Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek légkondit, amikor nincs is rá szükség?

Figyelt kérdés
Oké, azt megértem, ha valaki tizedik emeleti lakásába szereltet be légkondit, de viszont manapság egyre több házon, még talán vályogon is látom, hogy az oldalfalon ott virít a kültéri egység, meg ezen a nyáron volt talán egy hét kemény meleg, ami azért nem sok. Van aki a 4 hónapi fizetését költi erre a "dologra", s csak max. 2 szobára, aztán nem használja soha. Vajon ez a globális melegedéses hülyeség "szippantja be az embereket? FIGYELEM: Nem kötözködésképp, vagy bántásból kérdezem ezt, csak furcsa, hogy még rgy vályogházra is raknak klímát, ami köztudott hűvös az egész nyár folyamán. Bár fűtését egy légkondinak ki lehet használni, de hűtést 1 hétnyi melegért szerintem nem. Ti nektek mi a véleményetek?
2016. aug. 4. 02:42
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%

Amit mondasz, régen igaz is volt, de ma már nem az. Én olyan helyen dolgozom, ahol méteres vastag falak vannak. 10 éve még nyáron is majdnem fáztunk, ha volt 24 fok, az igencsak melegnek számított. Most meg át vannak melegedve a falak, volt olyan mikor 28-30 fok is volt.

Azt mondják a családi ház hűvös. Múltkor voltam haveroméknál, majdnem rosszul lettem, 30 fok volt pedig nem tetőtér.

10 éve panelban laktunk 2. emeleten és nem volt melegünk.

3 éve a téglában a másodikon 31 fok volt már. Muszáj volt a klíma.

Szerintem a nap ereje is más mint régen, sokkal erősebb lett.

Mikor általános iskolás voltam, csodaszámba ment ha 31 foknál melegebb volt az idő 1-2 napnál tovább.

Délután 3-kor, de legkésőbb 5-kor a mama már kiengedett minket játszani, és nem kentük magunkat naptejjel , mégse égtünk le. Elvitt minket fagyizni az utca végére és nem kellett megállnia hogy kapjon levegőt.

10 éve még 10 km-eket biciklisztünk a nyári szünetben délutánonként 2-3-kor is, volt hogy vizet se vittünk, még se lett semmi bajunk és nem volt melegünk.

Próbálnád ezt ma megcsinálni. Még 6-7 órakor is olyan meleg van, hogy nem lehet csinálni semmit.

Tavalyelőtt 2hetes kánikula után éjfélkor is 31 fok volt, pedig esett az eső.

MOndjam még? Aki nem veszi észre mennyire megváltozott az éghajlat, azzal valami nincs rendben.

Papámék is azt mondják, minek a klíma erre a pár meleg napra? Aztán ott fuldokolnak a panelban a 32 fokban , azt se tudják mit csináljanak.

Attól hogy nem fogadjuk el és elbagatellizáljuk, még igenis hogy van globális felmelegedés. Azt, hogy mi okozza vagy természetes folyamat-e azon lehet vitatkozni, de tény hogy nem olyan az idő mint régen.

2016. aug. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz, tényleg melegebb van, mint régebben, de az én házam például, ami nem a kiváló hőszigetelő képességéről ismert, redőny sincs rajta, bár éjszaka az összes ablakszárny kivan tárva, de csak a nagy melegben van 30 fok, most is csak 24, s ezen a nyáron inkább ez volt az általános, oké a tavalyi brutális volt.
2016. aug. 4. 04:23
 3/17 A kérdező kommentje:
Meg a levegő is sokkal párásabb. Viszont az inverteres készülékek tényleg komfortosak, de egy párátlanító is sokat érne, de az meg fűt.
2016. aug. 4. 04:29
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azért vettem mert a munkahelyemen is kb 35-40 fok van még ha nem is egész mûszakban vagyunk ebben a melegben. Sokat kivesz az emberbõl. Itthon szeretnék pihenni aludni. Ha éjszakai mûszakból hazaérek nyáron hogy pihenjek ha benn a házban 28 -30 fok van? Aztán kialvatlanul menjek megint a dögmeleg gyárba. És ez menjen egész nyáron. Az egész napi dög melegben melózás után én igénylem a 23 fokot és ezt csak klímával lwhet elérni. Másik ha sokáig nagyon meleg van elõbb utóbb a vájog ház is átmlegszik.
2016. aug. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben egyre hosszabb ideig van nagy meleg a nyáron. Szerencsére az én lakásom elég hűvös, de akkor is beszereltettem és nem bántam meg. Még ha csak pár hétig megy is. Olyan megfontolásból is akartam, hogy fűteni is tud és ha télen az oroszok elzárják a gázt, akkor legalább 1 szobát tudok fűteni.

