Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire lehet terhelni egy...

Mennyire lehet terhelni egy lakást? Leszakadhat egy emelet túl terhelés miatt? Mekkora az a tömeg? Mikor szakadhat le? Ez mitől függ?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elöfordulhat, hogy leszakad egy emelet a túlterhelés miatt. A többi kérdésedre csak egy statikus szakember tud a helyszinen választ adni, mert ehhez konkrét adatok és mérések szükségesek.
2010. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem építési engedéllyel építették az emeletet,akkor könnyen leszakadhat.Éppen azért kell előzetesen az engedély,mert a statikus megnézi az alapozást,és csak akkor enged emeletet építeni,ha az biztonságos.

Régebben írt egy kétségbeesett háztulajdonos,hogy vályogházban laknak,és mit tehet? A födémet lecserélték betonra,ami vastagra sikerült,és a falak repedeznek.Nem hiszem.hogy megtudták menteni a házat.Ha kértek volna építési engedélyt,akkor ez nem következett volna be.

2010. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én voltam a hibás nem jól írtam meg a kérdést.három emeletes lakásban lakunk régi.csak betegesen félek,hogy leszakad.a panelba is féltem most a téglában is félek.
2010. ápr. 11. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Fóbia :) Nekem meg az a fóbiám, hogy a vihar elviszi a tetőnket.. :( Tetőtéri lakásban lakunk, persze az építtető kiröhögött, mikor rákérdeztem, mennyire biztos a tető?


Nem szakadhat le, nyugi. A födémeket vasbeton gerendákkal csinálják, és masszív beton az egész.

2010. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ohh te jézus! ez már azért beteges...


erre csak annyit mondok, hogy nézz meg egy képet az Erzsébet híd terheléspróbájáról.

az alatt ott a Duna. alattad meg a födém, meg 3 másik emelet.


ennyire ne legyünk már fostosak, hejj!


olyan sok bútorod van? vagy 600 lieteres akváriumod? vagy erőművész vagy, és 100 súlyzód van? :p netán ménest tartasz a lakásban? :p

2010. ápr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!