Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? Birtokháborí...

Mire számíthatok? Birtokháborítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kíváncsi lennék mire számíthatok illetve fordult-e már elő veletek ilyen?

Szóval jött egy nőci leírni az éves óraállás az eonnak és a főgáznak is. Ezzel nem is lenne probléma, csak a kapun, engedély nélkül jött be. Kopogott a bejárati ajtón, mire kiértem addigra már írta le a villanyóra állását. (kis dobozba van beépítve a ház falába) Az óra és a ház tulajdonosa sem tartózkodott otthon. Csengő van felrakva, látható helyen, a kapu mellett, nem csengetett. A kaput általában zárjuk, párom pont a szomszédba ugrott át, ezért nyitva hagyta. Panaszt tettem azt eonnál és a főgáznál is. Mire számíthatok? Egy bocsira, vagy kötbért kell fizetniük?



2016. ápr. 1. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

És most tulajdonképpen mi a gondod? Nem csengetett, de kopogott. Nem lopott semmit, érthető okokból felírta az óraállásokat.

Ha ilyen hiper-érzékenyek vagytok, miért hagyjátok nyitva a kaput.

2016. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Semmire nem számíthattok, a kapu nyitva volt, a lakás ajataján kopogtak, semmiféle szabálysértés nem történt.


Akkor reklamálhatnátok, ha a BEZÁRT kapun bemásztak volna.

2016. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Jó esetbe egy bocsánat,de még annyira se számítanék :)

Nálunk nincs csengő, mióta csatorna van 2 havonta olvassák a vízórát....vagy hallottam,hogy kiabált a kapuba vagy nem,de többnyire nem így aztán becsült alapján fizettünk aztán végre le tudta olvasni akkor fizettünk egy csomót mert előtte alá becsülték.Elmondtam a leolvasónak,hogy tud bejönni a kapun aztán olvassa csak le,nem problémázok ezen (persze már az első ilyen alkalom után a szembe szomszéd egyből jelezte is az esetet,de megnyugtattam,hogy én engedtem meg) kicsi gyerek van így többnyire itthon vagyok, volt amikor láttam,hogy bejött leolvasta majd ment,de többnyire észre se vettem mert a kaputól pár lépésre a kerítés szélén a vízóra. Az eonos pasinak is mondtam,hogy nyugodtan jöjjön éves leolvasáskor, igaz csak a gázt tudja mert a villany bent van,de gáznál átalány van és akkor nincs szívás amiatt,hogy nem tudja le olvasni....mondjuk mi már azzal megszívtuk,hogy a főgáz lett. Nah szóval én megengedtem nekik,hogy egy szó nélkül bejöhetnek az udvarra és leolvashatják amit tudnak csak legyen leolvasva mert azzal járok a legjobban, mondjuk az eonos évesnél még soha nem kerültük el egymást a leolvasóval...mindig ugyan azok jönnek és vandálkodni se igazán tudnak az udvaron mert nincs olyan rész amit az utcáról ne lehetne látni és szembe is profin működik a nyugdíjas térfigyelés :D

2016. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Magánterületre csak a tulajdonos engedélyével lehet belépni. Nehogy már csak úgy besétálgasson. Attól még, hogy nyitva maradt a kapu (nem tárva nyitva, csak nem volt bezárva), nem jöhet be, nem hatósági személy. És igen, hiperérzékeny vagyok erre, mert egyszer már előfordult ilyen, és megrongálták a plombát is, akkor kötbért kellett volna fizetnünk, de elengedték és bocsánatot kértek. Az, hogy napi 10 percet van nyitva a kapu és pont betalál az idiótája hát istenem. Már el lett magyarázva világosan, hogy ne jöjjenek be..
2016. ápr. 1. 15:06
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát hallod, egy percig nem csodálkozom azon, hogy mindig az ilyen kekeckedő ügyfelekkel történnek érdekes esetek.

Építtesd a kívül a kerítésbe az órákat, akkor nem lesz ilyen gondod.

