Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem tudom vegyes-tüzelés...

Mirima kérdése:

Miért nem tudom vegyes-tüzelésű kazánnal felfűteni a vizet a radiátoraimban?

Figyelt kérdés
Van egy kazánom amiben vegyesen fűtök kemény fával és szénnel. A problémám az, hogy akármilyen szépen ég benne a tűz, a víz hőfoka egyszerűen nem megy 40 fok fölé. Mivel elég nagy a ház, ez sajnos nem elég ahhoz hogy rendesen felfűtsem. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?
2015. dec. 15. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
alul méretezett rendszer?
2015. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mekkora a kazán teljesítménye, fűtendő terület, milyen fajta (nyitott-zárt) fűtési rendszer?
2015. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kazán elvileg 26-35 kW-os, a lakás pedig olyan 130 négyzetméter körül van. A rendszer zárt és minden szobában elég hosszú, régi típusú radiátorok vannak.
2015. dec. 15. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem lehet felfűteni,még szalmával is ,csak idő kell hozzá .Tüzelni kell ,és nem tüzelgetni amig a viz a 60 fokot el nem éri .
2015. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De amikor tele van rakva, és lobog benne a tűz akkor sem megy fel a hőfok rendesen, hiába ülök ott mellette órákig.
2015. dec. 15. 23:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a kazánod valóban 30 kW körüli, akkor mindenképpen fel kellene tudj vele fűteni egy ekkora méretű házat. Még nagyobbat is!

Vagy a kazán belső részei, hőátadó felülete kormolódott-kokszolódott nagyon be és ez akadályozza a hőátadást a víznek, vagy a kéményed huzatjával lehetnek komoly gondok!


Mondjuk az én kazánomban nem "szépen ég benne a tűz" hanem fával való begyújtáskor teljesen kinyitva a huzatajtót komoly robajjal, harsogva égett - az egy két évig száradni haygott fa. És néhány perc alatt 80 fokon volt a kazánban a vízhőfok.

2015. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy nincs kazánvédő szelep!

Az is gond lehet, hogy a szivattyú túl nagy fordulatszámon megy, ha így van, állítsd kisebbre!

A tűzifa biztosan száraz? MINIMUM 1-2 éves vágás?

Szerintem próbáld ki csak szénnel a fűtést!

2015. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A fám idei, és sajnos el is ázott amikor hozták ősszel. Kikormolva minden begyújtás előtt ki van és tavasszal amikor megnézte a kéményseprő, még azt mondta, hogy nem kell kitakarítani a kéményt.

Kazánvédő szelepem feltételezem nincs, mert még sosem hallottam róla. A szivattyú fordulatszámát hol tudnám ellenőrizni?

Előre is köszönöm a segítséget. :)

2015. dec. 18. 23:32
 9/9 anonim ***** válasza:

A szivattyún elvileg van állítási lehetőség, nézd meg jól közelről!

Ha vizes a fa, akkor fűts inkább CSAK SZÉNNEL. Mert így egyáltalán nem éri meg, árban a gázéval vetekszik a vizes fa, sőt lehet még drágább is!

2015. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!