Olyanokat is hallani, hogy építkezés miatt elzárták a gázt egy hátban, aztán nem ment át a nyomáspróbán és hetekig nem volt gáz. na ez télen elég gáz!

De mindenki maga dönti el, hogy mire van pénze és mire nincs. Nekem kevesebb, mint 1 havi fizetésem volt.

2016. aug. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig elég erőteljesen vitaindító kérdésnek tűnik (ha tippelhetnék, azt mondanám, te nem engedheted meg magadnak és szúrja a szemed, hogy egyre többen igen).


Egyébként nem 1 hét meleg van (idén is már most régen túl vagyunk ezen). Hanem 2-3 hónap is akár lehet, meg tudja könnyíteni az életet nagyon, ha mondjuk a lakásban 25-6 fok helyett (ami még tényleg viszonylag jól viselhető) csak 22-23 van, hogy a többiről ne is beszéljünk. Valamint ott a fűtés igen, mint opció, akár ha csak pár órás esti melegedésre van szükség, vagy éppen a távfűtés még nem megy.

De lehetne sorolni; kisgyerek van, sokat főznek, légúti betegségek, stb stb.


Na meg ugye egy 200.000+ FT-os beruházást nem 1 nyárra tervez az ember, amikor éppen nincs meleg.

2016. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 07:29 Az első gondolatom ugyanaz volt mint a tiéd neki nincs és bántja szemét hogy másnak van. Megnyugtatlak kérdező nem vagyok gazdag ember de egy nagyon jó gépet vettem ami alig fogyaszt áramot. És igen spórolnom is kellettrá mert nem tudtam farzsebből kivágni az árát. De meglett tavaj májusra. A villanyfogyasztás jelentéktelen és úgy alszom mint a bunda a legnagyobb kánikulában is. Feltalálójának Nóbel díjat adnék.
2016. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb döntéseim egyike a klíma beszereltetése volt a lakásba tavaly tavasszal. A tavalyi nyár kb. 3 hónapig 35 fokból állt, megzavarodtam volna klíma nélkül, amúgy is utálom a meleget és nehezen is bírom. A saját lakásomban szeretnék nem megfőni és legalább itt kényelmesen átvészelni az egyre hosszabb kánikula időszakokat.


Tavalyelőtt, amikor még nem volt klímánk, megesküdtem az összes szentekre, hogy beszereltetem. Egész nyáron kínlódtam, alig aludtam éjjel, járkáltam óránként tusolni, fekvés közben az egyik lábam belelógattam hideg vízbe, stb. A konyhában a főzés rémálom volt, szakadt rólam a víz.

Nálam nem kérdés, hogy van-e rá szükség.

2016. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Váylogházba klímát rakni tényleg bődületes fasság :)

Panelban lakok, nem legfelső szinten, szigetelt ház, alsóbb emeleten.

Tudok kereszthuzatot csinálni.

Simán megengedhetném magamnak a split-klímát, de több hátránya van, mint előnye.

Nekem többet ér a mozgó friss levegő, mint a hideg állott, amitől jó kis oxigénhiányos fejfájással lehet ébredni.

Majd családi háznál újragondolom ezt a dolgot, de semmiképp nem split-klíma formájában, hanem valami komolyabb gépészettel, friss levegő ellátással.

És nyáron 24-25 foknál nem kell hidegebb bent.

2016. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze azzal nincs is bajom, ha valaki ésszerűen használja, én is gondolkodom egyébként rajta, már csak a fűtés miatt is, meg ha jól tudom ezekbe páramentesítő is van. De attól tudok agyf***szt kapni, ha bemegyek egy bevásárlóközpontba és megcsap az "sarkvidéki eredetű" :) hideg levegő. Inkább ez aggaszt.
2016. aug. 4. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!