2016. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó akkor kekeckedő vagyok :D Bocs, hogy nem viselem el azt, hogy egy idegen bejön az udvarra és piszkálj az órákat :D
2016. ápr. 1. 15:16
 7/10 anonim válasza:
56%
Szerintem meg igaza van. Miért kellene eltűrnie azt, hogy egy idegen csak úgy besétál az udvarára?
2016. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Köteles vagy beengedni. Ha megtiltod neki a bejutást, rendőrt hívhat és úgy kényszerítheti ki, hogy beengedd.


A kapu nyitva volt, ő pedig kopogott az ajtón. Teljesen korrekt.

2016. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálunk az a szokás, hogyha csengetnek és nem jönnek ki, akkor hagynak egy papírt, hogy itt jártak és telefonáljak be, hogy mennyi az óraállás, esetleg beszéljek meg velük egy másik időpontot. Nem tudom kinél szokás az, hogy bemegy máshoz, szerintem elég pofátlan dolog, de ha ti ezek nem akadtok fent, akkor járkáljanak csak az udvarotokban idegenek :D
2016. ápr. 1. 17:03
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

Régi kérdés, de most találtam rá.

E.ON dolgozó vagyok.

Azért írok, mert nem vagy tisztában a dolgokkal.


"az óra és a ház tualaja nem volt otthon"


Akkor jó, ha tudod, hogy az óra tulajdonosa az E.ON, illetve a Főgáz.

Nem te, nem a főbérlő, nem a ház tulaja, hanem a szolgáltató.

Mint ilyennek, kötelességed biztosítani a bejutást.

Ha nem teszed meg, nem ők kérnek bocsánatot, hanem téged vonhatnak felelősségre.

Az éves leolvasást 99%-ban tudod, mikor várható, de ha új lakó vagy, akkor a számlán szerepel a dátum.

Jól néznénk ki, ha minden utcában lenne egy ilyen renitens, és csak miattad kéne visszamenni, mikor már az a környék le van olvasva, és már a város másik végén jár a leolvasó.

Vagy hajlandó vagy a plusz költséget kifizetni, mert nem biztosítottad a bejutást?


Majd ha tűz lesz, akkor is mondd azt a tűzoltóknak, hogy magánterület....


Azok szoktak így kekeckedni, akik lopják az áramot. A leolvasó nem vitt el semmit, nem leskelődött, nem is érdekli, mi folyik a házban, leolvassa a mérőt, lefotózza, , és megy a következőhöz.


Itt is kamuzol, hogy írta le az óraállást. Nem írjuk már évek óta. Egy speciális eszközzel fotózunk.


Aztán persze ha nem jut be, nincs leolvasva, te meg becsült mérőállás alapján fizetsz évekig, majd egyszer kijön a 300 ezres elszámoló számla, akkor is neked áll feljebb, ugye?


Még valami: ha bántalmazod, mondjuk megütöd a villanyóra-leolvasót, akkor ugyanolyan büntetésre számíthatsz, mintha rendőrt ütöttél volna meg.

Valahol szóba került, hogy nem hatóság.

De bizony néhány éve hatósági személy elleni erőszaknak számít a leolvasók bántalmazása. Mindegy, hogy villany, víz, gáz, ezt csak azért írom, mert nem az E.ON találta ki.

Ahogy írták, ha otthon vagy, és nem engeded be, akkor jogosult rendőrt hívni, akik - szintén ne lepődj meg - az intézkedés díját jogosultak kiszámlázni neked.


Mindez szerepel az Általános Szerződési Feltételekben, amiből kaptál egy példányt, amikor szerződést kötöttél. Az interneten is megtalálható.

Ha nem fogadod el, akkor nem kell szerződést kötni a szolgáltatókkal, aztán oldd meg a saját villamosenergia-termelésed, ahogy akarod.

Így viszont, hogy aláírtad, elfogadtad, leszel olyan kedves nem pampogni, hanem biztosítani a leolvasást.

2016. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!