Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes Budapestről kiköltözni...

Érdemes Budapestről kiköltözni, ha a munkád Pesthez köz?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére lennék kiváncsi,akik kiköltöztek és saját tapasztalatokra a bejárás,gyerekek ovi-iskola keresés.

Mi most tervezzük,de Én félek,hogy túl nagy árat fogunk fizetni azért a zöld területért,amiért kimennénk. Mindkettőnket a munkánk Pesthez köt, a kislányunk másfél éves,gondolom bölcsi-ovi mindenhol van,de iskolába már biztos Pestre kell vinni. Hallottam,hogy elindult egy visszaköltözési hullám,gondolom ezek miatt is.

Olyan jó lenne pro és kontra véleményeket is hallani. Ha azt is megirnátok,hogy honnan-hova jártok be.


2010. ápr. 17. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

nah. kicsit más helyzet, de leírom, hátha találsz benne vmi használhatót.

22 évig éltem bp. egyik legrosszabb BKV-ellátottságú külkerületének legrosszabb részében.


minden nap 2 órát utaztam, hogy bejussak suliba, melóba, bulizni, akárhova. mmint 1 óra oda és 1 vissza.

iszonyatosan lefárasztott és elkeserített, h akármit szerettem volna csinálni, akkor ahhoz nagyon időben el kellett indulni, ha vmi otthonhagytam nem ugorhattam haza csak úgy, stb.


nekem olybá tűnik ez a kiköltözés hullám mint egyfajta sznobizmus: kiköltözünk a zöldbe, mer az milyen jó lesz a gyereknek, játszhat a kertben, stb. persze, szegény gyereknek kb. 14 éves koráig jó, aztán amikor jár sportra, különórára, barátokkal lógni, stb. akkor nagyon megszívja. mert vagy óránként jár a busz, vagy elmegy az utolsó is, és vagy kuncsorog, h kinél aludjon, vagy a szülő virraszt miatta éjfélig, h kocsival érte menjen.


azt gondolom, hogy azért pár 10nm-es kertért nagyon nem éri meg vagyonokat költeni a benzinre, bérletekre, idegeskedni, h ma mennyit kések a forgalom miatt.

ja, és persze évtizedekig nyögni a hitelt, mert egy agglomerációban lévő szép kertes ház ára messze van az 50nm-es panelétől.


valakinek nem is igazán jön be a vidéki élet, pláne annak, aki világ életében panelban lakott, és azt sem tudja melyik végén kell megfogni a metszőollót...


nagyon-nagyon gondoljátok meg. szvsz nagyon nem ajánlom, mert pár éven belül rájöttök, h ennek a nagy költözősdinek nem csak napos oldala van.


amit én tervezek később: veszek egy kis telket vmi faviskóval mondjuk a Velencei tó környékén, és ha 7végén úgy van kedvünk, akkor leugrunk egy kicsit fürdeni, kertészkedni, szalonnát sütni, ilyesmi.

szóval ha van rá anyagi kereted, és szeretnél egy kis falusi fílinget magadnak és a családodnak, akkor javaslom ezt a köztes megoldást.

2010. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Elgondolkodtató amit írtál........

Más véleménye is érdekelne.

2010. ápr. 18. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!