Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 53 négyzetméteres lakásba...

53 négyzetméteres lakásba mekkora vagy milyen páramentesítő készüléket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Nyílászáró csere volt, panelprogram azaz szigetelve is van a ház. Azóta 'izzadnak' az ablakok és a plafonnál illetve a földön a sarokban penész foltok képződtek.

Ár-érték arányban , márkában és teljesítményben milyen páramentesítő készüléket tudnátok ajánlani?



2016. márc. 13. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ár/érték arányt nehéz meghatározni, hiszen egészség- és épületszerkezeti károsodástól ment meg.


Nekünk egy 90 m²-es, régi építésű családi házban lett rá szükség, szintén nyílászáró csere után. Sajnos, még oldalt is nedvesedtek a falak, és dohosnak éreztük a levegőt. Főként a kisgyerekek miatt ijedtünk meg.


Olyat választottam, ami tudásban elég jó, és mint márka is megbízhatónak számít. TROTEC TTK 50 E lett a kiválasztott. Éppen 20%-os kedvezménnyel, ajándék hő- és páramérővel, ingyen házhoz szállítással találtam, WEB-áruházban.

Az ismertetője szerint 50 m²-t tud párátlanítani egy helyben, de azért ez a gyakorlatban, szerintem, feltételektől függ. Egyetlen helyiség esetén lehet, de több helyiséges lakásban nem gondolom, hogy tudja kellően hatékonyan ezt. És a belmagasság sem lehet mindegy. Viszont könnyen mozgatható, hordozható.


A gyerekszobában kezdtük működtetni, szépen termelte a vizet úgy másfél napig, de azért a vége felé már jóval lassulva. Akkor kezdtük költöztetgetni, 7*4 m-es helyiségben is hatásosan dolgozott. Két hét múlva már csak időszakosan kellett itt-ott bekapcsolni, és egyre ritkábban.

Jó ideje csak nyugdíj mellett dolgozik egy-egy keveset. Főként mosás után, a szárítók mellé téve, hatásosan gyorsít a száradáson; amellett, hogy a helyiséget is megóvja a falnedvesedéstől, penészesedéstől.


Van némi hangja, de nyugodtan lehet vele egy szobában aludni.


Egyetlen „hibája” van, a pára-százalék állító gombja nem teljesen pontos, de hát az első alkalmakkor szinte mindegy volt hova állítottuk, dolgozott. Most meg, ha nagyon pontos szabályzást akarunk, ott a páramérő műszer. Ha a mutatott érték alapján párátlanítani szeretnénk, de az adott %-ra állítva a szabályzót, nem indul be a gép, picit arrébb tekerjük, hogy kezdjen dolgozni.


Ha úgy gondolok az ár/érték arányra, hogy a túl jól végzett munkája miatt nagyon nincs használva, ilyen értelemben drága volt. Épp nemrég beszéltük is a párommal, azóta „drágámnak” hívjuk. Például: „ébredj drágám, megint mosás volt, kicsit segítened kéne.” Van okunk rá, hogy becsben tartsuk.


Ezt érdemes elolvasni (becs’szóra nem én írtam különböző neveken, sőt, egyiket sem én írtam): [link]

A kérdezett méretű lakásról is írt valaki.

2016. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt a házat, amit megvettünk téglából építették és évekkel később építettek rá tetőteret, ezzek egyidőben szigetelték. Jól záródó thermo ablakok és ajtók vannak, mégsem penészedik. Az igaz, hogy az amerikai konyha ablaka kicsit húz. A fürdőszobában van szellőző beépítve, ablak is. Sok múlik a szigetelés minőségén.
2016. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!