Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházszerű panelben élek,...

Társasházszerű panelben élek, és a galambok egész nap a tetőn v legalábbis a kéményen zúgnak, búgnak stb. :D Nagyon hangos és zavaró. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Ráadásként, majdnem napi szinten bele is pottyannak, és másfél napon keresztül vergődnek. A szellőzőn át minden behallatszik hozzánk, ráadásul tripla hangerővel, mivel a legfelső emeleten lakunk. Mit lehet tenni az ellen, hogy ne halljam egész nap ezt az idegesítő vartyogásos búgásos kánont?
2010. ápr. 13. 10:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy légpuskát, vagy rakj ki egy kis mérget nekik. De az is jó megoldás, ha odaszoktatsz egy macskát.
2010. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Drága első "Észlény" kommentelő! Kösz az ésszerű és felettébb szellemes tippeket, bár én inkább azok véleményére vagyok kíváncsi, akik konyítanak is valamicskét ehhez a témához!
2010. ápr. 13. 13:12
 3/19 anonim ***** válasza:

nálam az erkélyen tenyésznek, és sajnos néha én is ott tartok, h veszek egy shotgunt, és halomra lövöm őket, mert nem elég, h egész nap itt kefélnek, de még ide is xarnak.


már próbáltam ecettel végigfújni az erkély szélét, akkor kicsit megcsappant a számuk, de véglegesen sosem lehet őket elűzni.

komolyan mondom, sztem ki kéne irtani az összeset. hasznuk nem sok van, és még élősködnek is.


a verebek hasznosabb, szerethetőbb lények.

2010. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Kedves bunkó kérdező!

Segíteni akartam, de ha ilyen a stílusod, akkor megérdemled a galambokat, remélem holnap téged is leszarnak majd.

2010. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elsőske!

Ha ilyen mértékben használhatónak ítéled meg a tanácsaidat, akkor légy oly kegyes, áruld már el, hogy te hogy vinnéd fel a mérget a kémény peremére! És a macskát hogy küldenéd fel a tetőre? Légpuskával pedig honnan célozzak rájuk, mikor engem a szobámban ülve zavarnak a turbékolással, nem pedig az utca közepén állva? Kérlek, világosítsd fel ezt a sötét, bunkó, paraszt kérdezőt, mert sejtelme sincs a te makulátlan ötleteid kivitelezésének módjáról, ő nagy bölcs tanítómesterem!

2010. ápr. 13. 19:56
 6/19 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, köszi! Várom még a sorstársak véleményeit is!:)
2010. ápr. 13. 20:03
 7/19 anonim ***** válasza:
10%

Szeretném felvilágosítani "ezt a sötét, bunkó, paraszt kérdezőt, mert sejtelme sincs a te makulátlan ötleteid kivitelezésének módjáról".

Mivel nem írtad le kérdésedben azt amit utolsó előtti hozzászólásodban, honnan kellett tudni a körülményeket? Ennek ellenére az első segítőkészen adott néhány ötletet, amiért te leészlényezted és megjegyezted hogy nem ért hozzá, pedig arról nem volt szó, hogy mennyire kivitelezhetők az ötletek nálad.

Különben minden kéményhez kell hogy oda lehessen jutni karbantartás szempontjából, tehát ugyanúgy juttatnám oda a mérget. A kéményre tennék egy rácsot, hogy ne essenek bele. A macskát meg ugyanolyan úton ahogy a kéményhez mentem juttatnám oda.

Esetleg ha nem ülnél egész nap otthon, de eljárnál például munkába, vagy emberek közé:

1) nem hallanád egész nap a galambokat

2) nem idegesen reagálnál egy olyan ember véleményére aki segíteni szeretett volna neked.

2010. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
El kéne járni dolgozni, és akkor nem hallanád egész nap a galambokat. Ha meg otthon vagy, akkor csinálj valami hasznosat. Pl. a porszívózás zaja is elnyomja.
2010. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a végtelenül segítőkész válaszokat! Utolsó, jó érzés előítéletesnek lenni? Én nem meresztem itthon a s*em egész nap, nem tudom, hol írtam ilyet egyébként. Csak az ember otthon szokott felkelni, és ugyanoda szokott délután visszamenni - ahol a galambok nyomatják a koncertjüket, kezd derengeni, miért bátorkodtam az "egész nap" kifejezéssel élni? Ja,és akkor ezek szerint te a helyemben délután 4-től 7-ig porszívóznál? Hát, téged sem vet fel a józan ész. Ha már nem tudsz értelmes tanácsot adni a kérdésemre, legalább ne írogatnál sületlenségeket!
2010. ápr. 14. 13:33
 10/19 A kérdező kommentje:
Társasházszerű panel esetében a kémény a szellőzőt jelenti, amihez nem vezet létra, legalábbis én még egy darabot sem láttam, és a negyediken lakom. A macskás részét továbbra sem értem, de elég volt ebből. Nem fogok magyarázkodni, mert közötök nincs ahhoz, hogy hogyan osztom be a szabadidőmet. Feltettem egy kérdést, és jöttök itt a légpuskával meg a macskával... nekem roppant ironikusnak tűnt, nem gondoltam volna, hogy komolyan beszél az első válaszoló.
2010. ápr. 14. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!