Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak, a családommal?

Mit csináljak, a családommal?

Figyelt kérdés
Az anyám skizofrén, gyűjtögető,emiatt állandó a mocsok otthon, télen állandó jelleggel egerek költöznek hozzánk A ház lassan összeomlik, a tesóimat meg nem érdekli semmi, csak fekszenek a mocsokban, apu nem igazán viselkedik apaként, inkább úgy kezel minket mint a haverjait, semmi felelősség érzet, sosem komoly, csak ha kritizálni kell. Anya minket tart ellenségnek és a betegségéből adódóan hallucinál és lehetetlen dolgokat mondd teljes meggyőződéssel, van hogy minket sem ismer el, mert azt mondja mi ellenségek vagyunk és kémkedünk a 97 országnak. Én már szerencsére nem élek itthon, állami gondozásban részesültem, ami tök jó, de mikor hazajövök, hogy meglátogathassam őket, csak takarítok, ugyanazt csinálom amit régen, és hiába próbálom őket egy kicsit ösztönözni, nem nagyon érdekli őket. Valami jó tanács esetleg?

2016. aug. 14. 12:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nem akarom gyűlölni őket, mert mégis csak ők a családom, de annyira nehéz, és van mikor legszívesebben jól fejbe verném őket egy kalapáccsal, mert utálom, hogy mindig nekem kell felnőttnek lennem a szülők helyett.
2016. aug. 14. 12:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdj önálló életet, tanulj, dolgozz, TE legyél más, mint ők!
2016. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szociális gondozó talán tudna valami tenni (nem biztos), anyudnak meg orvosi segítségre lenne szüksége. De hogy rá tudod-e beszélni, az a leírás alapján kétséges.
2016. aug. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az önálló életen dolgozom, kicsit nehéz a gyerekotthonban, de valamivel jobb, mint otthon, pár hónapon belül talán nevelőszülőkhöz is mehetek. De gimibe fogok járni, jók a jegyeim úgyhogy remélem összejön. De nagyon szeretnék segíteni valahogy, habár nem tudom, mit csináljak, a családgondozó konkrétan oda se látogat, noha próbálkozom, úgy érzem semmit sem csinálok jól.
2016. aug. 19. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. aug. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Két hónapja lettem 15.
2016. aug. 22. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!