Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az albérlőm nem fizet már...

Az albérlőm nem fizet már hónapok óta, és nem akar kiköltözni sem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hat hónapja bérleti szerződést kötöttem egy családdal,természetesen ügyvéd jelenlétében,stb.stb.De egy ideje,már nem fizetnek semmit,ezért a papírban leírt feltételek mellett,felbontottam a szerződést,ami már 2 hete lejárt,azóta sem költöztek ki,és megmondták,hogy nem is fognak,mert nekik vannak gyermekeik és nem rakhatom őket az utcára.Mit tegyek,mert szeretnék visszaköltözni a lakásomba és nem tudok,ügyvédi leveleken túl vagyunk,semmi reakció,el vagyok keseredve nagyon...
2009. ápr. 15. 15:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Kirakhatod öket rendörségel csúnya lesz de ki fogják rakni öket.

Tudod mért nem tudnak fizetni?a rezsit legalább fizetik?

mert lehet hogy nincs munkahelyük

Sajnálom az albérlöidet 1 részt, másrészt téged is!

2009. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hivatalosan fel van bontva a szerződés, lejárt a türelmi idő, így ők most magánlaksértést követnek el.

Rendőrséggel rakathatod ki őket.

2009. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
79%

Ügyvéd, rendőrség, én is így tudom.

De: ha kisgyerek van, akkor valóban nem rakhatod ki őket.(ezt sajnos sokan ki is használják, azonban az idevonatkozó paragrafust nem tudom sajnos idézni)

Próbálj velük valami részletfizetési megoldást, vagy valami más törlesztési lehetőséget megbeszélni, nem biztos, h rosszindulatból nem fizetnek.

2009. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekkel is ki lehet rakni.

Hírekben szokott lenni, hogy önkormányzati lakásból nem lakoltat télen gyerekeseket az Önkormányzat. De magánlakásnál nincs ilyen megkötés.

Az az igazság, hogy a gyereket én is sajnálnám, de ha rendesek lennének akkor megpróbálnának valami megoldást kidolgozni a tulajdonossal, keresnének egy olcsóbb lakást és nem a gyerekeikkel takaródznának.

Az ilyen viselkedésnél elmúlik minden együttérzésem.

2009. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Rezsit sem és a lakbért sem fizetik,munkahelyük pedig van a mai napig is.

Már az önkormányzatnál is voltam birtokvédelmet kérni,de ott azt mondták,hogy ez könnyen a visszájára fordulhat és akkor a ex/bérlő járhat jól.

Rendőrséghez még nem fordultam,az ügyvéd által küldött leveleket pedig ignorálja.

Ha a rendőrséghez fordulok akkor ők tudnak intézkedni úgy,hogy ki is mennek a lakásomból?Vagy csak felszólítják őket?Én már azt sem bánnám ha nem fizetnék ki a tartozásukat,csak menjenek el a lakásomból... :((

2009. ápr. 15. 19:47
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Polgári peres eljárást indíthatsz ellenük. Viszont ez rengeteg idő. Kisgyermekekkel is kitehetők.Kicsit durva: de egyik ismerősöm hasonlóan járt,mikor nem voltak otthon az albérlői (azok sem fizettek hónapokig) megkérte pár markos haverját,segítsenek neki,kipakolták mindenüket a ház elé,az ajtót pedig lezárták. Érdekes módon még aznap el tudtak költözni.
2009. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nem akarok pereskedni,mert hát mire abból lesz valami...

Markos legényekre én is gondoltam már,de nem ismerek senki ilyet a környezetemben.

Zárat is tudnék cseréltetni ha nincsenek otthon,de mivel nem tudok ott lenni,ezért gondolom egy lakatossal ki is nyittathatja...

Ezért kértem a tanácsotokat,hogy mit tegyek és nagyon köszönöm az eddigi válaszaitokat,már ezzel is nagyon sokat segítettetek.

2009. ápr. 15. 20:51
 8/37 anonim ***** válasza:
73%
Cserélj zárat, amikor éppen nincsenek otthon, és többet nem tudnak visszamenni. A cuccaikat meg kiteszed a ház elé.
2009. ápr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Zárcsere után költözz oda pár napra/egy hétre, hogy megszokják, hogy nem mehetnek oda. Vagy ha nem tudsz, kérd meg valamelyik rokonodat/barátodat, hogy lakjon ott. Távfelügyeletes riasztót is felszerelhetsz a bejáratra, akkor nincs az a lakatos, amelyik hajlandó lesz kifeszíteni nekik a zárat.
2009. ápr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz pereskedni, kihívhatod a rendőröket. Birtokháborítás, illetéktelen lakásfoglalás. Nem igazán értem, hogy a birtokvédelem miért fordulhat a visszájára. Elmondták az önkormányzatnál?


A közüzemi dolgok a te neveden vannak? Köttess ki mindent, tudom, hogy pénzbe kerül, de hátha akkor lépnek valamit, ha nincs víz, gáz, villany. Ezzel a te költségedet is csökkented.

Van gyerekem, de undorítónak tartom az ilyet. Ha ők eszközként használják, akkor te is. Mond meg nekik, hogyha nem költöznek ki, mész a gyámhatóságra, hogy veszélyeztetik a gyereküket. Ez nem biztos, hogy megállja a helyét, de hátha elég a fenyegetés.


Szerintem az ügyvédnek kéne a legjobban tudnia, hogy miket tehetsz meg büntetlenül, pl. a zárcsere elég kétesélyes.

Gyerekkel vagy nélküle kilakoltatható bárki, egyedül az van kikötve, hogy a fűtési időszakban (okt. 15 - ápr. 15.) nem tehető senki az utcára.

2009. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!