Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik vidékről költöztek...

Akik vidékről költöztek Budapestre: könnyen, hamar be tudtatok illeszkedni?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogy pár hónapon belül Budapestre költözöm. Jelenleg egy alig ezer fős faluban lakom, de éltem már

nagy(obb) városban (Debrecen). Kissé bizonytalan vagyok még, nem tudom, hogy fogok-e tudni alkalmazkodni a fővárosi viszonyokhoz. Nincs nagy bajom a zajjal, tömeggel, Debrecenben az egyik legforgalmasabb út mellett laktam, nem volt vele gond. Itthon, falun pedig sokszor zavar a csend. Este van, hogy 1-2 óráig nem is jön erre kocsi, pedig főút mellett lakom. Sokszor olyan érzés, mintha a világ végén lennék. A falusi, tolakodó, mindenttudó, pletykás emberek pedig mindig

is kiakasztottak. Zsúfolt tömegközlekedéssel is volt már dolgom Debrecenben, volt, hogy csak éppen fértem fel buszra (vagy épp fel se fértem). Szóval inkább a nagy csend, ami zavar. Sok helyen olvasni, hogy Budapest koszos és büdös, de falun se rózsaillatú minden, a kosz is jelen van, főleg ha olyan utcára téved az ember, ami le sincs aszfaltozva.

Akik vidékről költöztek fel, ti könnyen alkalmazkodtatok a budapesti élethez, nehéz volt belerázódni? Esetleg megbántátok a felköltözést?



2015. nov. 1. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy koszos és büdös relatív, ahogy a tömeg, a közlekedés, a közbiztonság stb stb is.

Melyik részre költözöl?


Nekem nem okozott gondot a költözés ilyen szempontból.


Egyébként a többlakásos házakban ugyanúgy megvannak a mindentudó rosszindulatú vénasszonyok, csak kicsit jobban el tudsz szigetelődni tőlük.

2015. nov. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Terveim szerint a XI. vagy XII. kerületbe költöznék.
2015. nov. 2. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a XI-ben laktam albérletben az egyetem alatt, és most is oda költözök éppen vissza saját lakásba.


Jó környék, még viszonylag zöld is, nem lesz gondod szerintem

2015. nov. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!