Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakást szeretnék venni, de...

Lakást szeretnék venni, de ingatlan közevetítőn keresztül néztem meg, alá írtam egy nyilatkozatot, ha az ingatlanirodát kikerülve vásárolom meg, akkor 1,25%ot kell fizetnem a vételárból. Hogyan lehetne mégis kikerülni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy, hacsak nem más nevére veszed aztán pár év múlva visszajátszod magadhoz. Aláírtál egy szerződést, amit most meg akarsz szegni. Meg lehet próbálni, sokan meg is teszik, de jobb ha előre tudod, az ingatlanközvetítők rutinból fognak lerendezni. Kapsz majd egy fenyegetőző levelet, ha nem fizetsz, kapsz még egyet, azután pedig kezdődik a pereskedés, amit el fogsz bukni. Tucatjával zajlanak az ilyen ügyek. Általában sírás van, hogy nem is tudtam hogy mit írok alá, csak az orrom alá nyomták a papírt, nem mondták, hogy ilyen is van benne, satöbbi satöbbi, de általában eredmény nélkül.
2016. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Ha nem vagy elégedett az ingatlanosoddal (mert nem a megfelelő ingatlanokat ajánlja ki neked, nem elég kedves, nem elég elérhető, nem elég profi), akkor 1. beszéld meg vele, hogy te mire vágynál, 2. ha lejár a megbízása, ne köss vele újat.


Ez egy bizalmi viszony, fontos, hogy mindketten bízhassatok a másikban, nem pedig az, hogy hogyan verhetnétek át egymást.

2016. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

2-es!


K_rvára nem ez volt a kérdés! :DD

2016. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem sok esély van megkerülni. Sajnos ezért kell elolvasni, hogy mit írsz alá.
2016. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy megtekintő nyilatkozatot írtam alá, amin a nevemen kívül semmmilyen egyéb személyes adatom nincs feltüntetve. A szöveg pedig ennyi: kötelezem magam hogy a XX képviselőjét tájékoztatom, ha a fent emített ingatlanok tulajdonjogának átruházásával kapcsolatos tárgyalások eredményre vezettek... szerződéskötést eredményez azt a megbízott jelenlétében kötjük meg... a megtekintő fél köteles kártérítést fizetni a megbízottnak, melynek összege az ingatlan bruttó vételárának bruttó 1,25%-a
2016. febr. 27. 20:30
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Ez van, ezt vállaltad. Nem is értem, te most abban reménykedsz, hogy a nyilatkozat valahogy nem érvényes, mert csak a neved és az aláírásod van rajta? Az ingatlanközvetítők gyakran hülyék, de nem ennyire.


Vagy lenyeled a dolgot, vagy vállalod a szinte biztos pert. Nincs más.

2016. febr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

mi az, hogy nem ez volt a kérdés? mi másért akarná megkerülni, ha bízna benne és normálisnak tartaná? meg kell vele beszélni, miért nem elégedett...


vagy...a kérdező...mármint, nem akarom elhinni, hogy vannak ilyen emberek, mint a kérdező:/

2016. febr. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem bizalomról/elégedettségről van szó. egyszerűen ha az irodán kívl egyezünk meg, akkor nekem kevesebb a vételár.
2016. febr. 28. 08:53
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező!


Remélem így már világos a 7-esnek, hogy miről van szó. :D

Elég érthetetlen a figura.

2016. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ingatlanos1120 válasza:
Ingatlanos vagyok. Nem tudod megkerülni. Évekre visszamenőleg szerencsére figyeljük a tulajdon lapokat, történik-e bármi változás. Felmerül-e bárhol a neved, egy adás vételin, bárhol. Az iroda ezután perelhet, mert megkerülöd őket.
2017. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!