Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komoly választás elé állított...

Komoly választás elé állított az élet, ti melyiket választanátok? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Tehát, 30 éves vagyok, 0 végzettség, 0 önbecsülés, se család, se barátnő anyáméknál élek és jelenlegi életkörülményeim közt, csak erre a tespedésre van lehetőségem. Egy műszakban dolgozom, nagyon kényelmes munka, állandó délelőtt, havi 90.000ft + 13. 14. Havi fizu.

Olyan ez számomra, mint egy mocsár, amibe beragadtam, élek kapaszkodok, de nincs kiút... Soha semmire nincs pénz, számlák - kaja, szükséges dolgok, benzin, ruha, kis szórakozás, pont 0-ra jövök ki anyagilag... Mai napig, van, hogy anyám vesz nekem ruhát pl...

Érettségim sincs, szóval a mostani melóm kb a csúcs, amire legetőségem van.

Nos, mindig asztalos akartam lenni, és most indul egy felnőtt oktatásos képzés ami rendes szakmát ad, nem okj gyorstalpaló, és az állam támogatja szakmátlanoknak.

Valamint, egy haverom tudna kölcsön adni 600.000ret, és abból tudnék kamionos jogsit csinálni.

Nos, az asztalosos képzéssel még 2 évet biztosan ebben a mocsárban tespedek, kamionos jogsi is kb 1év legalább szerintem, mindkettő hiány szakma, elméletileg, mindkettőben el tudnék helyezkedni.

Mindkettőhöz kedvem is lenne, a kamionos dolognál nagyon tetszik a gondolat, hogy sokat utaznék és talán ami fontosabb, hogy magamra lennék utalva végre az életben. Asztalosos dolognál még tovább 2 évig biztosan a jelenlegi kényelmes életvitelem lenne, és utána is hasonló, csak valószínűleg tudnék külön költözni.

Angolul értek, de nem beszélek, mert nincs kivel gyakorolni, németül nemrég kezdtem tanulni. Valószínűleg mindkét szakmával kimehetnék akár ausztriába, vagy németbe...

Szóval aki végig olvasta, az mit gondol, te melyiket választanád?

Mindkettőt nem lehet, annyi energiám munka mellett egyszerűen nincs.



2016. jan. 6. 10:09
1 2
 1/17 Roland G. ***** válasza:

Kamionost,sőt ha lenne rá lehetőség,akkor néz utána valahogy az angliai buszos melónak.Azt hallottam sokat fizetnek érte.

Szép napot!

2016. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nem elsődleges célom külföldre menni, csak lehetőség, legjobban annak örülnék, ha itthon maradva lenne olyan szakmám, amiből fent tudok tartani momdjuk egy albérletet és minimális egzisztenciát és akkor végre csajozni is elkezdhetnék, mivel most egy szoba, konyhában élünk, annyi, hogy nem én turtam ki őket saját ötletük volt, hogy anyámék a konyhát berendezték szobának és kiköltöztek oda, hogy nekem legyen saját szobám... De csajt felhozni ide nekem mindig nagyon ciki volt, inkább nem is teszem.
2016. jan. 6. 10:18
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem mindkét meló hosszútávon elég nagy szopás.

Kamionosként gerinc sérved lesz. 30 éves kezdő ügyetlen asztalosként meg biztosan le fogod vágni 1-2 ujjadat...

Minden esetre valóban ki kell mozdulnod a komfort zónádból, vagy ilyen vacak lesz az egész életed...

Szerintem kamionos akármikor lehetsz, olyan 50 alatt azzal mos bárki elhelyezkedik, az asztalos fene tudja, mennyire kell bárkinek egy 30 éves kezdő..

Mindenesetre én mindenképen az asztalost választanám, és ha 2 év mulva meglesz a szakma, de úgy látod, hogy nem tudsz elhelyezkedni, akkor még mindig csinálhatsz kamionos jogsit... De ki tudja mit művel az állam, most nyögvenyelősen csináltak felnőtt képzést, de semmi nem garantálja, hogy nem kaszálják el újabb 10 évre a szakmai oktatást egyik pillanatról a másikra...

És ha béna asztalos leszel aki nem tud elhelyezkedni, akkor az önbecsülésedben a végzettség rublikában nem 0 lesz, hanem szakmunkás... Ami azért egy önéletrajzon sem mind1...

2016. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyértelműen kamion sofőr!!

Azzal ki tudsz menni külföldre, és persze, vannak árnyoldalai, hiszen kényelmetlen stb. de több száz ezret keresel vele, vagy legalábbis jóval többet, és tudsz gyűjteni, tehát nem kéne egész életedben ezt csinálnod, akár le is telepedhetsz kint, dolgozhatsz mást is, tudni fogod a nyelvet is.

