Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol/hogyan dugulhatott el a...

Hol/hogyan dugulhatott el a lefolyó?

Figyelt kérdés

A mosogató lefolyója eldugult, de nem tudjuk hogy hol.


A szifont már vagy 1000x kiszedtem, kipucoltam, az teljesen tiszta. Kerti slagot is bevetettem, a falban rengeteget bele tudtam nyomni a csőből, és végig lefolyt a víz.


Próbáltam ilyen dróttal, ami szintén belement az egész a fali lefolyóba, (csőgörény, ha jól tudom a neve) és mégsem folyik le a víz.


csőgörény/kertislag/pumpa, már minden volt. Még ecetes szódabikarbóna is......


És ezeket megcsinálom, a lefolyóban lefolyik a víz, de ahogy összerakom, és ráengedném, a vizet, a víz megáll felül, és nem folyik le sehova. Vagy ha igen, akkor az is kb 4 óra, mire 2 liter víz lefolyik.


Pedig a szifon tiszta, a falban a csövet, már kipucoltam, és sem ütközött akadályba....


Az a vicc, hogyha a falba dugom be a slagot, akkor a víz, lefolyik egyből. Kipucolom a szifont, teljesen tiszta, a slagot belenyomom, és teljesen átfolyik rajta a víz. AMint összerakom a mosogatót, a víz nem folyik le!


Miért????


2015. nov. 14. 15:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nekem nincs több ötletem, de ha részekben jól átjárható és összerakva nem megy le, akkor levegő hiányra gondolok. ekkor a kevés víz lefolyik, de több -ha elfedi a víz a teljes lefolyót, már alig megy, esetleg buborékok jönnek fel közben.
2015. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem jönnek fel buborékok közben. Végképp nincs ötletem mitől lehet....


Szétszedve egyesével működik, összerakom nem folyik le a víz. Túlfolyó kitisztítva a levegő, ami a víz helyéről kikerült az távozhatna túlfolyón, de nem. Mindegy hogy lassan, vagy gyorsan engedem neki, beáll egy idő után.

2015. nov. 17. 20:10
 13/16 anonim ***** válasza:

Azok alapján amit elmondtál már csak egy ötletem maradt, hogy összeszerelésnél a lefelé vezető cső túl mélyre megy, és a szifon leszerelhető aljához nyomódva elzárja az áramlás útját. A képen pirossal jelzett rész leér az aljáig, és nem a képen látható módon ér véget...


[link]

2015. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
nem ilyen szifonunk van, hanem ilyen "egyenesebb". Megy lefelé, majd egy kicsit fel, majd megint lefelé és úgy megy ki.
2015. nov. 18. 15:57
 15/16 anonim válasza:
Hogy sikerült megoldani a problémát? Nálunk is ugyanez a helyzet :-(
2016. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hívtunk duguláselhárítót.


1 órán át dolgozott spéci eszközökkel, és csak úgy jött felfele a trutyi.


9.000 Ft-ba került, azóta nincs ilyen gondunk.


Annyit mondott, hogy ami egyszer eldugult az el is fog még.


Azóta annyit változtattunk, hogy a zsírt nem öntjük bele. Pl kacsa volt most karácsonykor de a zsírja nem kellett senkinek sem. Nem feláztattuk és leöntöttük a lefolyóba, hanem papírtörlővel kitöröltük és ment a kukába.


Ugyanakkor mosogatás után amint kinyitjuk a dugót gyorsan berakunk egy szűrőt. DM-ben vettük 1000 ft-ért és megszűri pl a nokedlidarabokat, sőt a borszószemeket is, amelyek máskülönben lefolynának...


Azóta nincs baj, és a lefolyás sebessége is minimálsan lett lassabb azóta.

2016. dec. 27. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!