Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be a pénzt?...

Hogyan osszam be a pénzt? Kezdő háziasszony, többi lent

Figyelt kérdés
Egy hónapja vezetek önálló háztartást városi kis lakásban, pince és spájz nélkül pici hűtővel. Így nem tudok sokmindent előre megvenni mert nem tudom hová rakni. Falusi lány vagyok havi 1szer szoktunk bevásárolni és a kertbenis megtermett jópár dolog. Kérlek segítsetek hogy gazdálkodjak mit főzzek, hogy vásároljak? Tudok főzni, sütni úgy lenne a legjobb ha szabadnapomon legalább 2-3 napra előre meg tudnék főzni, nade kicsi a hűtő a fagyasztó meg még kissebb. Illetve olcsó, gyors és laktató ételek kellenének. Hogy osszam be a pénzt hogy mindenre elég legyen? Kb 50ezer marad a konyhára havonta. 2en vagyunk párommal. Köszönöm a segítséget mindenkinek
2015. nov. 12. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia nálunk is hasonlo a helyzet szerintem konzerveket ilyesmit ami eláll azt megveheted előre zöldséget meg hust amikor főzöd akkor, nekünk ráadásul a hütő se valami jo igy keveset szoktam főzni.
2015. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Én nem szeretek 1 hónap egyszer bevásárolni .

Mikor kell valami lemegyünk és megvesszük a hozzávalót.

Én minden nap főzök, de van aki csak 1 héten egyszer.

Van hogy egyik nap ,tésztát,vagy húsos ételt ,vagy vega, így változatos és olcsó is .

Télen a paradicsom arany áron van így pótolom paradicsom pürével.

A tisztító szerekkel is sokat spórolhatsz én ecetet ,hypót, cif szóroló szert használok.

2015. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Szia, nekem a pénz beosztására az elején nagyon jól jött, hogy mindent felírtam. Az összes kiadásunkat, a legapróbbakig, mint egy naplót, úgy vezettem naponta és hó végén összeadtam + át is láttam, hogy vannak felesleges dolgok, amire túl sokat költök.

Szerintem tésztát, rizst, télálló krumplit, hagymát, fűszereket, lisztet, fokhagymát, olajat vagy zsírt előre meg lehet venni és azokból már egész sokmindent el lehet készíteni. Mi pont tegnap ettünk igaz, házi, anyukám által elrakott lecsót, kis hagymát dínszteltem alá, ráöntöttem az üveg lecsót és pikk-pakk 20 perc alatt megvolt az isteni finom vacsoránk. Mondjuk a bolti lecsó elég pocsék. De rengeteg tészta étel van, ami hamar megvan és mégsem kell 2-3 napos kaját enni, én frissen szeretek főzni minden nap. Káposztás, krumplis tészta savanyúsággal (azt is előre meg lehet venni), egy tojásleves, utána palacsinta, ha tojásból is előre betankolsz, ha van pincéd/kamrád, ott simán eláll, nem kell hozzá a hűtő, abból is számos jó dolgot lehet készíteni, akár egy lekváros piskótát vacsora utánra, vagy tepsis bundáskenyeret, de egy jó rakott krumpli sem annyira drága étel, olcsó a csirkecomb is például, én szeretek ilyen tepsis egybesült cuccokat csinálni. Berakom a befűszerezett combokat, mellé rakok krumplit, cukkinit, répát, mindenféle zöldséget és egybe megsütöm, nálunk mindenki imádja. Vagy egyik nap csinálsz egy pörköltet tésztával, ha marad belőle, csinálhatsz rizses húst savanyúval másnapra, nézz utána, mert rengeteg olcsó és jó recept van. A füzetet meg érdemes vezetni pár hónapig, hogy lásd a kiadásokat. A kolléganőm meg úgy osztotta be a pénzét, hogy ha volt havi 50 ezre, akkor elosztotta 4 felé, az volt a heti pénze. Annyiból tudott azon a héten gazdálkodni, nem nyúlt a többihez, így mindig úgy vásárolt/főzött, hogy a hónap végén sem kellett összehúzniuk magukat. Sok sikert.

