Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mosó és szárítógép vásárlását...

Mosó és szárítógép vásárlását fontolgatom kis lakásom magas páratartalma miatt. Ezzel szeretném elkerülni a penészedést, esetleg a nyílászásóba szerelhető szellőztető is szóba került. Vélemények?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a csak szárítók közül van amelyik párásít érdekel egy kombi vajon segítene-e mert nem tudok bent teregetni. A villanyszámlát ha jól számolom 1,5kw mosás 4,5kw szárítás 300ft-al em nyomná meg/mosás? A szellőztetőnek viszont nem tudok utána járni, összegszerűségében mennyi meleget engedne ki, és hogy segítene-e?

2015. nov. 17. 10:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szereltess csak fel az új nyílászárókba szellőztetőt. Én ugyan nem ismerem a szárítógépek működését, ezért csak megkérdezem, hogy hová lesz a víz, ami kimegy a ruhákból ?? Mindenhol, ahol ezek a jól, szinte légmentesen záródó műanyag ablakok vannak, ott bizony elindul a penészesedés a kellő szellőzés hiánya miatt. Csak elvi kérdésként vetem fel: mi értelme ezeknek az új nyílászáróknak, ha egy új problémát kreálnak ?
2015. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Kétféle szárító van. Az egyik kivezeti a párát egy csövön mint a konyhai elszívó. A kondenzációs pedig lecsapatja, abban összegyűlik alul (ezt a fajtát nem ismerem, azt hiszem ha kombinált gép akkor kivezeti mint a mosóvizet is tenné, ha meg nem akkor időnként ki kell önteni, de mondom, nem vagyok benne biztos).
2015. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 kovpet ***** válasza:
# 8: Akkor csapódik ki a víz, ha a felület a harmatponti hőmérséklet alatt van. Ez nyáron nem szokott így lenni. Nyáron csak szélsőséges körülmények közt penészedik a fal.
2015. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#13: Én nem falról s a levegőhöz képest hideg felületekről beszélek, hanem a szobában levő extrém magas páratartalomról, amiben elvileg szeret megjelenni a penész, de ha nem teszi, akkor is kegyetlenül rossz 80% páratartalomban élni, az nem esik jól az emberi szervezetnek. Nyáron valóban nem gyakori, de megtörténhet, a sok szellőztetés pedig sokat tud rontani ilyenkor.
2015. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#11: Nem mindenütt okoz gondot a remekül záró ablak. Mi pont ilyet akartunk, nem is bántuk meg, bár ezek speciel fából vannak, ami drágább, de nekem sokkal jobban tetszenek.

Szellőztetni természetesen kell, hogy ezt kézzel, klímával, szellőztetőrendszerrel vagy mivel oldja meg az ember, az választás, lehetőség és pénz kérdése. Én jól szigetelt, nagy hőtároló tömegű, minél inkább légtömör házat akartam s az is van, elégedett vagyok vele, az ablakokkal pedig főleg. A nonstop szellőztetés sem képes csodákra, olykor pedig sokat is tud ártani a párát tekintve, de erről már regéltem. A kinti levegőben is több-kevesebb pára van, bent pedig rengeteg pára termelődik, az ember már csak ilyen. Ma mostunk, főztünk, lélegeztünk s mivel nincs még rendes szellőztetőrendszerünk, szellőztetünk is mellé hagyományos módon. Penészedni nem fogunk idén sem. Ha a tavalyi esős nyáron nem tette a ház, akkor egy őszi és téli időszaknak esélye sincs.

A párátlanítót mostanság nem használjuk.

Humánerőforrásigénye van a szellőztetésnek, de azt túléljük.

Aki pedig melegebbre fűt, annak helyből szárazabb levegője van hasonló esetben, akkor is, ha a fűtése nem szárít. Vagy ha nagyobb a ház s nem szinte nonstop az emberi jelenlét a viszonylag kevés köbméterű házban. Vagy nem sütnek-főznek napi órákat...

A jól záró ablak rossz szigeteléssel már jóval merészebb lépés, persze.

2015. nov. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a szellőztetővel kapcsolatban meg lettem győzve. A mosó szárító ügyében esetleg tudna valaki tanácsot adni? Olyan akinek van tapasztalata vele kapcsolatban. Köszönöm.
2015. nov. 19. 14:53
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit akarsz pontosan tudni, nekünk külön szárítónk van, a párát kivezeti, ez nem okoz gondot. Én imádom mert utálok teregetni (mi öten vagyunk, a zokniktól konkrétan megbolondulnék), de ha csak magadra mosol szerintem felesleges. Persze ha elfér, meg van rá pénz is akkor hajrá.
2015. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem fér el külön, ezért gondolkoztam olyanon ami egyben van. A párásodás miatt kellene, mert nem tudom télen hogy fogom megoldani a teregetést, akkor már nem rakhatom az erkélyre.
2015. nov. 19. 19:07
 19/19 anonim ***** válasza:

Nézd, mi ketten lakunk az 50 m2-es lakásunkban. Nálunk is penészedett, pedig sokat szellőztettem, de hát télen nem lehet állandóan nyitva az ablak érthető okok miatt. A műanyag ablakok óta van ez az egész és nálunk csak a kisebb szoba északi fala penészedett. Miután a házban idősek laknak és hallani sem akarnak a külső szigetelésről, kénytelenek voltunk más eszközhöz folyamodni.


Az olcsóbb páramegszüntetési megoldások nem jöttek be, ezért én egy elektromos páramentesítőt vettem két éve. Ezen az oldalon már sokszor leírtam, hogy nekem ez nagyon bejött. Napközben megy, éjjelre, amikor pihenünk, lekapcsolom, egyébként is hordozható. De mellette is simán lehet hallani a tv-t.

Nem vettem mosó-szárítót, mert ezer más mindentől keletkezik pára, nem csak a mosástól. Télen a lakásban teregetek kettőnkre, a gép beszerzése óta soha nem volt penész sehol. Egy hónapban kb. 2000 Ft-tal emeli meg a villanyszámlát, ez költség, de nekem az egészségünk miatt bőven megéri.

2015. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!