen gyalogosan max fél óra minden, nem kell külön szervezni, hogyan jutok haza. Mégis van minden, ami kell (leszámítva normális munkalehetőséget, ugye...)

És igenis, nagyon sok gettós rész van, és szerintem is sokkal elhanyagoltabbak a házak, lakások. Illetve itt az olló nagyon szétnyílik: pl. panelban már csak egy leszakadt réteg lakik, ha jó lakást akarsz, akkor az nagyon-nagyon drága. (Míg Pécsen vannak tök jó szigetelt panelek, amiben normális "középréteg" lakik.)

Én nem szeretem, szerintem élhetetlen.

2013. júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gettós hozzászóló rám célzott, többször elolvastam ezt a mondatomat és nem értem miből gondolta, hogy egész Budapestre általánosítottam volna. Azt se értem, ezt mért vette sértésnek:

"A VIII. kerületi gettóról, Szigony utca és környéke már ne is beszéljünk..."


Igen is a VIII. kerület bizonyos részét a köznyelvben elterjedten így hívják, nem én találtam ki. Itt van pl ez, ezt se én írtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__1782..


Az előző pécsinek:

Azért mondjuk Uránvárosból elsétálni Meszesre, vagy kertvárosba, nem igazán fél óra. Esetleg biciklivel jó tempóban.

2013. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Az első válaszoló hozzászólása jól tükrözi a Budapestiek gondolkodását: Magyarországon van Budapest, ahol van minden, és azon kívül van a semmi, a vidék, ahol szinte már élet sincs. Sokszor olyan hatása van a hozzászólásaiknak, mintha valóban nem lennének tisztában az országunkkal, hogy igaz, hogy kicsi, de azért Pesten kívül még nagyon sok nagyváros belefért. Ahol szintén vannak színházak, multik, több iskola/ovoda, a napnak nem délután négykor van vége, öt perces körzeten belül szintén el lehet érni mindazt, amit ő felsorolt. Sőt, még villamos sem csak a fővárosban van!

És igen, Budapest nagyon mocskos. Sokszor járok fenn, de semmi pénzért nem laknék ott.

2013. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én a 16.kerületben lakók és viszonylag csendes helyen. Nincsenek messze a boltok tőlünk de a belvárosba bejutni sok idő.
2015. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!