Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miből áll nálatok a havi egy...

Miből áll nálatok a havi egy nagybevásárlás?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem jó a kategória. A kérdés természetesen azokhoz szól, akik havonta egyszer, esetleg kétszer csinálnak egy nagybevásárlást. Mit szoktatok ilyenkor venni?
2016. aug. 14. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy listám, amire felírom azt, ami elfogyóban van, de nem olyan, amit azonnal meg kell venni. És azzal megyek nagyobb bevásárlásra. Pl. tészta, liszt, cukor, tea, tej, kakaó, fűszerek, papírtörlő, szalvéta, ilyesmik, meg ami még megtetszik és kell, pl. sajt, hús.
2016. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, hogy nem "nekem szól", de:

Én nem szoktam havi nagybevásárolni. Nem olcsóbb átlagban a Tesco stb hogy megérje a benzinpenzt. Ha látom hogy valami kezd elfogyni akkor azt veszek, de egyébként leárazásnál szoktam venni nagyobb tételben(pl múltkor 130ft volt egy csomag tészta vettem vagy 20kg-ot(Ennyi volt a boltban). Két évig jók, addig el fog fogyni. De olyankor szoktam teát venni 10-15 csomaggal, az is elég egy évig). Ha meg kimegyek a tescoba akkor ott meg vagy akciós vagy nem.

Régen mi is elmentünk egyszer nagybevásárolni, de már én kezelem a vásárlásokat és ezzel a tecnikával éves szinten több tízezer forintot spórolunk.


Persze nem kis abc-ben veszem a cuccokat hanem egy nagy coopban, de akkor sem akkora mint egy nagy tesco

2016. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Elmegyünk valami hipermarketbe, a Lidl-be s jó eséllyel még a piacra és zöldségeshez is. Tizen- vagy huszonezer forintot költünk el, ebben étel és némi egyéb is van. Most több lesz, mert kell 14 kg súly, kifogytam az eddigiekből.

Normális ételeket veszünk, már ami a mi világunkban az, zöldség, rizs, zabpehely, sajt, vaj, olajos magvak, kávé, kakaó... Ha nincs elég, akkor tojást is ilyenkor veszünk. S persze ott van a wc-papír, festékek s egyéb effélék.

Sok ételt webről rendelünk és ugyebár zöldséget sem elég havonta venni (régebben havi 2-szer mentünk a nagyvárosba, de meguntuk, hogy az amúgy nagyon pozitív rokonlátogatással rámegy egy komplett nap minden alkalommal), szerencsére vannak itt jó zöldségesek, ahol csak némely zöldséget kerülünk (ronda és/vagy nagyon drága a városhoz képest), de a falusi kisboltba szinte soha nem megyünk, évi pár alkalommal fordul csak elő. Kicsi a választék s az ár sem jó.

A barkácsbolt viszont remek, most már nem kell a nagybevásárláskor intézni a macskaételt, mert azt is tartanak... :)

2016. aug. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Kombinálom amit előttem írtak.

Általában hiperben/superben várásrolok, útba esik, amelyikbe éppen kedvem van bemenni.


Heti 2-3 alkalommal megyek a gyorsan forgó dolgokért (pl kenyér stb.) Ami ritkábban kell arról van egy listám és biztonsági készletem. Szóval amikor éppen akciós valami akkor megveszem a szokásos körúton

2016. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :))
2016. aug. 15. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Jobb így, ahogy a legutóbbi válaszadó írta. Aki esetleg olyan, hogy hónap elején félretesz valamennyit ilyen-olyan célokra, és van a félretett pénzben ilyen taktikai "hóvégi" tartalékocska, az nagyon jó a legfrankóbb akciókra. Persze az igazi megoldás az, ha annyira teli vagy, hogy foglalkoznod se kéne hóvégi akciókkal, mégis valahogy azt a rendkívül népes tábort erősíted, aki ennek ellenére mégis... :D
2016. aug. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!