Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol/hogyan dugulhatott el a...

Hol/hogyan dugulhatott el a lefolyó?

Figyelt kérdés

A mosogató lefolyója eldugult, de nem tudjuk hogy hol.


A szifont már vagy 1000x kiszedtem, kipucoltam, az teljesen tiszta. Kerti slagot is bevetettem, a falban rengeteget bele tudtam nyomni a csőből, és végig lefolyt a víz.


Próbáltam ilyen dróttal, ami szintén belement az egész a fali lefolyóba, (csőgörény, ha jól tudom a neve) és mégsem folyik le a víz.


csőgörény/kertislag/pumpa, már minden volt. Még ecetes szódabikarbóna is......


És ezeket megcsinálom, a lefolyóban lefolyik a víz, de ahogy összerakom, és ráengedném, a vizet, a víz megáll felül, és nem folyik le sehova. Vagy ha igen, akkor az is kb 4 óra, mire 2 liter víz lefolyik.


Pedig a szifon tiszta, a falban a csövet, már kipucoltam, és sem ütközött akadályba....


Az a vicc, hogyha a falba dugom be a slagot, akkor a víz, lefolyik egyből. Kipucolom a szifont, teljesen tiszta, a slagot belenyomom, és teljesen átfolyik rajta a víz. AMint összerakom a mosogatót, a víz nem folyik le!


Miért????


2015. nov. 14. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Valószinüleg a szívócső leér a záró pohár aljára vagy nagyon kicsi a rés.
2015. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez vagy valami hasonló dolog lehet.

Ha a falba dugva a slagot lefolyik a víz, akkor nem ott van a gond, hanem a kinti csőrendszerben, ezt kellene végignézni-végiggondolni.

Ugye, nem csak a szifont, hanem az összes csövét megvizsgáltad, a mosogató szűrőjétől kezdve?

Azt még megteheted, hogy rendesen összerakod a mosogató csöveit, de ne a falba csatlakozzon a vége, hanem egy vödör felett legyen, és úgy engedj bele vizet. Elvileg így nem szabad kifolynia. Akkor kezdd el visszafelé bontani, és egyszer csak eljutsz a problémához. (Lavór legyen alatta.)

2015. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kinti csőrendszert én nem tudom megnézni, egyéb okok miatt. De nem rossz ötlet, hogy csak a szifon egyik vége van beudgva, a másik meg a lavórba van... kipróbáljuk! Köszi! Megy a zöld kéz
2015. nov. 14. 16:27
 4/16 A kérdező kommentje:

továbbra sem jó.


Külön ha a szifon másik vége szabadon van, a másik pedig a mosogatóhoz csatlakoztatva akkor lefolyik, amint bekötöm a fali csőbe a szifont beáll az egész

2015. nov. 14. 17:09
 5/16 anonim ***** válasza:
a túlfolyó csöve nincs eldugulva? -azon kap levegőt. ha nem kap, akkor nagyon lassan folyik le a víz.
2015. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

túlfolyócső alatt mire gondolsz?


Arra ami oldalon van, ahol a nedves tányérokról lefolyik a víz? Mert az is tiszta.

2015. nov. 14. 19:37
 7/16 anonim ***** válasza:

[link]

itt látod a szifonokat, és a túlfolyó bekötését. a szifonnal ez nem jön le. van a kádnál, a mosdónál, a mosogatónál. az oldalfalon egy nyílás. ahova berakod a dugót oda csatlakozik bele. a szifon leszedésével ez még nem jön le. ehhez a nyíláshoz van sokszor rögzítve a dugó lánca. ezen kap levegőt a lefolyó.

2015. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
itt valami a levegőzési gond lesz, nálunk is mikor össze raktam alig folyt le, de pár nap alatt magától helyre állt
2015. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt most néztem, lefolyik rajta a víz, de nem valami nagy sebességgel. A cső kb 0,5 cm átmérőjű, és 3 deci víz 10 mp alatt megy le rajta.
2015. nov. 14. 22:07
 10/16 A kérdező kommentje:
az is ki lett pucolva, lefolyik azon is a víz, de a fő lefolyó ugyanolyan maradt!
2015. nov. 15. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!