2015. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
A havit négy felé osztani az jó ötlet. Azért a havi egyszeri bevásárlásnál többször is lehetne menni, majd kialakul az hogy mi van közel távolabb mi hol olcsóbb és ilyenek, meg ami eláll azt érdemes leárazásokkor venni. Meg kell mondjam nálunk nő végzi ezt szinte mindig, de ha begyűjtöd az összes reklámújságot, tudod tesco lidl spar és ezeket akkor és és bizony lehet spórolni 10e Ft-onként 2-3e-t! Ja. Úgyhogy nézd meg mit hol áraznak le és megéri e? Cukrot biztos érdemes olcsóbban és többet, lisztet attól függ mire mert van ami kényes de azt is lehet, olaj szintén mehet és még sok minden, fűszerek akármi. Na meg vannak receptek a neten annyi hogy csak győzzed :) rákereshetsz "olcsó receptek" "gyors receptek". Vannak erre szakosodott oldalak is. Ha angolul is belefér akkor milliós tételben nézelődhetsz. Hajrá :P
2015. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 TappancsMancs ***** válasza:
A leárazásoknál előfordult már olyan is hogy 7e ből 3e spórolás lett! Ja.
2015. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TappancsMancs ***** válasza:
59%
De egy olcsó és egyszerű étel. Én imádom :) héjában főtt krumpli vajjal forrón. Bármennyit bepakolok. :)
2015. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

50.000 két főre nagyon kevés.


Érdemes elhagyni vagy minimalizálni a húsfogyasztást ilyen esetben, mert az kerül a legtöbb pénzbe. Ha helyette zöldségekre, tejtermékekre, gabonákra költötök sokkal jobban kijöttök és nem kell a hónap végén aggódni, hogy nem jut mit enni.


Érdemes hetente járni bevásárolni, illetve az eltartható dolgokból raktározhatsz be, amikor akciós pl. liszt, száraztészta, rizs, bab-és gabonafélék (gersli, lencse, szárazbab, stb.), műzli, lekvár, méz, tartós tej, tejszín, zöldségkonzervek (pl. borsó, bébirépa, kukorica, olajbogyó élvezhetőek konzervben is, gombát és hasonlókat inkább ne vegyél, csak frissen finom).


A heti bevásárláskor pedig LISTÁVAL menj mindenképpen, anélkül sok felesleges dolgot meg fogsz venni.


Szervezd meg a napjaidat, és döntsd el, melyik napokon akarsz főzni. Pl. ha 2-3 naponta, akkor az heti 3-4 főzés. Tehát 3-4 főételre, és tőletek függően 1-2-3 levesfélére lesz szükséged. Írd fel minden bevásárlás előtt, hogy MIT szeretnél készíteni, és ahhoz miből mennyi kell!


Oszd be a pénzedet: 50.000 ft az kb. 12.000 ft/ hét bevásárlásra. Ha megvetted a főételekhez valót, akkor a maradékból azt vedd meg, amit reggeliztek: gyümölcsök, zöldségek, ha kell akkor felvágottak, sajt, kenyér, stb.


HA még marad ezután pénz, akkor pedig az maradjon az élvezeti cikkekre vagy vésztartaléknak.

2015. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Meg keress rá itt a gyakorin a 'spórolás'-ra, nagyon jó kis gyűjtemény jött már össze. Persze nem csak ételek témában.
2015. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Húha, nem könnyű 50 ezret kétfőre beosztani. Én minden hétre akkor egy tizest szánnék kajára, és egy tizes maradna a tisztító- és mosó szerekre.


Ha kicsi a hűtő én inkább az egytálételeket bogarásznám át a főfőcskével foglalkozó oldalakon. ( [link]

Néha főzök egy nagyadag pörköltöt és minden este más köret, vagy főzelék teszi változatosabbá.

Vagy ha kevés az időm a főzésre, mert mást is kell csinálni, akkor pár szelet húst és másfél kilónyi meghámozott felkarikázott krumlit bedörzsölök valamilyen villámpáccal, berakom egy sütőzacskóba, és beteszem másfél órára a sütőbe, és közben tudok mosni, vasalni, takarítani.

2015. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A konyhaszekrényt tudod spájznak használni, de a meleg miatt csak üvegbe zárva tárolhatod a dolgokat, mert megtelepszik bele különben valami.

Van egy rakás lakberendezési ötlet kis tér kihasználására. Saját a lakás?

2015. nov. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!