Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aggregátort hogy lehet a ház...

Aggregátort hogy lehet a ház elektromos hálózatrára kötni, ha nincs áram?

Figyelt kérdés
3 fázisom van. Tudom hogy van 3 fázisú aggregátor annak a rákötése is érdekel, de az drága. Elsősorban az érdekel hogy 1 fázisú aggregátort hogy tudom csak ez egyik fázisra kötni vagy épp a másikra vagy a harmadikra.

2016. júl. 18. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Hálozatod bármely pontján rákötheted ha a fökapcsolot lekapcsoltad.
2016. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szóval ha kint lekapcsolom a biztosítékokat akkor ha pl a nappali egyik konnektorára rákötöm akkor a többiben ami azon a fázison van lesz áram? Jól értem?
2016. júl. 19. 06:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Konnektorba persze, esetleg villásdugóra küldenéd ki a feszültséget, hogy biztos agyonbassszon valakit??

Ú bazzmeg. Ne kössél te inkább sehova semmit. Használj hosszabbítót

2016. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én azért kissé nagyobb körültekintésre hívnám fel a figyelmet.

Az aggregátor érintésvédelméről kéne tudni valamit. Ugyanis, ha egyszerűen csak arról van szó, hogy földeletlen, kis kiterjedésű hálózat az érintésvédelem, akkor azt ugyan rá nem szabad kötni egy olyan hálózatra, aminek egy pontja földelt. Márpedig ma Magyarországon a lakóépületek hálózata a csatlakozási ponton az egyik pólusban földelt.

Előírhatja az aggregátor kezelési utasítása egy szonda leverését, mert van rajta valami védelem.

Az első esetben a berendezéske működnek, csak hibás berendezés esetén odaragadva marad a felhasználó, ameddig a benzin ki nem fogy, a második esetben csatlakozáskor úgy lekapcsol, mint a pinty.


Következő szempont a biztonság. Egyszeri felhasználáshoz ki kéne kötni bejövő fázist és nullát tehát, állandó tartalék lehetőségére meg be kell építeni egy váltókapcsolót. Az egypólusú kismegszakító lekapcsolása nem elegendő, azt bárki menet közben felnyomhatja, meg ugye, mint előbb írtam, a hálózati nullával való összekötés cikmányos lehet.

Az sem mindegy, hogy átlagos üzemzavar miatt nincs villany (ekkor a dugaszolóaljzat védővezetője jól földelt marad), vagy kiment a szomszéd előtt az oszlop, elszakadt minden vezeték (ekkor meg nem).

A váltókapcsoló helyét (mármint villamosan) tehát jól meg kell gondolni, beleértve a PEN, PE, N, folytonosságokat vagy megszakításokat is.

2016. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az ilyen hú bazzmeg meg agyonbasszon kommenteket nem kérem köszi.


Természetesen nem fogok semmit sehová kötni villanyszerelő nélkül de a villanyszerelő a következőt mondta amit nem hiszek. A kinti megszakítónál van egy 380 as csatlakozó. Szerinte ha le van kapcsolva a három megszakító akkor egy háromfázisú aggregátort ráköthetek a 380-as csatlakozóra és úgy vissza tudom táplálni az egész házra. Csak arra figyeljek, hogy előbb kössem rá és csak után indítsam el az aggregátort

1. a három fázisú aggregátor 300 ezernél kezdődik

2. Ha le vannak kapcsolva a biztosítékok a 380-as csatlakozótól hogy megy vissza az áram akkor az azt is megszakítja nem? tehát hogy lesz összeköttetés a ház meg csatlakozó között. Ha meg nem szakítja meg akkor az a baj, hogy köthetem arra, főleg ha csak az egyik fázis ment el.

3. 380-as csatlakozóra mit is kell kötni? egy fázist vagy hármat? 3-at hogy kötök egy helyre vagy szintén a 380 V-ot az aggregátorról az megint necces nem? 220-at akarok.


Szerintem is valami kapcsoló kéne amivel lekapcsolom a teljes hálózatot és a biztosítékok elé kéne kötni az áramot. hogy a biztosítékok védjenek akkor is ha aggregátorról megy az áram. vagy valamit nagyon rosszul látok?

2016. júl. 19. 19:14
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy reláis és legegyszerű megoldást szeretnék elméletben amit majd egy villanyszerelő fog kivitelezni csak szeretném tudni hogy milyen megoldások vannak. Az érintésvédelemhez nem értek.

Pl. kapcsoló akár fázisonként, ahogy írtam és egy egy csatlakozó amit összekötök az aggregátorral. Pl van ABC fázis. A B fázis elmegy akkor a B kapcsolót lekapcsolom és oda kötöm az aggregátort. Ha C fázis megy el, akkor oda stb. Ha mind elmegy akkor mindet lekapcsolom és oda kötöm ami nekem épp kell. Pl ha tél van és fűtés kell akkor arra a fázisra amin a fűtés van. Ha nyár van és hűtés kell akkor meg oda. Nem tudom ez így érthető-e

2016. júl. 19. 19:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egyszer: az aggregátor konkrét típusa nélkül semmit nem lehet mondani.

Itt van például egy találomra netről leszedett aggregátor, HERON EGM 68 AVR1E, ennek a kezelési utasítása azt mondja, hogy nem kettős szigetelésű berendezést üzemeltetni kívánva az aggregátort le kell földelni és áram-védőkapcsolót kell alkalmazni.

Ez annyit jelent, hogy a táplálni kívánt hálózatrészen már nem lehet a nulla földelt. Tehát 2 pólusban kell leválasztani, különben rögtön levág a FI-relé.

Ezt mintha most írnám másodszor...

2016. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!