Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes albérletbe költöznöm?...

Érdemes albérletbe költöznöm? (Egyetem és függetlenedés miatt. )

Figyelt kérdés

Na szóval, nem akarom szaporítani a szót. A lényeg: jövőre (remélhetőleg) megyek egyetemre, Pestre, ami a városomtól busszal körülbelül másfél - két órára van. Gondoltam, hogy felköltözöm albérletbe, a szüleim azt mondták, nem lesz gond, számoltak vele. A kérdésem, hogy érdemes lenne felköltöznöm? Nem pofátlanság a részemről?

Nem vagyok álszent, örülnék egy kis "önállósodásnak", meg persze a pesti élet (és az új haveri társaság) nagyon vonzz, de ettől függetlenül a másik nagy szempont számomra: hogy végre elkezdhetek RÉSZBEN függetlenedni. Természetesen az első 1-2 évben nem lesz biztos keresetem (legalábbis nem biztos), szóval a szüleimre vagyok hagyatkozva.


Szóval, ti mit tennétek, ha:


- átlagos családi hátteretek van

- de megengedhetik maguknak a szüleitek a felköltözést

- függetlenedni akartok

- nem akartok naponta 3-4 órát buszozással tölteni

- egyetemre mentek



2016. ápr. 25. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium nem megoldás? Amúgy mindenképp költözz, napi 4 óra ingázás nagyon sok, semmire nem marad időd. És persze az önállósodás is jó ötlet.

Keress olyan albérletet, ahol többen vagytok egy lakásban, akár leendő iskolatársaiddal.Így olcsóbb és jobban elboldogultok.

2016. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kollégium is szóba jöhet természetesen, de azt utolsó megoldásként szeretném csak "bevetni".


Egyébként az albérletet mindenképpen lakótársakkal tervezem, sőt, a pénz megtakarítása érdekében szobatárs is lesz valószínűleg.

2016. ápr. 25. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval megtennék-e valamit, amit megengedhetek magamnak és szeretnék is? Hű, ez nagyon nehéz kérdés... Aludnék rá egyet.
2016. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen. Nem is értem, miért kérdés.
2016. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Albérletbe csak akkor mentem volna, ha egyedül élhettem volna lakótársak nélkül.


Kolisként is önálló vagyok, főzök, mosok, takarítok. Csak jóval kevesebbe kerül, mint az albi.

2016. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ha választhatod a kollégiumot, az a legjobb. Egy közös albérletben több a probléma, kevesebb a buli :-) Nem olyan, mint a Jóbarátokban, az mese!
2016. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Ha egy kicsit is értelmes egyetemre és szakra mész (értsd. nem IQ-ból elvégezhető baromság, büfészak) akkor napi 3-4 óra utazás mellett nem fogsz diplomázni.

A szüleid pont ezért számoltak a költségeiddel.


De ha még szobatársat is akarsz, akkor mindenképpen koliba menj. Kevesebb macera a szoba körül (fenntartás, karbantartás, stb stb) és sokkal jobb társaságba kerülsz. Az egyetemi előmeneteled extrém módon megkönnyíti az albérlethez képest

2016. ápr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szolnokról származom, Bp-re jártam egyetemre. Bp-en laktam, de volt, hogy vonattal jöttem fel pl. vizsgázni és még aznap haza is mentem. Szerintem tűrhetetlenül sok idő volt az is. A barátnőm még Érdről is beköltözött koliba, mert az se oké ingázásra naponta.


Meg, ha pl. egyetemi rendezvény van vagy pl. egy esti választható tárgy, akkor abból te mind kimaradnál vagy szállást kellene szervezned mindig.


Ha a szüleid számoltak a dologgal, akkor fogadd el szerintem. Egyébként megkönnyíti a szülő-gyerek kapcsolatot is, ha ritkábban találkoztok, nem tudnak mindenről. Neked is, nekik is könnyebb így, én ezt tapasztaltam.

2016. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!