Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen praktikák vannak (ha...

Milyen praktikák vannak (ha egyáltalán vannak) arra, hogy a mosógép csövéből távozó piszkos, fekete víz ne fogja be a kádat?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 17:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az a vízkövet belül leoldja, de a mosóvízből kiváló szennyeződést az nem fogja megszüntetni, mert az a szennyezett munkaruhából kerül a lébe és minden mosásnál újra és újra ki kell oldja a mosóaktív anyag és oldatban kell tartsa még akkor is miután a kád hidegebb falát érintve lehűl a kiszivattyúzott folyadék és kicsapódik belőle a kevés mosószer hatóanyagtól elégtelen vegyi kötésben lévő zsiradék, amit nem vitt teljesen oldatba a nem elegendően lágyító hatású mosószer.
2015. nov. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Egészség:D Na de nagyon elkanyarodtunk a tárgytól, a kérdéstől...:)
2015. nov. 15. 11:21
 23/27 anonim ***** válasza:
34%
Kapható olyan szifon a mosdókagylóhoz,amihez a mosógép lefolyója is csatlakozhat,ugyanígy a konyhában a mosogatógép is csatlakozhat a mosogatótálca szifonjához.
2015. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem kanyarodtunk el, hiszen épp azt szedjük miszlikbe, hogy mi az ami oda tapad és miért tapad fel a mosószeres vízből. Így lehet tudományos alapossággal megközelíteni a pontos okát és így jutunk el a megfelelő mennyiségű és minőségű mosószer használatához.


Akkor, ha az oldatban tartáshoz elég mosószert használsz, már valószínüleg nem fog letapadni.

2015. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
:) Az első lépés meg volt, ecetes 90 fokos mosás kipipálva, aztán majd meglátom a következő mosás hogy fog alakulni...:)
2015. nov. 16. 17:02
 26/27 focimami56 válasza:
Hát ne tedd bele !
2015. nov. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 KZ67 ***** válasza:

Egy tiszta mosógépből is folyhat ki olajos-szennyes-koszos ruhát mosva olyan fekete lé, ami megfogja a kádat. Én földes és szénporos ruhákat is mostam már. Minél apróbb a lebegő kosz (a grafitpor oldat nagyon jó példa), annál jobban képes a kád falába tapadni (mivel a kád fala mikroszkóppal nézve eléggé rücskös)! A régi kopott kádunknál sokszor volt ez probléma, egy új kádnál kevésbé gond.

A száraz kádnál jobban tapad a koszos lé, amikor tehetem, az öblítés előtt egy zuhanyfejes spriccelést kap a kád, vagy ott mosok kezet a kádban (csak az első öblítés számít igazán). Frissen még könnyű leöblíteni is. Később az oldott koszból lefolyik a víz nagy része, és a nem feloldott kosz szépen kiválik a kád falára. Megjegyzem, hogy az öblítéskor a víz hűlésével jobban kiválik a kosz: teszteltem tiszta meleg vízzel öblített káddal, kevésbé tapad rá a kosz.

Szóval a kopottabb, fém jellegű kádak hátrányban vannak, a "babapopsi" finomságú felülettel készült műagyag jellegű kádak előnyben vannak (utóbbi már csak a jobb hőtartás miatt is).

A kádcsere nélkül pár ötlet: én az igazán koszos ruhákat próbálom a fürdés utánra igazítani (nem hideg kádba engedni a mosást) és úgy, hogy marad némi fürdővíz benne (a mosást a fürdés közepén kezdem). Mivel ekkor ugye otthon vagyok, az első öblítésnél rászánom azt a pár liter vizet, hogy lefolyassam a fekete vizet, egy zuhanyos körbe spriccelést megér, hogy később nem kell sikálni.

Amúgy kád tisztításnál is kerülöm a súroló szereket, a csiszolószemcsés marketing dolgokat, inkább zsíroldó hatású, aktív anyagokkal áztatom, és öblítek. A kádfelület simaságát igyekszem megőrizni.


ui: a kádba öblítésnek vannak sokszor előnyei is, a kevésbé koszos, kényes ruhák óvatos mosása alatt a kádban pihenhet pár foltosabb nadrág, vastagabb foltos pulóver, ami így kap egy kis előmosást. A higiénia úgyis megvan, mert utána rendes mosást kap az áztatott ruha is (de a foltok kaptak egy beáztatást, nem kell plusz mosószer, vagy hosszabb program).

2016. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!