Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni kötni, de...

Szeretnék elkezdeni kötni, de nem tudom milyen kötőtűvel. Gyakorlásként a körkötőtűre gondoltam, abból azt is tudom milyen vastagságú kell, de azt nem hogy milyen fajtát, márkát illetve hosszút érdemes vennem?

Figyelt kérdés

2015. nov. 15. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában kezdő kötőknek célszerűbb sima kötőtűvel kezdeni a kötést. Ugyanis a körkötőtű "tűje" rövidebb, ezért azzal egy gyakorlatlan kéz nehezebben dolgozik.


Fajtára lehet fa, műanyag, fém, teflonos, bambusz. Ezek közül én a teflonosat ajánlanám, mivel ezen nagyon jól csúsznak a szemek és nem is nehéz, könnyű maga a tű.


Méretre ajánlom egy közepeset venni, pl. 4-est, és ehhez a fonalat. Általában a fonalak papír szalagján rajta van, hogy milyen vastagságú tűhöz ajánlják.


Az sem mindegy milyen összetételű fonalat választasz. Egyelőre a bolyhos, moher fonalak felejtősek. Célszerű még nem drága fonalat választani gyakorlásra. 100% akrilt v. több akrillal kevert, nem könnyen szétszedhető szálasat. A lényeg ne szúrjon és ne legyen túlságosan csúszós (mint a bambusz v. selyem fonalak), vagy túl szöszös.

2015. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszön szépen! Ez sokat segített!
2015. nov. 19. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!