Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az "A" osztályú energiatakarék...

Az "A" osztályú energiatakarékos izzók sokat javítanak a fogyasztáson? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Hosszú távon veszed észre a dolgot, de az ára nem feltétlen térül meg azonnal.


Én nekem pici lakásom van 40 négyzetméter. Amikor belekezdtem egy felújításba akkor minden lámpatestet és izzót lecseréltem energia takarékosra. Kb 1 év után amikor jött a végelszámolás akkor észrevettem hogy az ár picit alacsonyabb de annyira nem. Persze sok kicsi sokra megy alapon gondolkozom így örültem a dolognak. Én alapból nem fogyasztok sok áramot csak a legszükségesebb dolgokat üzemeltetek. Általában laptopot használok, de ha csak pár dolgot akarok megnézni a neten arra ott a telefonom. A TV-t nem hagyom áram alatt ha nem használom, TV-zni is csak hétvégén szoktam amikor úgy van rá időm. A villanybojlert is úgy használom (80 liter) hogy minden második nap fürdés előtt bekapcsolom 2 órával, fürdés után hagyom még picit melegíteni a vizet aztán lekapcsolom, másnap is simán van meleg vizem. Mosogatáshoz külön kis vízmelegítőm van azt is csak 2 naponta üzemelem be. Mosni hétvégén szoktam fehéret hetente, színest kb 10 naponta vagy ahogy összegyűlik egy adag. Mikrohullámú sütőt használom rendszeresebben meg a hűtő az ami folyton megy. A hűtőm szintén energia takarékos, alkalmi vétel volt a munkahelyemen amikor bezártak egy kisebb csarnokot és fillérekért adtak el mindent amit lehetett. A hűtő is csak egy éves volt amikor megvettem a cég oda adta a garancia papírt meg mindent. Az energia takarékos dolgoknak az az előnyök hogy tényleg minimálisan fogyasztanak nincs akkora áramfelvétel igényük, és hosszabb az élettartamuk.

2016. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mindegy szerintem, hogy 100w fogy vagy 22w. Kétszintes családi házban lakunk és az összes izzót "A" kategóriásra cseréltük ki. "A+" és "A++" kategóriás ledes izzókra sajnos nem volt pénz.
2016. júl. 17. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Az energia takarékos égők nem sokat fogyasztanak.egy 100w os égő annyit fogyaszt,mint közel hasonló 5 energiatakarékos .A nagyobb fogyasztásu háztartási gépek mellett nem nagyon tünik ki a kis fogyasztású égők használata .1 mosogatógép,mosógép,mikró,villyanybojler,csak 1 órával üzemeljen többet,máris elnyeli a megtakaritást .

Persze hogy jó ez,mert sok esetben akkor is ég a lápa,ha nem is kellene.A ledek a magas árukhoz képest nem hozzák a várt eredményt.Amelyik lednél már látni is lehet,az nem 3-6 w os ezek max éjjeli lámpákba valók .Valaki írta,a szobába vagy 8 at rakott fel,mert mindent külön kellett megvilágitani .A nagyobb teljesitményűek,főleg amelyek nem gagyik ,többszöröse a kompaktoknak .Hiába a megadott használati idő,ha felénél már 1/3 ad vesztinek a fényerejükből is .Mindennek csak a jó oldalát irják,reklámozzák .A kompaktok is hasonló használati időtartammal vannak irva ,és ha cserélni kell idő előtt,3 at is veszek 1 led árán .

2016. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor megvettük a házat durván 28db 100w-os égőt cseréltünk le energiatakarékosra. Egyből észre vettem a különbséget amikor a villanyórát néztem mert 3 helyen égett 8 db 100w-os és pörgött ám az óra rendesen, nem úgy mint a csere után amikor még a 100w-ot se érte el összesen az a 8 db égő. Amúgy érdembe nem igazán tudok nyilatkozni mert a 1000 éves fagyasztóládát lecseréltük A++-ra és a régi hűtőt is A++-ra és az asztali számítógépet ami napi vagy 16 órát ment egy laptopra. Szóval nem kicsit lecsökkent a fagyasztás
2016. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gustty ***** válasza:
62%
Annyira lecsökkenti mindenki az energiatakarékosra minden égőjét, hogy a különbözetet, meg az OFOTÉRT szemüveglencsére fogja költeni.Nem lehet látni, mert kevés a fényteljesítmény, ezáltal a szem is romlik.Akinek meg kompakt izzója van arra készűljön fel, hogy direkt környezetszennyező van becsavarva a foglalatba.Ugyanis azok a fénycsövek higanyt tartalmaznak.Ne adj i...ten, gyerek eltöri a lámpában lévőt,egyből fertőződik.Tetejében ezeknek a fénye is csökken idővel, lassan melegednek be és 1xcsak fekete lesz a cső nyakrésze.A ledes megoldás meg csak a nagyobb teljesítményűekkel kifizetődő fényteljesítményben.
2016. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy háztartásban elég sok hely van, ahol nem kifizetődő az energiatakarékos izzó használata. Ilyen pl a WC, a kamra, előszoba, hálószoba, gardrób, stb.Tehát azok a helyiségek, amelyekben nem tartózkodsz huzamosabb, (2-3óra) ideig. Ezek az égők ugyanis hamar kiégnek, ha folyton kapcsolgatva vannak. Jószerivel csak a nappali és a konyha az, ahol létjogosultságuk van.
2016. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 attisattis ***** válasza:
38%
Ki lehet számolni. Egy 100 w izzó 1 óra alatt fogyaszt 100 wattot, ha egy kW kb 37 ft, akkor 3,7 ft. Egy energiatakarékos izzó kb 20 watt, ami 0.7 Ft óránként. Ha naponta 4 órát használod a lámpát, akkor havi szinten megtakaritasz 90 Ft-ot. Egy ilyen izzó drágább 600 ftal, akkor 7 hónap alatt visszahozza az árát. A fényerő csökkenés miatt hamarabb cserélni kell, úgyhogy szerintem, de ez csak a magánvéleményem, nem igazán spórolsz, csak megveszed drágán az izzót. Ugyanúgy átverés ez is mint a napelem, meg a hibrid autó.
2016. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!