Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban lakunk, a felettünk...

Panelban lakunk, a felettünk lakó öreg, egyre hülyébb és süketebb is. Szeretnénk a plafont szigetelni. A járkálása nem zavaró, de az éjszakai tv bömböltetés igen. Van erre hatásos megoldást?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Van.

Ha egyébként kedves, együttműködő az öreg, akkor először is szólni kell neki, hogy ez így nem jó, nem tudtok aludni.

Ha ez nem használ, akkor közös képviselő. Gondolom, nagyott hall már szegény, azért bömböl a tévé, és nem azért, hogy ő direkt titeket bosszantson.

Az öregek sokszor kompromisszumkészebbek, mint a fiatalok, mert ők átéltek egy olyan kort, amikor ha kihágást követtek el, jött a fekete autó, vagy bevitték az embert a fogdára és agyba-főbe verték.

MOndjuk nem tudom, hány éves az illető.

Ő nem hallja, hogy az a tévé olyan hangos lenne.

Ha egyébként van nagyothalló-készüléke, akkor meg kell kérni, hogy éjjel is viselje. Ha nincs, akkor próbálja meg fülhallgatóval nézni. Elég hosszú a kábele, ez nem lehet akadály. A régi tévékkel is kompatibilis.

Ha nem együttműködő, akkor a jegyzőnél lehet birtokvédelmet kérni. Ebben az esetben kötelezik az öreget arra, hogy biztosítsa az ott lakóknak a nyugodt, csendes pihenés lehetőségét.

Visszaesőként pénzbírságot kap.

Ezeket végigjárnám, mielőtt több tízezres, sőt több százezres költségbe verném magam. Ezek semmibe nem kerülnek, és kedvesen is lehet intézni.

2016. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem kompromisszumkész, kissé agresszív is. Balhézni nem akarunk, nem akarunk feszültségben élni sem. Inkább ráhagyjuk, de néha már sok. Főleg, hogy mi dolgozunk, korán kelünk.
2016. jan. 23. 21:29
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs igazán jó utólagos szigetelés. Pláne nem panelben. Nem föntről jön, hanem mindenhonnan. Ha nagyon akarsz tenni valamit, és nem sajnálod a pénzt, akkor le lehet gipszkartonozni a plafont, úgy hogy odaszorítasz ásványgyapot lemezeket. Pár centit vesztesz, meg sokba kerül, viszont alig ér valamit.
2016. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

na ez az, tökéletes nem lesz, és ha halkabb a zaj egy kicsit, attól sem lesz jobb, mert ha aludni akarsz, így sem fogsz tudni.

és van felesleges pár százezred?

ha nem segítőkész, akkor irány a hivatalos út.

értem, hogy nem akarsz balhézni, azt hiszem, én sem akarnék, mert ki akar egy rossz szomszédot?

de nehogy már neked legyen plusz költség, meg te ne tudj aludni és ezáltal rendesen dolgozni, mert ő süket!

a társasházi együttélésnek vannak szabályai, ezeknek egyike a nyugalom biztosítása.

ha máshogy nem képes tévézni, akkor lesz szíves könyvet olvasni éjszakánként.

kicsit továbbgondolva, ha nem tudod magad kipihenni - én sem vagyok képes zajban aludni - és ezáltal nem tudsz a munkára koncentrálni, abból nagy baj lehet.

ha pl. vmi irodai, pénzügyes, számolgatós munkát végzel, és a fáradtság miatt majd egyre többször hibázol, el fog veszíteni a munkád.

ha egy gyárban dolgozol, szerencsésebb esetben egy kisebb munkahelyi balesetben lesz részed, rosszabb esetben halál is lehet a vége. vagy ha fáradtan vezetsz, és csökken a reakcióidőd! gondolom az se hiányzik, hogy te üss el valakit, meg az se, hogy téged sodorjanak el.

még nagyon gyerek voltam, de a faterom úgy jött haza egyszer, vagy 20 éve, hogy a gép bedarálta a középső ujját. nagyon sírtam. pár hétig nem dolgozott, ő ennyivel megúszta. aztán az írásán örökké meglátszott, hogy valami nem oké. neki szerencséje volt.

te még dönthetsz, hogy bemész a jegyzőhöz, vagy 1 hónap múlva baleset ér, és nem tudsz időben elugrani, mert hullafáradt vagy.

