Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy irtsam ki végleg az...

Hogy irtsam ki végleg az egereket?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, és félek a fertőzéstől, amit az ürülékükkel terjesztenek.

Kőházban lakunk anyósoméknál, és hemzsegnek az egerek. Idén jöttünk ide, és a mi szobánkból már kimenekültek, mert teljesen fel lett újítva. Most fejeztük be a konyhafelújítást is, erre ma találtam egérürüléket a mosogatón, a hűtőn és egyéb helyeken. A falon nem jöhettek be, nincs lyuk. Csak anyósék szobájából, ami olyan, mint egy... nem mondom ki, micsoda. Kitakarítani, elpakolni nem fog. Mégis mit tudnék tenni?


2008. szept. 16. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerezz néhány macskát, tutira eltűnnek az egerek.
2008. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
12 macska van az udvaron... :( Erről is megvan a véleményem.
2008. szept. 16. 12:09
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Akkor előlük menekültek be az egerek! :D

Zavard be a macskákat anyósodék szobájába!

2008. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ah, ha az csak úgy menne! :) Egyébként eszem ágában sincs, csupa bolha és féreg mind. :(((
2008. szept. 16. 12:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha babát vársz, akkor már csak a saját érdeketekben is érdemes lenne a cicákat rendszeresen féregteleníteni és bolhátlanítani. Lehet kapni Advocat nevű cseppet, azt kell a tarkójukra tenni, és garantáltan féreg- és bolhamentes lesz az összes.
2008. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja,ja! Ha megcsináltad amit az előző válaszoló írt,akkor meg irány be a cicussal egerészni.Nekem Pl az udvaron vannak a cicák,de ha egér ürüléket találok beengedem őket.Ez a leghatásosabb.De jó az egérragasztó is,meg a zselés méreg,azt nem tudják széthurcolni.Igazán hatásos viszont csak akkor lesz,ha az egész házban irtjátok.
2008. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
71%

Én is kismama vagyok és sajnos nálunk is volt, a nagy melegben nyitva maradt az ajtó és bejöttek. Egérfogóba csokidarab és hadd szóljon :-D a ragacs nem túl higiénikus szerintem, gondold csak el, ha belesétál a macska, ne adj isten az anyósod:-D

Sajna nagyon nehéz velük, az ajtót csukjátok, szigorúan és néhány csapda.... egér és anyós méretben. De komolyra fordítva a szót: lehet kellene vele beszélned a higiéniáról, mert a baba születése után lesznek gondok, ha ennyire trehány.

2008. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy nem lehet vele ezt megbeszélni. :( Ők így élnek. A takarítás ismereten fogalom. Fürödni is akkor szokott, ha eszébe jut. :( Az volt a "poén", amikor először látogattuk meg őket a 2 hós kicsimmel. Azt hittem, majd valamennyire kitakarít. Na, hát ha leírnám, mi fogadott... Még jó, hogy a lányom nem kapott el semmit (3 éves).
2008. szept. 16. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Falusi embereknek, aki egész életükben állatok között éltek, nehéz higiéniáról magyarázni. Ha ennyire más az életmódotok, talán jobb lenne máshová költöznötök. Én is a tisztaság híve vagyok, de amúgy kutya baja nem lesz egy kicsinek, ha állatok között nő fel. Láttam már a lovardában a tulaj másféléves gyerekét trágyadombon ülve vajaskenyeret majszolni, mégsem volt soha beteg, és agyonfertőtlenített lakásokban is lehetnek betegesek gyerekek.
2008. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Sajnos, az a helyzet egy kertes házban, fóleg ha haszonállatok is vannak, hogy minden ősszel az ott tanyázó egerek igyekeznek menedéket keresni télre, bemenekülnek a lakóházba. Sajnos ez nem azon múlik, hogy az ajtó nyitva marad, vagy mekkora a rés, mert az egér a falon is felmászik. Nálam az egyetlen megoldás az, hogy a falak tövébe egérmérget szórok ki szeptember elején a hűvös idő beköszöntével. Macskát nem tartok, mert az nem a lakásba való, viszont elszemtelenedik. Az egérfogó nem mindig jön be, mert rafináltak az egerek, egyet kettőt megfogsz, a többi elkerüli, mivel az egér megjelöli a területet a vizeletével. Sajnos, a kertes ház ezekkel a problémákkal jár. Ha mérget szórsz ki, számíts arra, hogy a mérgezett egeret megeszi a macska és esetleg neki is baja lehet. Ha a ház körül nincs haszonállat, akkor lassan, módszeresen kiírtható az egér. Optimizmus, kitartás és sok egérméreg!
2008. szept. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!