Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházszerű panelben élek,...

Társasházszerű panelben élek, és a galambok egész nap a tetőn v legalábbis a kéményen zúgnak, búgnak stb. :D Nagyon hangos és zavaró. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Ráadásként, majdnem napi szinten bele is pottyannak, és másfél napon keresztül vergődnek. A szellőzőn át minden behallatszik hozzánk, ráadásul tripla hangerővel, mivel a legfelső emeleten lakunk. Mit lehet tenni az ellen, hogy ne halljam egész nap ezt az idegesítő vartyogásos búgásos kánont?
2010. ápr. 13. 10:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A körülmények pedig ott vannak a kérdésben: TÁRSASHÁZSZERŰ PANELBEN ÉLEK, TETŐN/KÉMÉNYEN, LEGFELSŐ EMELET. Itt volt minden.
2010. ápr. 14. 13:44
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell így sértegetni és bemocskolni a válaszolót? Ha te tapasztalatlan vagy és szerinted nem jó a válasz akkor kussolj. Igen, nem sületlenségeket írt neked. Az én szomszédom galambokat nevel, minden nap a tetőmön vagy az erkélykorláton ül 20-30 galamb, és oda is tojnak. Vannak macskáim melyek ritkítják az állományt, s ha kedvem van valóban fogom a légpuskát és paff. Na akkor most mi van??? Ki az idióta, aki sületlenségnek képzeli a választ?
2010. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Na szia!
2010. ápr. 14. 19:08
 14/19 anonim ***** válasza:
Csá!
2010. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

ha beleszólhatok:

[link]


remélem megnyitja a linket. Talán házilag is lehet ilyesmit csinálni. A szellőzőre meg tegyél hálót, akkor nem esnek bele (bár nem panelben lakom, nem tudom milyen a szellőződ.) Engem is zavarnának a galambok...

2010. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Vagy kötözz ki nylon zacskókat, hátha attól megijednek, illetve lehet fekete ragadozómadár-sziluettet ragasztani az ablakra is, mint az autópályák-felüljárók mellett a plexi falakon. Utolsó voltam.
2010. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a remek tippeket! Le fogom zsírozni a házmesterrel ezeket az ötleteket :D
2010. ápr. 19. 16:27
 18/19 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi... a második is te voltál :) A "köszönöm" csak neked szól :)
2010. ápr. 19. 16:28
 19/19 Fejér György válasza:

Elég tipikus probléma... A Társasház kéménye, meg az összes -kintre néző- galamb-ücsörgő párkány társasházi tulajdon, tehát a problémát a Társasház egészének kell megoldania! (Közgyűlés-, napirendi pont, stb.). A probléma azért is nagyon sürgető, mert az ürülék is-, és a madár-tetemek is- iszonyúan fertőzés-veszélyesek! Pláne, ha már folyadoznak-, vagy porlanak...


Műszakilag ez -a madarak leszállását megakadályozó- tüskés hálókkal szokták megoldani.


Ha erre a felvetésre a közös képviselő nem reagál, ne ess kétségbe: van törvényes lehetőség intézkedni. Hosszabban, privát e-mailben tudom kifejteni...

2010. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!