2016. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

A panelben MINDENHONNAN jön a zaj!

Azonban a legjobban a feletted lakó tud kicseszni veled, ha felidegesíted.

Visszasírnád az öreget, ha egy 8 gyerekes roma család költözne a helyére.


Amúgy van egy régi és olcsó találmány, a füldugó.

Használd.

2016. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

1. nem abból kell kiindulni, hogy "mi lenne, ha... "!!!

2. nem neki kell alkalmazkodnia a zajkeltőhöz, hanem a zajkeltőnek kell disztingválnia, a szabályok rá is érvényesek!

3. én egy gusztustalan kis valaminek tartom a füldugót, nem használnám, és senki nem is kötelezhető rá.


a szabályok mindenkire vonatkoznak, nem csak a páratlan emeletek északi sarkában lakó festett vörös hajú nőkre! MINDENKIRE!!!

2016. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Cuki vagy, de tudod, csak az a szabály ér valamit AMIT BE TUDNAK TARTATNI!!! A többi csak fing a szélben.
2016. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

ezt így még nem hallottam, de értem. viszont erre az a válaszom, hogy több százezres kiadás előtt először is MEG KELLENE PRÓBÁLNI betartatni azt a szabályt.

aki meg se próbálja, az ne is panaszkodjon.

ha tényleg megpróbálta, és nem jött össze, akkor jöhet a fingos hasonlat.

de kétlem, hogy ha érdemi lépéseket tesz az illető, és a város jegyzőjétől kapna az öreg felszólítást, majd pénzbírságot, akkor se venne vissza.

egy hivatalos levél ijesztő lenne számára, a nyakamat teszem rá, hogy egyből leállna.

de persze így is lehet hozzáállni, hogy "á, biztos nem lenne változás, ezért inkább meg se próbálom!"

erre szokták mondani, hogy aki nem akarja, azon nem lehet segíteni.

2016. jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
"Fogadj szót" a jogaival jövő panelprolinak, és az öreg papa tévézése ellen rendeltessed ki a jegyzővel a karhatalmat meg a TEK-et, mert hiszen jogaid vannak.
2016. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

ó dehogyis, inkább hallgass, tűrj, mert ez a dolgod, a többi birka is ezt teszi tedd hát te is!

nehogy kiállj magadért, isten ments, inkább költsd az összes megtakarításod egy kétes eredményű szigetelésre, de ha nincs is ennyi pénzed, sebaj, vegyél fel hitelt, és abból szigetelj!

nehogy igénybe vedd a téged megillető lehetőségeket, mert akkor ne adj' isten még megoldódna a probléma!

tűrj, bégess a nyájjal!


anyám, komolyan ennyire ostoba emberek vannak, mint az előttem szóló?

ki beszélt itt TEK-ről, te világ ostobája?

nagyon nagyot akartál mondani, de nagyon félrement.

ez nem olyan bűncselekmény, mint egy gyilkosság, itt senki nem írt terrorelhárítókról, tudom fura ez neked, főleg ha még nem volt benne részed, de segítek: ezt a folyamatot úgy hívják, hogy BIRTOKVÉDELEM.


Majd amikor felnősz, és lesz egy saját lakásod, esetleg gyerekeid (de ilyen gondolkodással inkább ne...), akkor te sem fogod tűrni, hogy mások kényükre-kedvükre zavarjanak, amikor te vagy a gyereked pihenne. Majd próbáld ki kisbabával, aki végigbömböli az éjszakát... te leszel az első, aki habzó szájjal megy üvölteni, hogy csend legyen, vagy hívod a rendőrséget.

DE minek magyarázok egy 12 éves kis nethuszárnak, akinek még nincsenek problémái az életben, csak az, hogy a tejbepapi előtt Spongyabobot vagy Aranyhajat nézzen-e?

2016. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!