Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Úgy hallottam, hogy ha egy...

Úgy hallottam, hogy ha egy kibontott pezsgősüveg szájába egy fém kanalat teszünk, akkor nem megy ki belőle a buborék. Ez igaz? És igen, akkor mitől van ez?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még,de én nem kockáztatok megiszom mind és kész.
2016. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
A buborékok nem tudják, hogy a kanál ott van...
2016. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Valami kémiai reakció, kémiai dolog van a háttérben.


Hasonló kérdést már találtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__142888..


De nem jöttem rá, hogy ez mitől lehet.

2016. febr. 21. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Idönként elökerül, de nem több, mint babona. Az üveg nyakába lógó kanál nem tud semmivel sem reagálni, mert nem ér semmihez. A nyitott üveg száján meg símán kimegy a buborék.



A pezsgöt esetleg a saját dugójával zárd vissza és tedd ahütöbe, akkor a következö étkezéskor még fogyasztható (max. 3-4 óra), egyébként nem igazán jó.

2016. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom, de valaki esküszik rá, hogy így megmarad a buborék több napig.
2016. febr. 21. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
#5: Az ilyenekkel kell megitatni a több napos pezsgőt hogy ne vesszen kárba. Te meg ihatod közben a frisset :)
2016. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha több napig nem is, de másnapig valóban buborékos marad, több próba bizonyította. Kólával pl. nem működik. Hogy mitől van, nem tudom.
2016. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

Hm, én megnézném azt a másnapot is. Nincs, ami a buborékokat visszatartsa, szóval elég nagy ostobaságnak tűnik.


Mi több, mit találtam: [link]

2016. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!