Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikrohullámú sütők, egyet...

Mikrohullámú sütők, egyet szikráztak aztán leálltak, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egymásután két mikrónk ment így tönkre, olyan zárlati csattanó hangot adtak ki és egyet szikráztak mellé, egyből az indítás után. A melegítendő pohár ami benne volt nem okozhatta a problémát, normál üvegpohár, már évek óta melegítünk benne mikróban. A dugaljat kipróbáltuk más készülékkel is (lámpa, fúrógép) azok gond nélkül elindultak. Nem újonnan kipróbált gép volt egyik sem, kb 3-4 évesek lehettek és mindig rendeltetésszerűen voltak használva (Delonghi, Electrolux). Tudom így látatlanban nem lehet megmondani...de hátha valakinek volt már hasonló tapasztalata.

2016. márc. 6. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Pedig biztos a pohárral volt valami, vagy fémtárgyat is raktatok bele.
2016. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
2016. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, hogy az előzőekben leírt csillámlapról van szó, de ha azóta sem indul el, akkor valószínűleg kiégett a biztosítékja is. Ehhez le kell bontani a külső burkolatot s valahol alatta (kissé elrejtve) megtalálod a Wickman betétet, azaz az üvegbiztosítékot, amit újra kell cserélni. Ilyen cserét már én is végeztem, hosszabb idő volt kiszedni és visszatenni a csavarokat és megtalálni az elrejtett helyen levő biztosítékot, mint amennyibe javítási óradíjat számítva a biztosíték kerül (100 Ft alatt).
2016. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nah valamennyit azért konyítok hozzá, szétszedtem. A biztosíték jó, műszerrel kicsipogtattam, a csillám az elég koszos volt meg égésnyom is van rajta, legalábbis egy elkormolódott égett folt. A magnetronra gyanakszom ezért, de azt már nem tudom kimérni, és nem is akarom piszkálni. Csak gyanús hogy ugyanazon a dugaljon közvetlen egymás után két mikró szállt el, és más dolgok működnek rajta. Szerintem a magnetron trafójáig jó minden, utána van még egy kondi, egy félvezetővel, tekercselés és a magnetron ezekkel nem tudok mit kezdeni.
2016. márc. 6. 14:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom 3-as ki pontozott le, én zöldet nyomok minden jó szándékkal segíteni akaró válaszolónak.
2016. márc. 6. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnézted a nagyfesz biztosítékot is?


[link]


Valami ilyesmit keress. Aztán ott van még a nagyfeszültségű dióda, az lehet szakadt vagy zárlatos.

2016. márc. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!