Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elektromos főzőlap vagy gáz...

Elektromos főzőlap vagy gáz tűzhely?

Figyelt kérdés

Beépíthetőt szeretnénk, a sütő elektromos lesz, ez biztos, most a kombi tűzhelyem teteje gázos, de nagyon gondolkozunk az elektromoson is.

Érvek, ellenérvek?

Ismeretségi körömben, akiknek elektromos van, kétszer annyi az áram számlájuk, mint nekünk. Ez aggaszt...

Takaríthatóság, praktikum, hatékonyság és gazdaságosság...

?


2014. márc. 28. 17:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Ha aggaszt a számla, akkor válaszd az olcsóbbat!
2014. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%
Én elgondolkodtam,hogy azért szokott nagy sütésfőzés menni amikor husi a sütőbe,leves rotyog,tészta rotyog,krumpli rotyog és zöldség párolódik...nah ez mind össz villannyal nagyon durva lenne meg még ha csak a fele is megy rendszeresen. Nálunk alul villany fölül gáz... 1600ft átlag a gázszámlánk (igaz ebből kb 900ft az alapdíj) csak főzünk a gázzal (sőt áramszünet esetén is tudunk).... mi sokat használjuk és nagyon erősen kétlem,hogy ha a fölső része villany lenne akkor ugyan ennyi használatnál 1600ft-al lenne csak több a villanyszámlánk.
2014. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

És a te TAPASZTALATAID alapján, kedves első válaszoló, melyik az olcsóbb?


Második válaszadó! Köszi a válaszod, mi is kb. ennyit fizetünk most gázt és tényleg nem sok, vagyis szerintünk is többen lenne árammal. És az áramkimaradás idején is tudunk főzni, vizet melegíteni, jelenleg a bojlerünk is árammal működik, ezt én is előnyként említeném. :)

Tisztítani talán könnyebb a kerámialapot, viszont kényesebb is, törékeny, karcolódik, de ez azért kevés előnynek. És a gáz "felső" olcsóbb is... Hm...

Még valaki?

2014. márc. 28. 18:41
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Gáz.
2014. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 MeaBea ***** válasza:
89%
Arra is figyelj hogy pl lehet hogy nagyobb amperórás órát kell betenni majd. Az is előfordulhat, hogy a tűzhelyhez 3 fázisú hálózat kell - az meg plusz költség.
2014. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
90%
Elektromos. Tapasztalat!
2014. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nagyobb az igénye az elektromosnak... Teljes körű átalakítás lesz, új áram hálózattal, szóval igény szerint szerelnek. :)

Köszi a választ mindenkinek. ;)


Aki az elektromosat mondta, utolsó, Neked volt már ez is az is? Miért egyértelmű, költségek? Köszi...

2014. márc. 28. 19:52
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Elektromos,mert nem kell bekapcsolva lennie a teljes főzési idő alatt, mint a gáznál. Én pl rizst úgy főzök, hogy miután felforrt a víz(max 3 perc) lekapcsolom, fedőt rá és fél óra múlva kész a rizs. Pörköltnél, leveseknél főzelékeknél nagyon hasznos hogy nem kell a teljes főzési idő alatt mennie, mint a gáznak. Annyival nem dobja meg a számlát sem. Könnyebb tisztítani is,és szebb is, az edény füle nem forrósodik fel. Én nem cserélném vissza gázra.
2014. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

"Ismeretségi körömben, akiknek elektromos van, kétszer annyi az áram számlájuk, mint nekünk. Ez aggaszt..."


De azt azért tudod, hogy nektek meg a gázszámlátok több, és az áram meglehetősen olcsó?


Takaríthatóság: Az elektromos egyértelműen könnyebben takarítható, és esztétikusabb látványt nyújt.


praktikum, hatékonyság: hamar felmelegszik, egyenletesen fűt (a gázzal ellentétben). A tűzhelyen lámpa jelzi, amíg valamelyik főzőfelület még meleg.


gazdaságosság...: az áram nagyon olcsó, mint már írtam, de egyébként főzőlapmérettől függően a felületek 0,7-2kw áramot fogyasztanak óránként. Tehát ha egy órát főzőcskézel rajta naponta mondjuk, akkor 30-100 ft költséggel kell számolnod. Ez azért nem egy egetrengető összeg.

2014. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
93%

Igen volt mind2!

Nem lett sokkal magasabb a számla!! Olcsó,energiatakarékos,egyszerűen szeretem! Jó! Tényleg!

2014. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!