Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megoldható így a költözés?

Megoldható így a költözés?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom melyik kategóriába írjam a kérdést, de itt már sokszor olvastam a költözésről, ezért remélem valaki tud segíteni.


Barátommal össze szeretnénk költözni, én még tanulok suli mellett dolgozom, persze nem keresek sokat, de több, mint a semmi, barátomnak van állása átlagos fizetéssel, lassan két éve. Mire esedékes lesz a költözés az autó is le lesz fizetve.

Vidéken/ falun szeretnénk egy kisebb házat venni, egyikünk sem örököl semmit és a szülők valószínűleg nem támogatnának semmiben. Persze nem is várjuk el.

Két év múlva fejezem be a sulit, akkor szeretnénk elköltözni, ha minden jól megy amint elvégeztem lesz két szakmám és dolgozni kezdek, mellette levelezőn egyetemet. Ami szintén rengeteg pénz (külföldön élünk, nem tudom magyarországon hogy megy az ilyen)


Vélemények tapasztalatok érdekelnének azoktól, akik fiatalon döntöttek úgy (19-20 évesen), hogy elköltöznek és közös életet kezdenek a párjukkal. Persze anyagilag a legjobb lenne, ha a szülőkhöz költöznénk és félre tennénk pár év alatt a házra, de ez kizárt.

Minél előbb el szeretnénk innen menni.

Családtagok állandóan leszólják a terveinket, csak a negatív részét látják mindennek, szerintük óriási hülyeség lenne hitelt felvenni, mivel itthon kéne laknom 26 éves koromig. Amiből valószínűleg az lenne, hogy itt ragadnék egész életemben és sosem tudnék már elköltözni...



2016. márc. 28. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Albi,mellette félretenni annyit hogy legyen induló pénz házat venni hitellel.

Mi igy csináltuk,nulláról indultunk,most már van saját ház, 3 év mulva tehermentes is lesz.

2016. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14%
ilyen nyominger ne verje magát adóságba
2016. márc. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nálunk egy olcsóbb albérlet elvinné az egész fizetést, így nem sok értelme lenne elköltözni, mert mellette nem igazán tudnánk félre tenni.

bár remélem addig még így is sikerül valamennyit, hogy ne kelljen " feleslegesen" albérletbe menni.


kedves 2. már miért lenne bárki is "nyominger" ? a barátom suli után azonnal dolgozni kezdett, én sem tervezem máshogy. egyikünk sem élősködik senkin, arról pedig abszolút nem tehetünk, hogy mi nem kaptunk házat és autót mint itt látszólag minden második ember.

2016. márc. 29. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!