Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd ház kéményfüstje...

A szomszéd ház kéményfüstje állandóan bejön az új ablakaink szellőzőrésén. A lakásban lehet a füst szagot érezni. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Engedély nélkül építette a kéményt, feljelenthetném, de jobb lenne jóban lenni...Ha nem nyitok ablakot, akkor is bejön a füst.Mi a megoldás?

#füst #széngáz #szabálytalan kémény
2016. jan. 5. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Meg kéne nézetned, hogy az ablakok jól lettek-e betéve.
2016. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
A kémény milyen magasan van?
2016. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Először szóljál neki, valószínűleg alacsony a kéménye.

Ha nem reagál megfelelően, döntened kell, jószomszédi viszony, vagy füstszag.

2016. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szóltam neki, megemelte 70 centivel a kéményt, de a füstszag így is bejön, - nem máshol, hanem az új nyílászárókba beépített biztonsági szellőzőrésen.
2016. jan. 6. 06:27
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen időjárásban, bizonyos légnyomásnál természetes, hogy a füst nem felfelé száll, mint azt az ember gondolná, hanem vízszintesen, a füst nehezebb összetevői meg lefelé, így bejutnak az ablakon.

Tegnap délután nálam is akkora füstszag volt, hogy körbenéztem, mi gyulladt ki a házban, aztán észrevettem, hogy a szomszéd kéményéből szépen, láthatóan jön a vízszintes füstcsík felénk.

2016. jan. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Szólj az időjárás felelősnek,hogy a széljárás mindig neked legyen kedvező .Jah,és a légnyomás is .Nehogy már nálad legyen a gond ,mert azt nem tudnád elviselni .
2016. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy engedély nélkül ráépített a házára. A füst azóta jön be hozzánk, és rendszeresen, nemcsak rendkívüli időjárásnál. Jogosan feljelenthetném, de nem akarok rossz szomszédi viszonyt. Miért én legyek a hunyó?
2016. jan. 7. 12:01
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Van egy olyan jelenség ha a kazán nagyon lehűti a füstgázt akkor az a kéményen kiömölve nem fölfelé száll hanem lefelé. A másik ilyen probléma ha a kémény nemjól van hőszigetelve akkor is nagyon lehűl a füstgáz és a kéményből kilépve lefelé száll. Esetleg a légmozgás is földre kényszerítheti a füstöt. Ezek lehetnek az okok vagy ezek kombinációja. Az is lehet hogy ezek mind fönnállnak egyszerre.
2016. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a kérésedre megemelte, akkor gondolom nem lehet olyan szemét ember, hogy direkt úgy hagyta volna... ha feldobod ezzel, szerintem az eléggé rossz néven venné ki magát.
2016. jan. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék rossz szomszédi viszonyt, de a szobában füst szagot se. A KÉMÉNY-KAKAS nem segít ezen? ( valamelyik változata)
2016. jan. 8. 07:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!