Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átüthetem a falat?

Átüthetem a falat?

Figyelt kérdés
Panelben lakom. A mellettem lévő lakás eladó. Ha megveszem, átüttethetem a falat, és csinálhatok így két kislakásból egy nagyot, vagy kell ehhez valamilyen engedély?

2016. ápr. 1. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy kell engedély. Be kell menni az önkormányzathoz és megmondják.
2016. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, engedély kell, méghozzá statikus véleménye is.
2016. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
így van, statikusi engedély kell hozzá, különben cefetül megtudnak büntetni. valószínű, hogy ha vállalkozó üti át, kéri is a engedélyt, mert nem akarja, hogy utána ő menjen bíróságra.
2016. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Itt Kelenföldön, de a Kispesti panelekben is vannak olyan lakások, ahol három lakás is így van összevonva.

Engedélyköteles.

Vannak erre szakosodott cégek, azokat kell megkérdezni.

Aki még nem látott panel-átvágást, az nem is sejti mekkora meló...(viszont nagyon megéri.)

2016. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A két lakásnak olyan az elrendezése, hogy a nappalik vannak egymás mellett. Így ha kiszedetem az egész falat, akkor lenne egy 40nm-es nappalim. Ezért szeretném kiszedetni. Viszont mi van akkor, ha csak egy ajtót vágatok a falba? Ahhoz is kell engedély?

2016. ápr. 1. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan kell, mert főfalon szándékozol módosítást végrehajtani. Főfalon történő bármilyen változtatás engedélyköteles.
2016. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BiTOPro97 ***** válasza:

Interneten volt egy más félszobás lakás ahol fürdő és WC-n kívül egy teret csináltak panelben, ott kelet egy oszlop, ez kb. másfél méterre volt az ablaktól és ahogy mondani szokták öles volt, úgy ~40*30cm. Na a 40-es nappali biztosan több oszlopot igényel.

Igen engedély köteles. És vannak erre szakosodott cégek.

2016. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BiTOPro97 ***** válasza:
Amúgy a helyi Önkormányzat Építési Osztályán kell intézni.
2016. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kell engedély, és statikus is. De abban ne bízz szerintem hogy egy nagy 40 nm-es nappalid lesz, minimum oszlopok lesznek közte. Ismerősöm mesélte, hogy pár éve 4 szintes panelban az első emeleten egy csávó megkérte az engedélyeket a statikus úgy szabta meg, hogy 40 cm széles falnak meg kell maradnia, ő meg maszekba nekiállt kiszedte az egész falat. Erre megroggyant az egész ház.
2016. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!