Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazánon hogyan lehetne...

Gázkazánon hogyan lehetne spórolni? Nagyobb lánggal rövidebb ideig, vagy kisebb lánggal tovább? (többi lent)

Figyelt kérdés

most 70 fokra van állítva a gázkazánunk, hipp hopp felmelegíti a vizet, és meleg van.

Mi lenne akkor ha nem 70fokra állítanánk a gázkazánt hanem mondjuk 50-re?


Több idő kellene míg felmelegszik a víz...

De lehet gazdaságosabb lenne?


2012. jan. 23. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is cirkóm van, 60 fokos a víz benne.

Sztem maximum egy kicsit lassabban melegíti fel a levegőt, de a spórolás ennyit megér.

Egyébként a szomszédom gázszerelő, és ő mondta, hogy 60 fok bőven elég.

2012. jan. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A mi szerelőnk is 60-at mondott. :-)
2012. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesítmény csökkenést érsz el vele. Kellene tudnod, hogy a tervező hány fokos előre- illetve visszamenő hőfokra méretezte a radiátorokat. Általában 90/70-re méreteznek.

Az 50 fok pedig 40 fokos visszatérővel számol.

2012. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

és amit leírtál pontosan mit jelent kedves utolsó ? :S


nem értek hozzá

2012. jan. 23. 19:30
 5/10 tetro ***** válasza:
szerintem, de lehet tévedek, az energia megmaradás törvénye alapján (és tudva azt hogy a cirkók 95% körüli hatásfokkal dolgoznak), szerintem ezzel a hőfok variálással ha lehet is spórolni, akkor is csak jelentéktelen összeget.
2012. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha enye az idő rakd 50-re! Ha hideg van mint állat -6 pl rakd 70-re! De nem mindig van az úgy ahhogy a két szaki eltervezte, az egyik radiátor hideg a másik tűzforró...
2012. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a lásban van egy termosztát. Nem a kazánon állítok,hanem a termosztátot a kívánt hőfokra állítom. Ha kint melegebb az idő,alacsonyabbra,ha nagyon hideg van magasabbra. Nappal max.20 fokot,éjjel 17-18-at tartok.
2012. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez mind szép, kedves utolsó, de a kérdező azt kérdezte, hogy a 20 fokot a lakásban 70 fokos, vagy 50 fokos keringő vízzel olcsóbb elérni...
2012. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
így van. köszönöm. kicsit furcsán fogalmaztam lehet :S
2012. jan. 23. 22:52
 10/10 vizgazfutes ***** válasza:

Számottevő spórolást nem igen lehet elérni (ha "modern" cirkód van)... esetleg egy kondenzre kell cserélni...


Bár, itt az sem derül ki, hogy milyen a készülék (gyártó, típus, égéstermék elvezetés, stb.)



Amúgy közlöm, hogy az előző rendszerben számoltak 90/70-el, manapság 70/50 a bevált szokás, ha csak nem kondenz cirkóról beszélünk, mert akkor 60/40-el méreteznek :)



Zordhonved: Akkor azok érdekes szakik és nem is igen tudnak beszabályozni egy fűtési rendszert sem ;) :D

2012. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!