Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik lakást választanátok?...

Melyik lakást választanátok? És mért? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Döntésképtelen helyzetbe kerültem. Adott két lakás.


Az első 6dik emeleti panel liftes házban, másfél szobás, külön fsz. wc. Délkeleti tájolású, panel programos. Erkély kisebbik szobán, melyet mi felnőttek használunk.

Elhelyezkedése, kijjebb esik a központtól és a gyerek iskolájától, na meg a szüleimtől is. Párom szüleihez közelebb esik. Hitellel terhelt, de végtörlesztés megoldható! párom tulajdona.

Másik lakás 3dik emeleti panel liftes házban. Másfél szobás, kisebbik szobán van az erkély, itt a kisebb szoba lenne a gyereké, mert az kettő felnőttnek kicsi lenne. fsz. wc egyben van. Panel programos. Tájolás délkeleti. Ez épp most lesz felújítva, szóval minden új lesz benne.

Elhelyezkedése: közelebb az iskolához, közelebb a szüleimhez, de messzebb párom szüleitől. Hitelmentes, az én tulajdonom, és apu a haszonélvezője.

A távolságok kb. 1-2 km városon belül. Bolt, közlekedés, gyógyszertár mindkét lakás közelében van.

Kocsink van (2)


A szüleim a közelebbi lakást pártolják. Én a mostani megszokottat. A kisfiam beleélte magát már a költözésbe (szüleim által). Párom a mostanit pártolja a mi szobánkon lévő erkély, és a dohányzás miatt (azért nem láncdohányos...de van, hogy este 11 felé még fenn van...) ha a másikba költöznénk a gyerek szobáján keresztül kellene közlekednie az erkélyhez.


Természetesen a gyerek (8 éves) a legfontosabb...de ha eddig meg tudtuk oldani a dolgokat a távolabbi lakásból....

szüleim érvelése: végre legyen az amit én akarok...mert szerintük a párom engem mindenben befolyásol.


Az egyik lakás ki lenne adva albérletbe, csak kérdés melyik lesz az.


köszönöm az építő jellegű válaszokat!



2016. febr. 15. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, konkrétan semmi ok nincs a költözésre. Azon kívül, hogy a te szüleid most ezt találták ki.

Nekem a külön wc és fürdő szimpatikusabb. És az is, hogy a szülők szobájához van az erkély. Nemcsak a dohányzás miatt. De én oda teregetek, ha jó idő van. Vagy ha jönnek vendégek, akkor is oda ülünk ki, ha ott kellemesebb az idő.

És ha nem is akarsz költözni, akkor nem értem, mi a kérdés.

2016. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Eladni mindkettőt, és venni egy nagyobbat.
2016. febr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a költözés mellett két dolog szól. Egyrészt a felújítás, ha a mostani már nagyon oda van, akkor érdemes elgondolkozni, hogy felújítod-e azért hogy az albérlő lelakja. A másik pedig a gyerek. 8 évesen milyen távolságra engednéd egyedül iskolába járni...


A dohányzást megoldja meg, lépcsőház, bejárat előtt a földszinten stb

2016. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az új vonz és az h kicsit féltem kiadni igy albérletbe h lelakják az újat.

Közöset a fiam miatt nem akarok mert ez a lakás az övé lesz. Mivel a gyerek nem közös

2016. febr. 15. 14:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem azt újítjátok fel, amiben laktok?

Szerintem egy kiadó lakást annyira nem érdemes felújítani. Nem fognak rá vigyázni.

2016. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3-as válaszolónak: lakhatatlan fel kell újítani csak a betonfal maradt... :(

Ahogy irtam ezért is hezitálok

Vidéken dolgozok el se tudom iskolába vinni...a Tatához viszem. Onnan közel a suli. Ha önálló lesz akkor is buszoznia kell mindkét helyről.

2016. febr. 15. 14:41
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös. Lakhatatlan így sajnos :(
2016. febr. 15. 14:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos bennem van a hiba, de én nem értem a problémát.

A két lakás között van 1-2 km, az még sétálva sem távolság. Úgy beszélsz a különbségről, mintha legalábbis 100 Km lenne a táv. Nálam ez biztos nem lenne szempont.


Én biztosan nem költöznék. A másikat nem úgy újítanám fel, ahogy magamnak, hanem úgy, hogy albérletnek kiadható legyen. Így kevesebből megúszható a felújítás.

A költözés nem kevés idővel és pénzkiadással járna, lakcímkártya csere, pakolás, hurcolkodás, kicsomagolás...


Azt meg végkép nem értem, hogy mi a jelentősége hogy melyik tehermentes és melyik hiteles, ha egyiket sem eladni akarjátok.


Mondjuk,nekem az is furcsa, hogy a két felnőtté a kisebb szoba, az egy szem gyereké a nagyobb.

Itt elfértek a kicsibe, ott meg nem férnétek el? Mekkora a különbség?

Egyáltalán: melyik lakás mekkora?

2016. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A szüleim erőltetik a költözést. Ezért is akarom jól átgondolni és Mindenre gondolni. Nekik a mostani helyzetbe nem tetszik h a Gyerek szoba nem csak gyerek szoba ( nagyobbik szoba)

Pár nm a különbség. Csak a szobák aránya más. Itt két kisebb de egész szoba van. Ott egy fél meg egy egész ami nagyobb az itteninl is.

Természetesen a másik lakásban nem a fél szobában lennénk.

Meg ügye a szülők a távolság miatt nyaggatnak :( szerintem nem jogosan....

2016. febr. 15. 15:13
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Még mi a gyerek szoba, ha nem csak gyerekszoba?

A távolságra mondd nekik, hogy vannak, akik más városban, sőt, más országban élnek, nem ott, ahol a szüleik :)

2016. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!