Nekem van pár ismerődöm aki ezt csinálja, és jól keresnek vele, vannak későbbi terveik is, van aki már lakást készül kint venni.

Az asztalossal így későn nem tudsz már annyit keresni és több idő, több energia, meg 2 éved megint elmegy, az sok.

Amúgy biztos, hogy a kamionos az egy év? Szerintem kevesebb...

A lényeg az, hogy kamionos, menj ki!!

Sok szerencsét:)

2016. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kamionos!

Van asztalos ismerősöm több is. Aki vállalkozásban csinálta, annak becsődölt, mert már nincs annyi megrendelés.

Aki elment céghez dolgozni, az nem keres sokkal többet, mint te most.

Szerintem kezd el a kamionozást. Ha abból összeszedsz egy kis pénzt, akkor utána még mindig belevághatsz valamilyen szakma tanulásába.

2016. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Német nyelvterületen melózom németországon kívül :D

Szóval itt egy asztalos ha tud beszélni valamennyire, akkor egyszerű nem műhely, hanem akár beszerelő melóval is megkeres 1500-2000 eurót cége válogatja, sok beszerelő munkás nem is asztalos, csak ügyes kezű életművész... és ezt tudom, mert bátyám asztalos, én meg kamionozom :D

3 hónapja.. Belföldizem 1500 euróért, nemzetköziben és német nyelvtudással állítólag 2000-4000 közé is mehetnék, de akar a fene annyit melózni, meg nem haza járni esténként...

2016. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Kamionoskènt nehéz csajozni, családra sincs idő.

30-as pályakezdőként elhelyezkedni nem könnyű, hiába hiányszakma, és ott is kérdés, mennyit fogsz keresni.

Az elmúlt 10-12 évben mi a sz....rt csináltál????

Havi 90-ből anyádék nyakán, egy fillért se teszel félre, sőt ruhára se telik. Mire megy el a fizud??

Kényelmes?? Az a legfontosabb, igazad van. Nem rinyálni kell, hogy kevés a pénz, hanem keresni mást, max nem lesz kényelmes.


Szerintem ezt a csajozós dolgot inkább hagyd ki. Nem neked való.

A korban hozzád illő csajok meg akarnak állapodni, vagy van is már gyereke. Nem kezd olyannal, akinek semmilye sincs, magát se tudja fenntartani, nem hogy egy családot.

A fiatal tinip.csák meg egy harmimcast csak pénztárcának néznek, az összes fizud elmegy rá, és még az se biztos, hogy csak te ku.rogatod.

Leélted életed felét, lassan középkorú bácsi vagy, és azon tépelődsz, mi leszel, ha nagy leszel.

2016. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

De amúgy én meg kőműves vagyok eredetileg, az ne legyél soha :D

Viszont amit biztosan elmondhatok neked így friss jogsisként, hogy egy kamionosnak a fél lába folyamatosan a börtönben van... Egyszer bambulsz el, vagy alszol el, vagy bármit hibázol, kivasalsz egy autót benne egy családdal és véged... Asztalosként csak levágod valamidet és minden haverod ujjas poénokkal szivat egész életedben utána...

2016. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tyűha látom szünet volt a suliban :D..

Ne aggódj, 30 évesen semmiről nem vagy lecsúszva...

Tény, hogy más, mintha igazi pályakezdő lennél, de ha talpraesetten állsz neki, könnyebb 30 asként elhelyezkedni, én voltam kőműves vállalkozó, előbb alkalmaztam egy tapasztalatlan 30-ast, mint egy pelyhes képű kisfiút... Le is nézem őket, mert gyerekek, meg gyenguszok, rinyapinák, nem bírnak el egy talicska betont se... Egy 30as férfi főleg egy melós meg már átment 1-2 dolgon...

Amúgy 30 évesen nekem sem volt még se kutyám se macskám, mégcsak komoly kapcsolatom sem és melóztam beosztottként folyamatosan, nincs abban semmi szégyelnivaló, csak tenni kell érte, hogy változtatni tudj...

2016. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az Arriva BT-nél folyamatosan van buszvezetői állás - ők állják a D kategóriát, illetve fizut is kapsz: első két hónap: 50k "ösztöndíj" (ez munka mellett is végezhető), utána minimálbér, közben oktatás (rutin, terep), illetve havi 24 óra buszozás különböző vonalakon. Kb fél évet vesz igénybe, utána egy évet kell maradnod, akkor ingyen kapsz D kategóriát, neked csak a GKI-t kell fizetni, meg a kresz/eü vizsga árát.

De ez csak akkor működik, ha van B kategóriád és bp-i vagy. :)

2016. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!